• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Dzień bezpiecznego internetu

Surfowanie w Internecie może być świetną zabawą, towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu, jak również miejscem pracy czy nauki. Bez względu na to w jakim celu z niego korzystamy, ważne, abyśmy czuli się bezpiecznie. Przez ostatnie tygodnie w naszej szkole miały miejsce inicjatywy, których celem było zwrócenie uwagi na świadome i odpowiedzialne korzystanie z Internetu i nowych technologii, m.in. zajęcia online z panią adwokat Anetą Pęcak z Kancelarii Adwokackiej w Lublinie, uczestnictwo klas w tegorocznej edycji Digital Youth Forum 2020, zajęcia z pedagogiem szkolnym, zajęcia z wychowawcą.  

Zwieńczeniem tych działań jest przystąpienie po raz kolejny naszej szkoły do akcji DBI organizowanej w ramach projektu Safer Internet.  

Inicjatywy  realizowane będą w dniach od 09.02.2021 do 19.02.2021r.   

Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu proponujemy Wam Drodzy Uczniowie: 

 1. Konkurs na najciekawszy plakat „BezpiecznyInternet (może być to zdjęcie plakatu zrobionego przez Ciebie dowolną techniką).  
 2. Wykonanie prezentacji w programie Power Pointtakże w języku polskim lub dowolnym 
  języku obcym. 
 3. 2. Sprawswoją wiedzę w Quizieonline, który dotyczyć będzie bezpieczeństwa w sieci! Quiz przeprowadzą nauczyciele- wychowawcy. 

Więcej informacji na temat Dnia Bezpiecznego Internetu znaleźć można na stronie http://www.saferint2ernet.pl/  lub u swojego wychowawcy.

REGULAMIN

Sukcesy i osiągnęcia

Marta i Vlad w finale Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego!

W lutym 2021 roku zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego jako Obcego organizowanej przez Bibliotekę Prezydenta Federacji Rosyjskiej we współpracy z dziewięcioma wiodącymi rosyjskimi uczelniami wyższymi. Powołanie olimpiady nastąpiło zgodnie z rozporządzeniem Rosyjskiego Ministra Edukacji i Nauki, który już od 2014 roku sprawuje nadzór nad poprawnym jej przebiegiem oraz poziomem dydaktyczno-merytorycznym z trzech przedmiotów szkolnych: historii, wiedzy o społeczeństwie i języka rosyjskiego. Od 2019 roku dodano przedmiot: język rosyjski jako obcy i w tej kategorii mogą rywalizować ze sobą wszyscy obcokrajowcy.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zimowa puszka dla Reksia

Naszej młodzieży działającej w Szkolnym Kole Ligii Ochrony Przyrody nic nie przeszkodziło, aby jak co roku wspomóc Fundację ,,Reksio i Przyjaciele” mającą swoją siedzibę w Podhorcach.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

X Jubileuszowy Międzynarodowy konkurs „Żywa klasyka” 2021 - etap wojewódzki w Staszicu!

„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”
Aleksander Puszkin

22 lutego 2021 roku odbyły się eliminacje konkursowe jednego z najbardziej popularnych konkursów w Rosji i coraz częściej poza jej granicami „Живая классика”. Uczniowie z całego województwa lubelskiego dzięki nowoczesnym technologiom „spotkali się” w murach naszego 100-letniego I Ogólnokształcącego Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Więcej…