• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Zimowa puszka dla Reksia

Naszej młodzieży działającej w Szkolnym Kole Ligii Ochrony Przyrody nic nie przeszkodziło, aby jak co roku wspomóc Fundację ,,Reksio i Przyjaciele” mającą swoją siedzibę w Podhorcach.

Nikt nie pozostał obojętny wobec słabszych i często schorowanych naszych czworonożnych przyjaciół. Pensjonariuszami Fundacji Najczęściej są psy w sędziwym wieku, które niestety nie radzą sobie z suchą karmą. Wobec tego typu trudności uczniowie postanowili podarować mokrą karmę. Zebrali ponad 400 puszek, które z powodzeniem wystarczą wszystkim zwierzętom na przezimowanie. Do akcji z dużym zaangażowaniem włączyli się również rodzice, przewożąc spore ładunki autami do budynku Szkoły.
Serdecznie gratulujemy klasom, które zgromadziły najwięcej karmy: IIe3 i Ia oraz Amelii Pawluk uczennicy kl.Ia.Warto dodać, że wszystkie klasy naszego LO okazały wielkie serce i nawet kilka, kilkanaście puszek to bardzo duże wsparcie w zaspokojeniu podstawowych potrzeb bytowych czworonogów.
Pan Alfred – Prezes Fundacji - wzruszył się, dziękując za tak hojną pomoc.
Jako organizatorzy akcji pragniemy jeszcze raz podziękować naszym uczniom i ich rodzicom za wrażliwe serca.

Anna Michalczuk, Agnieszka Umer

 

 • karma 4.
 • karma 3.
 • karma 2.
 • karma 1.

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

Marta i Vlad w finale Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego!

W lutym 2021 roku zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego jako Obcego organizowanej przez Bibliotekę Prezydenta Federacji Rosyjskiej we współpracy z dziewięcioma wiodącymi rosyjskimi uczelniami wyższymi. Powołanie olimpiady nastąpiło zgodnie z rozporządzeniem Rosyjskiego Ministra Edukacji i Nauki, który już od 2014 roku sprawuje nadzór nad poprawnym jej przebiegiem oraz poziomem dydaktyczno-merytorycznym z trzech przedmiotów szkolnych: historii, wiedzy o społeczeństwie i języka rosyjskiego. Od 2019 roku dodano przedmiot: język rosyjski jako obcy i w tej kategorii mogą rywalizować ze sobą wszyscy obcokrajowcy.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zimowa puszka dla Reksia

Naszej młodzieży działającej w Szkolnym Kole Ligii Ochrony Przyrody nic nie przeszkodziło, aby jak co roku wspomóc Fundację ,,Reksio i Przyjaciele” mającą swoją siedzibę w Podhorcach.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

X Jubileuszowy Międzynarodowy konkurs „Żywa klasyka” 2021 - etap wojewódzki w Staszicu!

„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”
Aleksander Puszkin

22 lutego 2021 roku odbyły się eliminacje konkursowe jednego z najbardziej popularnych konkursów w Rosji i coraz częściej poza jej granicami „Живая классика”. Uczniowie z całego województwa lubelskiego dzięki nowoczesnym technologiom „spotkali się” w murach naszego 100-letniego I Ogólnokształcącego Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Więcej…