Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka jest ukończenie szkoły, a w przypadku wielu uczniów zdanie egzaminu maturalnego. Wraz z nim kończy się okres obowiązkowej nauki oraz otwiera się droga do podjęcia studiów.
Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest pielgrzymowanie młodzieży maturalnej na Jasną Górę. Wspólnie dziękujemy Panu Bogu za łaskę wiary i za minione lata nauki oraz wypraszamy zarazem potrzebne łaski na czas egzaminów i dalszych życiowych decyzji.
Tak było i w tym roku...
26 października 2018 r. ponad 100 uczniów (w dwóch grupach) z klas maturalnych naszej szkoły, wraz z siostrą Bernardą Kozieł i opiekunami: Moniką Młynarczuk, Anną Pękowską, Joanną Pudłowską, Markiem Krasińskim, Anną Modzelewską, Beatą Trześniowską i Dorotą Sędłak, udało się w stronę Wyżyny Małopolskiej. Dwudniowy wyjazd naszej grupy (3C i 3D) rozpoczął się zwiedzaniem Starego Miasta w Krakowie - jednego z kilkunastu obiektów
w Polsce wpisanych na listę UNESCO. Drugą część dnia spędziliśmy na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej wędrując po Ojcowskim Parku Narodowym.
Klasy 3A i 3B po zwiedzeniu Krakowa udały się w kierunku Kotliny Oświęcimskiej. Następnym punktem ich wycieczki był niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz – Birkenau.
Program kolejnego dnia obejmował udział w uroczystościach religijnych w Częstochowie: mszę św. w Bazylice Jasnogórskiej z kazaniem księdza biskupa diecezjalnego – Mariana Rojka oraz aktem zawierzenia, nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Cudownego Obrazu, a także drogę krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę zakończył apel jasnogórski.
Wspólne pielgrzymowanie łączy się z niezapomnianymi przeżyciami - peregrynacja to chwile refleksji nad sobą i wyborem przyszłej drogi życia, prośby o dar mądrości i wiedzy na egzaminy maturalne, ale również modlitwy dziękczynnej za rodziców, nauczycieli i przyjaciół.
Tekst: Monika Młynarczuk
fot. Grzegorz Winnicki
fot. ZS nr 2
Artykuły najbardziej popularne
Sukcesy i osiągnęcia
Staszic: mamy laureatkę „Żywej klasyki”
22 marca 2023 roku w Polsce odbył się ogólnopolski etap XII Międzynarodowego Konkursu młodych recytatorów „Żywa klasyka” - corocznego konkursu czytania prozy w języku rosyjskim wśród młodzieży. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Dziecięcej Dyplomacji" pod patronatem Rosyjskiego Domu w Warszawie. W ramach konkursu uczestnicy czytali na głos wybrane fragmenty prozy swoich ulubionych rosyjskich autorów. W tym roku po raz kolejny opowiadania Antona Pawłowicza Czechowa odniosły godny pozazdroszczenia sukces.
Więcej…Zawody sportowe
IX miejsce tenisistów stołowych Staszica w województwie
Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyła się 9 marca 2023 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Po wyrównanych meczach z ZS2 Kraśnik i III LO Lublina nasza drużyna w składzie: Filip Szala, Tomasz Zając i Szymon Łobocki zajęła IX miejsce w województwie. Gratulacje!!!
Więcej…Ogłoszenia
Akademia Staśka zaprasza!
Już w najbliższy wtorek 21 lutego 2023r. o godzinie 17.00 odbędą się kolejne warsztaty, poświęcone bohaterom bajek rosyjskich.
Będą: projekcje bajek, zgadywanki, kolorowanki, układanki, odgrywanie scenek.
Serdecznie zapraszamy!
Uroczystości, wydarzenia
Szkolna Akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”
W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy szkolną akcję „BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM”. Zakłada ona szereg spotkań z profesjonalistami z zakresu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia. Dlatego też 20 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze z wielu zaplanowanych spotkań w ramach naszej akcji. Jako pierwszych gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Podczas spotkania nasi goście przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Więcej…