• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Patronat honorowy nad konkursem obejmują: Wicepremier Pan Jacek Sasin, Starosta Powiatu Hrubieszowskiego Pani Maryla Symczuk we współpracy z Burmistrzem Hrubieszowa, Panią Martą Majewską oraz Wójtami: Gminy Hrubieszów - Panem Tomaszem Zającem i Gminy Uchanie - Panem Leszkiem Czerwonką. Konkurs odbędzie się w 3 kwietnia 2020 roku o godzinie 10:00 w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, ul. 3 Maja 1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie (przez szkołę) zgłoszenia do końca marca 2020 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowy dyplom „Uczestnika eliminacji powiatowego konkursu”, a tytuł „Laureata Konkursu” otrzymują uczniowie, którzy zdobędą 1, 2, 3 lokatę. Przewidziane są nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostę Powiatu Hrubieszowskiego, Burmistrza Hrubieszowa, Wójtów Gmin, a także Wicepremiera Pana Jacka Sasina.


Organizatorzy konkursu
I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

Koordynatorzy: Edyta Wolańczuk
Neonila Pawluk


Honorowy Patronat:
Jacek Sasin – Wicepremier Rządu RP

Starosta Powiatu Hrubieszowskiego

 

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

"Reksio i przyjaciele" w naszej szkole.

6 lutego mieliśmy przyjemność gościć Pana Alfreda Matyjaszczyka. Jest on założycielem i prezesem fundacji "Reksio i przyjaciele" znajdującej się w Podhorcach. Ten wielkoduszny mężczyzna daje schronienie zwierzętom po przejściach, zaniedbanym, bezdomnym, chorym i porzuconym. Leczy je, pokazuje że nie wszyscy ludzie są źli i pomaga im znaleźć nowe domy. Ma pod swoją opieką także starsze psiaki, których szanse na znalezienie domu są niewielkie. Umożliwia im przeżycie starości w otoczeniu innych piesków, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Podczas spotkania Pan Alfred opowiadał nam jak zajmuje się swoimi podopiecznymi, jak stara się zdobywać środki na ich wyżywienie i leczenie. Wspominał także, że potrzebna jest każda pomoc i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji jego piesków.

Więcej…