• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Akademia Staśka - inspiracje naukowe

Podsumowanie roku szkolnego 2020/2021

Zajęcia zdalne pozbawiły nas możliwości zapraszania Was do naszych szkolnych pracowni, ale nie powstrzymało nas to od poszukiwania sposobów dzielenia się naszymi zainteresowaniami, pasją i kreatywnością. Wpadliśmy na pomysł, by przygotować dla Was krótkie filmiki z różnych dziedzin wiedzy: wykorzystaliśmy dostępne w domu produkty, aby pokazać ciekawe doświadczenia, nagraliśmy je wraz z komentarzem i umieszczaliśmy systematycznie na FB i szkolnej stronie. Były to nasze pierwsze, amatorskie próby. W czasie realizacji napotkaliśmy wiele trudności. Począwszy od technicznych, a skończywszy na zwyczajnej ludzkiej nieśmiałości. Mamy nadzieję, że nasza praca, mimo to rozbudziła w Was ciekawość świata i być może odnaleźliście w sobie żyłkę eksperymentatora.

Tegoroczna Staśkowa ekipa to:

I B- Sebastian Borek, Wiktoria Dębczak, Honorata Gieleta, Oliwia Juźwiak, Malwina Kryszczuk, Kacper Ligaj, Martyna Panasiewicz, Magdalena Sokalska, Natalia Terejko, Milena Turzyńska, Weronika Węgrzynowska, Julia Wojtiuk, Karolina Zając

I C - Julia Papierz, Karina Paćkowska i Krystian Jezierski,

I E- Paulina Belina, Kamila Mazurkiewicz, Ewelina Walat,

II B- Amelia Antoniuk, Julia Kisielewska, Oliwia Kubiak, Anna Telicka, Milena Węgorek, Amelia Szybista,

II C3 – Karolina Dudek, Wiktoria Skoczylas, Bartłomiej Maciuk, Mateusz Pirogowicz, Jakub Winiarczyk.

Ci młodzi entuzjaści przyrody i nauk ścisłych - uczniowie STASZICA poświęcili swój czas, wykorzystali wiedzę, pomysłowość, zaangażowali kolegów, a czasem własne rodzeństwo, by przygotować dla Was kolejny materiał. W ten sposób powstało kilkanaście filmów nad realizacją, których z daleka i delikatnie czuwali nauczyciele przedmiotów przyrodniczych: Andrzej Bielak, Marta Krupa, Monika Młynarczyk i Anna Pękowska. W realizacji projektu technicznie wspierał nas p. Arkadiusz Sala, a „dobrym duchem”, koordynującym systematyczną pracę i dbającym o dobry kontakt z Wami na Facebooku jest p. Joanna Lis.

W Akademii Staśka nauka staje się przygodą i wyzwaniem, cóż więc nam przyniesie nowy rok?
Jesteśmy przekonani, że znowu zaciekawimy Was nauką i zachęcimy do odkrywania tajemnic wiedzy.

Jeszcze przed wakacjami podrzucimy Wam parę pomysłów na ciekawe spędzenie czasu wolnego. Bądźcie z nami na FB i www.staszic.pl

 

 

 

 

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz na Gali „Matury na 100%”

W piątek 23  września 2022 r. w Łodzi odbyła się Gala projektu „Matura na 100 procent”, podczas której  został wyróżniony tegoroczny maturzysta „Staszica” - Stanisław Adamowicz.

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka powraca

Akademia Staśka to nowatorski program edukacyjny przygotowany przez hrubieszowskie I LO im. ks. Stanisława Staszica z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz o licealistach, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności interpersonalne.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Spotkanie ze strażakami OSP w Hrubieszowie

W dniu 17.11.2022 r. uczniowie I LO im. ks. St. Staszica uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Więcej…