Wycieczka do Lwowa…

l gdybym się kiedyś
Urodzić miał znów,
To tylko we Lwowie!
Bo szkoda gadania,
Bo co chcesz, to mów
Nie ma jak Lwów!

Słowa te idealnie odzwierciedlają myśli uczestników czerwcowej wycieczki do pięknego, tak wiele znaczącego dla polskiej kultury miasta – Lwowa. W niedzielny poranek, 11 czerwca, grupa uczniów wraz z nauczycielami wybrała się za wschodnią granicę naszego państwa. Przejeżdżając przez urokliwe lwowskie uliczki trafiliśmy na Cmentarz Łyczakowski, który jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki.

Częścią tej zabytkowej nekropolii miasta jest Cmentarz Orląt Lwowskich, który wywarł na nas ogromne wrażenie. Uczestnikami wycieczki wstrząsnęły uzyskane informacje o wieku i motywacjach patriotycznych poległych. Mimo wszystko, pełni podziwu dla tych młodych bohaterów udaliśmy się na dalsze zwiedzanie miasta. Sympatyczny pan przewodnik, z którym mieliśmy przyjemność współpracy w zeszłym roku, po raz kolejny zabrał nas do wielu pięknych miejsc i mieliśmy nawet okazję do zobaczenia tradycyjnego, ormiańskiego chrztu oraz przygotowań do ślubu w obrządku wschodnim. 

Po pysznym obiedzie udaliśmy się na zwyczajne spacerowanie po urokliwych uliczkach, nie zapominając oczywiście o fabryce czekolady, gdzie oprócz zakupów uwielbianych przez nas słodyczy, nie odmówiliśmy sobie również jedzenia tych pyszności. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie imponującego gmachu Opery Lwowskiej, a po oglądaniu budynku i jego pięknych, bogato zdobionych salek, mieliśmy przyjemność bycia częścią widowni na balecie „Giselle”. Dla niektórych wycieczkowiczów był to pierwszy kontakt z takim wydarzeniem, co przyniosło jeszcze więcej wrażeń. Wycieczka była wyjątkowym wydarzeniem dla każdego z nas. 

Oprócz kulturowego wymiaru i tradycyjnego zwiedzania, wielokrotnie, korzystając czasu wolnego, mogliśmy obserwować normalne życie naszych wschodnich sąsiadów. Wyjazd ten każdemu z osobna bardzo się podobał i wszyscy odliczamy już dni do następnego przekroczenia granicy!

 

 • 001
 • 003
 • 005
 • 004
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 013
 • 014
 • 016
 • 015
 • 017
 • 018
 • 019
 • 020
 • 022
 • 021
 • 023
 • 024
 • 025
 • 026
 • 027
 • 028
 • 030
 • 029
 • 031
 • 032
 • 033
 • 034
 • 035
 • 036
 • 037
 • 038
 • 039
 • 040
 • 041
 • 042
 • 044
 • 045
 • 046
 • 047
 • 049
 • 048
 • 051
 • 050

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

Zwycięstwo w turnieju Debat Oksfordzkich

02 czerwca 2017 drużyna naszego liceum zwyciężyła w Turnieju Debat Oksfordzich zorganizowanym przez nieformalną grupę młodych pOBUDZENI, działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.

Więcej…

Zawody sportowe

II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Rektora PWSZ w Zamościu.

12 maja Zamościu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Rektora PWSZ w Zamościu .W zawodach uczestniczyło sześć drużyn. Drużyna dziewcząt ze ZS nr 2 w Hrubieszowie zajęła II miejsce przegrywając w TIE-BREKU 17:15  Skład drużyny:

Więcej…

Ogłoszenia

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się 23 czerwca, w hali sportowej naszej szkoły. Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne, aktywność społeczną, czytelnictwo. Ogółem wręczonych zostało 446 nagród książkowych.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Wizyta młodzieży z Izraela

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wraz z nauczycielami, p. Dyrektor Alicją Borkowską, p. Wicedyrektor Czesławą Semczuk oraz z p. Burmistrzem Tomaszem Zającem wspólnie oczekiwali na przyjazd i przywitanie młodzieży z Izraela przy cmentarzu żydowskim na ul. Kruczej. Wizyta rozpoczęła się około godziny 10.00 modlitwą przy pomniku upamiętniającym przodków naszych gości. Przy Ścianie Pamięci zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Więcej…