Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego.

14 czerwca uczniowie klas 2E3, 2E i 2B wybrali się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego, bardzo ważnej ostoi jedynego gatunku żółwia występującego w Polsce – żółwia błotnego. W Ośrodku Dydaktyczno-Administracyjnym w Urszulinie mogliśmy przyjrzeć się z bliska młodym osobnikom tego gatunku oraz usłyszeć o jego cyklu rozrodczym i charakterystycznych cechach oraz o specyfice działań zmierzających do ochrony jego siedlisk. Następnie w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Poleskiego PN w Starym Załuczu mieliśmy okazję usłyszeć więcej o cechach wyróżniających obszar polskiego Polesia oraz o najistotniejszych przedstawicielach miejscowej flory i fauny.
Tam też zapoznaliśmy się z realiami życia dawnej polskiej wsi dzięki zbiorom zabytkowych przedmiotów codziennego użytku. Inną atrakcją muzeum, którą mogliśmy podziwiać, były eksponaty zwierząt naturalnych rozmiarów gatunków występujących na terenie parku. Nasz przewodnik w niezwykle ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam historię zarówno tego miejsca, jak i eksponatów znajdujących się na tym terenie. Następnie ruszyliśmy w podróż do Łomnicy, gdzie rozpoczyna się ścieżka przyrodnicza ,,Dąb Dominik", którą postanowiliśmy przejść. Trasa biegnie lasami Poleskiego Parku Narodowego, przez zarastające Jezioro Moszne, aż do miejscowości Jamniki. Jedną z pierwszych atrakcji, oczywiście oprócz nieustępliwych komarów, był Dąb Dominik, (wielki dąb szypułkowy o obwodzie pnia ok. 4 metrów) nazwany tak na cześć prof. dra hab. Dominika Fijałkowskiego. Oprócz wielu drzew zobaczyliśmy także różne gatunki roślin,m. in. rosiczki - owadożerne rośliny. Kolejną atrakcją było Jezioro Moszne, do którego dojście znajduje się nad spleją - kożuchem roślin torfowiskowych na powierzchni wody. Po wyjściu w miejscowości Jamniki wybraliśmy się ponownie do Łomnicy, gdzie z uśmiechami na twarzach rozpaliliśmy ognisko. Po posiłku i kilku chwilach wypełnionych dźwiękami gitary, o które zadbali nasi koledzy, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Hrubieszowa. Wielkie podziękowania należy złożyć na ręce naszych opiekunów - Pani Anny Michalczuk, Pani Joanny Pudłowskiej oraz Pani Joanny Szabat. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i cudowną wycieczkę
Artykuły najbardziej popularne
Sukcesy i osiągnęcia
Staszic: mamy laureatkę „Żywej klasyki”
22 marca 2023 roku w Polsce odbył się ogólnopolski etap XII Międzynarodowego Konkursu młodych recytatorów „Żywa klasyka” - corocznego konkursu czytania prozy w języku rosyjskim wśród młodzieży. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Dziecięcej Dyplomacji" pod patronatem Rosyjskiego Domu w Warszawie. W ramach konkursu uczestnicy czytali na głos wybrane fragmenty prozy swoich ulubionych rosyjskich autorów. W tym roku po raz kolejny opowiadania Antona Pawłowicza Czechowa odniosły godny pozazdroszczenia sukces.
Więcej…Zawody sportowe
IX miejsce tenisistów stołowych Staszica w województwie
Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyła się 9 marca 2023 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Po wyrównanych meczach z ZS2 Kraśnik i III LO Lublina nasza drużyna w składzie: Filip Szala, Tomasz Zając i Szymon Łobocki zajęła IX miejsce w województwie. Gratulacje!!!
Więcej…Ogłoszenia
Akademia Staśka zaprasza!
Już w najbliższy wtorek 21 lutego 2023r. o godzinie 17.00 odbędą się kolejne warsztaty, poświęcone bohaterom bajek rosyjskich.
Będą: projekcje bajek, zgadywanki, kolorowanki, układanki, odgrywanie scenek.
Serdecznie zapraszamy!
Uroczystości, wydarzenia
Szkolna Akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”
W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy szkolną akcję „BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM”. Zakłada ona szereg spotkań z profesjonalistami z zakresu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia. Dlatego też 20 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze z wielu zaplanowanych spotkań w ramach naszej akcji. Jako pierwszych gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Podczas spotkania nasi goście przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Więcej…