• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Laureaci konkursów w Lublinie!

21 czerwca 2022 roku laureaci dwóch konkursów powiatowych: „Maria Konopnicka” i II edycji „Konkursu Wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu”, realizacja których była zadaniem publicznym pt.: „Wiedza to klucz do sukcesu” współfinansowanym ze środków Powiatu Hrubieszowskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Staszic” wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Lublina.

Uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami: p. Neonilą Pawluk, p. Edytą Wolańczuk i p. Joanną Szabat spotkali się we wtorek tuż przed godziną 8.00, aby wyruszyć w kierunku Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Pani przewodnik z dużym zaangażowaniem opowiadała o uliczkach, o zabytkach, o postaciach związanych z Lublinem, udało się również wejść na zamek i obejrzeć donżon oraz odnowioną kaplicę Świętej Trójcy. W czasie spaceru było wietrznie, w pewnym momencie nawet potrzebne były parasole, ale słońce pokazujące się między chmurami dawało nam wiele radości. Spacer był bardzo ciekawy, a tuż po nim grupa trafiła do kina na najnowszy film o dinozaurach. Wizualne i dźwiękowe efekty specjalne oraz ciekawa fabuła filmu nie pozwalały się nudzić i zapewniły sporą dawkę rozrywki. Ostatnim punktem programu wycieczki był obiad w restauracji Sielsko Anielsko. Po dniu pełnym wrażeń obiad oraz lody w pięknym wnętrzu były dla uczestników prawdziwą ucztą. Powrót do Hrubieszowa i spotkanie z oczekującymi na
swoje dzieci rodzicami nastąpiły o godzinie 18.30.
Wszyscy stwierdzili, że taka forma nagradzania jest bardzo atrakcyjna i pożyteczna. Wspomnień nie zabierze nam nikt!

oprac. Joanna Szabat

 

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz na Gali „Matury na 100%”

W piątek 23  września 2022 r. w Łodzi odbyła się Gala projektu „Matura na 100 procent”, podczas której  został wyróżniony tegoroczny maturzysta „Staszica” - Stanisław Adamowicz.

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka powraca

Akademia Staśka to nowatorski program edukacyjny przygotowany przez hrubieszowskie I LO im. ks. Stanisława Staszica z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz o licealistach, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności interpersonalne.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Spotkanie ze strażakami OSP w Hrubieszowie

W dniu 17.11.2022 r. uczniowie I LO im. ks. St. Staszica uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Więcej…