• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

„Staśkowa” Kapsuła Czasu nie traci mocy

Drodzy Staśko-przyjaciele,

Nauka języka rosyjskiego w I LO im. ks. St. Staszica to nie tylko poznanie leksyki, zasad gramatyki i ortografii, poprawnego czytania i mówienia, ale także możliwość przeżycia niezapomnianej i fascynującej przygody.

Uczennice naszej szkoły, biorąc udział w różnych konkursach dotyczących języka rosyjskiego, kultury i historii Rosji otrzymały możliwość wyjazdu do tego kraju i w pełni z tego skorzystały. W ich ocenie była to największa nagroda i ogromna motywacja do dalszej pracy i rozwoju osobistego. Zobaczyły niezwykłe zabytki i przepiękne miejsca, poznały mnóstwo wspaniałych i życzliwych ludzi. Chwile spędzone w największym na świecie państwie pozostaną na zawsze w ich sercach i pamięci. Korzystając z okazji, dziękujemy Русскому Дому в Варшаве, jego dyrekcji i współpracownikom za wsparcie utalentowanej i ambitnej młodzieży naszego liceum. Liczymy na dalsze lata współpracy.
Przedstawiamy kolejny odcinek Kapsuły Czasu – tym razem „Podbijamy Rosję!”
Archiwum zdjęć udostępniły: Anna Najczuk, Aleksandra Wesołek , Wiktoria Poliszuk, Karolina Woźniak, Marta Kuraszko, Gabriela Jarosz.
Zapraszamy wszystkich do nauki języka rosyjskiego, obejrzenia filmu i podróżowania z nami!

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…