• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Laureaci konkursów w Lublinie!

21 czerwca 2022 roku laureaci dwóch konkursów powiatowych: „Maria Konopnicka” i II edycji „Konkursu Wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu”, realizacja których była zadaniem publicznym pt.: „Wiedza to klucz do sukcesu” współfinansowanym ze środków Powiatu Hrubieszowskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Staszic” wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Lublina.

Uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami: p. Neonilą Pawluk, p. Edytą Wolańczuk i p. Joanną Szabat spotkali się we wtorek tuż przed godziną 8.00, aby wyruszyć w kierunku Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Pani przewodnik z dużym zaangażowaniem opowiadała o uliczkach, o zabytkach, o postaciach związanych z Lublinem, udało się również wejść na zamek i obejrzeć donżon oraz odnowioną kaplicę Świętej Trójcy. W czasie spaceru było wietrznie, w pewnym momencie nawet potrzebne były parasole, ale słońce pokazujące się między chmurami dawało nam wiele radości. Spacer był bardzo ciekawy, a tuż po nim grupa trafiła do kina na najnowszy film o dinozaurach. Wizualne i dźwiękowe efekty specjalne oraz ciekawa fabuła filmu nie pozwalały się nudzić i zapewniły sporą dawkę rozrywki. Ostatnim punktem programu wycieczki był obiad w restauracji Sielsko Anielsko. Po dniu pełnym wrażeń obiad oraz lody w pięknym wnętrzu były dla uczestników prawdziwą ucztą. Powrót do Hrubieszowa i spotkanie z oczekującymi na
swoje dzieci rodzicami nastąpiły o godzinie 18.30.
Wszyscy stwierdzili, że taka forma nagradzania jest bardzo atrakcyjna i pożyteczna. Wspomnień nie zabierze nam nikt!

oprac. Joanna Szabat

 

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic: mamy laureatkę „Żywej klasyki”

22 marca 2023 roku w Polsce odbył się ogólnopolski etap XII Międzynarodowego Konkursu młodych recytatorów „Żywa klasyka” - corocznego konkursu czytania prozy w języku rosyjskim wśród młodzieży. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Dziecięcej Dyplomacji" pod patronatem Rosyjskiego Domu w Warszawie. W ramach konkursu uczestnicy czytali na głos wybrane fragmenty prozy swoich ulubionych rosyjskich autorów. W tym roku po raz kolejny opowiadania Antona Pawłowicza Czechowa odniosły godny pozazdroszczenia sukces.

Więcej…

Zawody sportowe

IX miejsce tenisistów stołowych Staszica w województwie

Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyła się 9 marca 2023 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Po wyrównanych meczach z ZS2 Kraśnik i III LO Lublina nasza drużyna w składzie: Filip Szala, Tomasz Zając i Szymon Łobocki zajęła IX miejsce w województwie. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka zaprasza!

Brak opisu.

Już w najbliższy wtorek 21 lutego 2023r. o godzinie 17.00 odbędą się kolejne warsztaty, poświęcone bohaterom bajek rosyjskich.
Będą: projekcje bajek, zgadywanki, kolorowanki, układanki, odgrywanie scenek.
Serdecznie zapraszamy!

Uroczystości, wydarzenia

Szkolna Akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy szkolną akcję „BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM”. Zakłada ona szereg spotkań z profesjonalistami z zakresu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia. Dlatego też 20 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze z wielu zaplanowanych spotkań w ramach naszej akcji. Jako pierwszych gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Podczas spotkania nasi goście przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Więcej…