• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Absolwentka Staszica wspiera szkołę.

W związku z obowiązującym w Polsce obowiązkiem pozostania w domu nauczyciele szukają alternatywnych metod nauczania. Jest nam miło poinformować, że na czas izolacji spowodowanej koronawirusem uczniowie klas biologiczno-chemicznych I Liceum Ogólnokształcącego im.St.Staszica będą mogli korzystać z platformy z kursami maturalnymi z chemii - paniodchemii.pl.

Uczniowie otrzymali bezpłatny dostęp do wybranych lekcji online z chemii na platformie edukacyjnej. W skład lekcji wchodzi wyjaśnienie teorii związanej z danym tematem, przykładowe zadania maturalne z rozwiązaniem krok po kroku oraz dodatkowe materiały do pobrania. Materiały są przygotowane w sposób przemyślany i atrakcyjny dla uczniów. Stanowią one doskonałe uzupełnienie lekcji w szkole, a także sprawdzają się jako materiał do powtórek przed sprawdzianem lub egzaminem maturalnym. Lekcje online dostępne na platformie paniodchemii.pl. są autorstwa Pani Anny Dąbrowskiej. Pani Anna Dąbrowska jest absolwentką naszej szkoły,była uczennicą klasy biologiczno-chemicznej. Jest wirtualnym nauczycielem chemii. Ukończyła chemię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i od ponad 8 lat zajmuje się nauczaniem chemii, początkowo na zajęciach na żywo, a później również w formie kursów online.
W chwili obecnej ponad 60 uczniów Staszica korzysta bezpłatnie z dodatkowych lekcji paniodchemi.pl.
Jest to świetna forma dodatkowego wsparcia w obecnym czasie w którym prowadzimy zdalne nauczanie. Korzystający z platformy maturzyści są bardzo zadowoleni z zajęć i wdzięczni że mają taką możliwość pracy.


Anna Modzelewska

Więcej informacji na: paniodchemii.pl

 

 

 

 

 

Sukcesy i osiągnęcia

Marta Kuraszko w finale Międzynarodowego Konkursu „Żywa Klasyka”!

Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum Marta Kuraszko przeszła do finału Międzynarodowego Konkursu „Żywa klasyka” 2020.
Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, 220 uczestników – laureatów etapów ogólnokrajowych z 80 państw świata wzięło udział w końcowym etapie tego ogromnego przedsięwzięcia. Wszyscy mieli zgodnie z wytycznymi przygotować nagranie recytowanego fragmentu prozy literatury rosyjskiej. Młodzież przez tydzień rywalizowała między sobą. Była to niezwykle wspaniała podróż w świat rosyjskiej literatury.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zmiany dotyczące terminów postępowania rekrutacyjnego

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych zostanie przeprowadzone w nowych terminach, określonych przez Ministra Edukacji.
Zaktualizowane terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i naszego liceum.

Uroczystości, wydarzenia

Takiego zakończenia roku klas maturalnych w Staszicu jeszcze nie było

Dziś jak co roku, przyszedł czas na rozstanie. Uczniowie klas maturalnych zostali absolwentami I LO im. ks. St. Staszica. Wyzwaniem stało się jednak spotkanie wszystkich uczniów z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa uroczystość w tak licznym gronie wydawała się być niemożliwa.

Więcej…