• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Uczniowie Staśka w Bawarii.

Od 21.05 do 23.05. 2019 r. uczniowie gimnazjum i liceum naszej szkoły, pod  opieką p. Urszuli Pasieki- organizatorki wyjazdu oraz p. Anny Modzelewskiej i p. Beaty Trześniowskiej, zwiedzali najpiękniejsze i najciekawsze miejsca Bawarii.

Przygoda z najbogatszym landem Niemiec zaczęła się w Bambergu, uroczym mieście nad rzeką Regnitz z malowniczymi domkami rybackimi, Starówką , cesarską katedrą , pałacem arcybiskupim-  Alte Hofhaltung i barokowym pałacem Neue Residenz. Następnym miejscem  była Norymberga, gdzie najpierw zwiedzający znaleźli się w Kaiserburgu – średniowiecznym zamku cesarskim, po czym z okien autokaru-ze względu na padający deszcz-kontynuowali podróż po mieście Albrechta Dürera. Oprócz historii dawnej miasta, związanej ze średniowieczem, młodzież poznała mniej chlubne karty dziejów Norymbergii związanej z nazizmem i procesem norymberskim. Nie mniej ciekawym doświadczeniem, podczas przejazdów do kolejnych miejsc, była obserwacja i podziwianie piękna Alp z górującym nad nimi w chmurach  szczytem Mount Blanc i wioskami bawarskimi w dolinach. Najbardziej oczekiwaną  przez część zwiedzających była podróż do bawarskich zamków Ludwika II – Linderhof, Hohenschwangau i znanym z logo wytwórni Walta Disneya – Neuschwanstein. Malownicze położenie tych budowli ,fascynująca historia ,a przede wszystkim pełne przepychu , zdobień, bibelotów i mebli wnętrza na wszystkich zrobiły oszałamiające wrażenie. Ostatni dzień wycieczki to zwiedzanie  Monachium ,stolicy landu, pięknego miasta pełnego gotyckich kościołów, z zachwycającym Marienplatz,  na którym stoi zjawiskowy gotycki Ratusz. Fani motoryzacji mieli tu możliwość zwiedzenia muzeum BMW, gdzie zobaczyli dawne modele tej marki, ale i najnowsze. Na koniec wszyscy wjechali  na wieżę widokową- Olimpiaturm- mieszczącą się na terenie Parku Olimpijskiego skąd mogli podziwiać panoramę miasta. Stąd, pełni wrażeń, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

Tekst B.Trześniowska.                                      

 

 • DSC_0108_edited
 • Image2
 • DSC_0520_edited
 • DSC_0781
 • DSC_0800
 • DSC_0496
 • DSC_0195
 • DSC_0670
 • DJI_0006
 • DSC_0647
 • DSC_0681_edited
 • DSC_0526_edited

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic: mamy laureatkę „Żywej klasyki”

22 marca 2023 roku w Polsce odbył się ogólnopolski etap XII Międzynarodowego Konkursu młodych recytatorów „Żywa klasyka” - corocznego konkursu czytania prozy w języku rosyjskim wśród młodzieży. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Dziecięcej Dyplomacji" pod patronatem Rosyjskiego Domu w Warszawie. W ramach konkursu uczestnicy czytali na głos wybrane fragmenty prozy swoich ulubionych rosyjskich autorów. W tym roku po raz kolejny opowiadania Antona Pawłowicza Czechowa odniosły godny pozazdroszczenia sukces.

Więcej…

Zawody sportowe

IX miejsce tenisistów stołowych Staszica w województwie

Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyła się 9 marca 2023 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Po wyrównanych meczach z ZS2 Kraśnik i III LO Lublina nasza drużyna w składzie: Filip Szala, Tomasz Zając i Szymon Łobocki zajęła IX miejsce w województwie. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka zaprasza!

Brak opisu.

Już w najbliższy wtorek 21 lutego 2023r. o godzinie 17.00 odbędą się kolejne warsztaty, poświęcone bohaterom bajek rosyjskich.
Będą: projekcje bajek, zgadywanki, kolorowanki, układanki, odgrywanie scenek.
Serdecznie zapraszamy!

Uroczystości, wydarzenia

Szkolna Akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy szkolną akcję „BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM”. Zakłada ona szereg spotkań z profesjonalistami z zakresu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia. Dlatego też 20 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze z wielu zaplanowanych spotkań w ramach naszej akcji. Jako pierwszych gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Podczas spotkania nasi goście przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Więcej…