• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Drodzy Uczniowie

Za nami trudny rok nauki👩‍🏫. Praca zdalna, z którą przyszło nam się zmierzyć okazała się nie lada wyzwaniem. Jednak wyniki w nauce oraz liczne sukcesy w konkursach i zawodach sportowych jakie osiągnęliście dowodzą, że świetnie sobie poradziliście👏👏👏💪.

Niejednokrotnie słyszeliśmy, że chcecie się spotkać w szkole ze swoimi kolegami i nauczycielami. Dlatego też postanowiliśmy zachować choć odrobinę tradycji i zorganizować ceremonię wręczenia świadectw i nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców. Jednocześnie przypominamy o reżimie sanitarnym, który nas obowiązuje. Wszyscy zobligowani jesteśmy do zasłaniania nosa i ust, noszenia rękawiczek oraz zachowania dystansu.
W związku z sytuacją o jakiej informowaliśmy Was w ostatnim czasie na naszym FB proponujemy, abyście zamiast przysłowiowego kwiatka, który zwykle nam przynosiliście, wspomogli nasze uczennice, a Wasze koleżanki Weronikę i Paulinę, które w pożarze straciły dom. Chętnych prosimy o dokonywanie symbolicznych wpłat na konto Rady Rodziców 89 9610 0002 2009 0060 6693 0001 z dopiskiem „Wpłata dla Weroniki i Pauliny”.
Jeżeli ktoś z Was nie wyraża chęci udziału w uroczystości, będzie mógł odebrać świadectwo we wrześniu w sekretariacie szkoły.
Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań z wychowawcami. Natomiast na spotkanie z Panią Dyrektor zapraszamy w piątek 26.06.2020 r. w aplikacji Teams o godz. 11.00 w zespole „Uczniowie i nauczyciele I LO Staszic”.

Sukcesy i osiągnęcia

Nagrody książkowe odebrane!

29 września 2020 roku uczennice naszego liceum – Gabriela Jarosz, Marta Kuraszko, Izabela Mrozowska i Julia Borkowska odebrały nagrody książkowe ufundowane przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie oraz pamiątkowe dyplomy za udział w ubiegłorocznym konkursie z języka rosyjskiego.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zajrzyj do biblioteki szkolnej !

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”

Kartezjusz

Z radością informujemy, że w naszej bibliotece szkolnej są dostępne wiersze i inne utwory w oryginale Aleksandra Puszkina, Antoniego Czechowa, Włodzimierza Wysockiego, Anny Achmatowej – wybitnych przedstawicieli literatury rosyjskiej.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Światowy Dzień Morza

Kiedyż zapragniecie szerokiego oddechu morza i jego widnokręgów bezkresnych, ponad którymi waży się Tajemnica!

Mariusz Zaruski

24 września 2020 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Morza ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Morską IMO z siedzibą w Londynie. Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Morza było hasło "Zrównoważona żegluga dla zrównoważonej planety".

Więcej…