Lekcja przyrody w domku myśliwskim w Lipowcu

W czwartek 14 września klasy 2a i 2d gimnazjum wybrały się z wizytą do Lipowca. Miejscem docelowym był domek myśliwski ukryty w lesie niedaleko Tyszowiec.

Uczniowie spotkali się tam z reprezentantem zarządu Koła Łowieckiego "Rogacz", panem Adamem Gizą, który opowiedział o zadaniach i obowiązkach myśliwych we wszystkich porach roku, o działaniach podejmowanych przez koła łowieckie dla utrzymania bioróżnorodności przyrody oraz o tym, co mogą zrobić ludzie, aby nie szkodzić roślinom i zwierzętom. Gospodarz podpowiedział również, jak się zachować podczas spotkania z dzikim zwierzęciem i przedstawił krótko najważniejsze gatunki występujące w naszych lasach.
Kolejnym punktem programu był spacer. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć ambonę oraz poletko owsa przeznaczonego na dokarmianie zwierząt w zimie.
Po spacerze wszyscy zasiedli wokół ogniska i z apetytem zjedli własnoręcznie upieczone kiełbaski. W końcu przyszedł też czas na prawdziwy relaks: dziewczyny i chłopcy wypełnili swoją energią i gwarem cichy leśny zakątek.
Dzięki pięknej pogodzie uczniowie jeszcze na kilka godzin wrócili do wakacyjnego klimatu i zapomnieli o szkolnych obowiązkach.

Ognisko i poczęstunek przygotowali myśliwi z koła łowieckiego, a opiekę nad uczniami sprawowali: Agnieszka Umer, Joanna Szabat, Anna Michalczuk i Wojciech Borkowski.

 • CAM10
 • CAM11
 • CAM12
 • CAM13
 • CAM14
 • CAM15
 • CAM16
 • CAM01
 • CAM02
 • CAM03
 • CAM04
 • CAM05
 • CAM06
 • CAM07
 • CAM08
 • CAM09

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

I miejsce Jacka Tyszkiewicza!

6 października 2017 r. w Zwierzyńcu, uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum, Jacek Tyszkiewicz, wywalczył I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie "Matematyka z kalkulatorem graficznym" organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, tuż za podium znaleźli się Magdalena Bojarczuk (IIIag) i Tomasz Turek (IIIcg).

Więcej…

Zawody sportowe

Wicemistrzynie wojewódzkiego półfinału Licealiady w Lidze LA

10 października 2017 roku w Zamościu odbył się Wojewódzki Półfinał Licealiady w lidze LA dziewcząt, w których startowało osiem szkół z Chełma, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnegostawu oraz z Zamościa. Awans na dalszy etap uzyskały dziewczęta z naszej szkoły, które pomimo dużej konkurencji zajęły II miejsce. "Staszic"  wystawił zarówno drużynę dziewcząt i chłopców.   

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Granice mojego języka są granicami mojego świata

W dzisiejszych czasach chyba nikomu nie trzeba mówić, jak ważna jest nauka języków obcych, które są naszą przyszłością i jak już w XX wieku głosił wybitny austriacki filozof –Ludwig Wittgenstein – otwierają nam bramy na świat. W myśl tej zasady, 29 września uczniowie klasy II A i II D naszego liceum, pod opieką p. prof. N. Pawluk, J. Pudłowskiej, J. Patkowskiej i J. Korneluk, pełni entuzjazmu udali się do Lublina, na organizowane przez UMCS  Hieronimki.

Więcej…