Spływ kajakowy klasy biologiczno-chemicznej IB

Jeden ze słonecznych dni września postanowiliśmy spędzić nietypowo, bo … na kajakach.
Na własnej skórze chcieliśmy sprawdzić, jak wyjdzie nam pływanie. Jednocześnie mieliśmy nadzieję, że wspólne wyzwanie, zmaganie się z trudnościami pozwoli nam lepiej się poznać w sytuacjach pozaszkolnych. Liczymy na to, że wspólne przebywanie to dobry początek, aby stać się zgranym i solidarnym zespołem na trzy lata nauki.

W miejscowości Obrocz czekał już ratownik z kamizelkami ratunkowymi oraz wiosłami, który przeprowadził krótkie szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa i wykorzystania sprzętu. Po przygotowaniu "łódek" nastąpiło wodowanie. Uczestnicy dostali zapas czasu na oswojenie się ze sterowaniem, co poszło wszystkim bardzo łatwo, praktycznie od razu każdy ruszył trasą w dół rzeki. Prowadzący oraz ratownik zajęli kolejno miejsca, na początku oraz na końcu płynącej grupy kajaków, co dawało wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

Niektórzy debiutowali w „dziedzinie kajaków”, jednak wszyscy z zapałem i energią ruszyli przed siebie. Płynęliśmy odcinkiem rzeki Wieprz (rozpoczynającym się na granicy Rozcztoczańskiego Parku Narodowego) do Zwierzyńca. Rzeka w tym miejscu jest płytka, a jej nurt spokojny. Nie oznacza to jednak, że trasa jest nudna – liczne meandry sprawiają, że pływanie sprawia wielką przyjemność i czasem bywa prawdziwym wyzwaniem, ale zawsze mogliśmy liczyć na koleżeńską pomoc. Wspólne wiosłowanie wśród różnorodnej, czystej przyrody zapewnia niesamowite wrażenia. Wszyscy cieszyliśmy się pięknem lubelskiego krajobrazu w te ostatnie dni lata. Przez całą drogę towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i dobre humory. Wszystkim udało się szczęśliwie dopłynąć do mety. Po zakończeniu spływu mogliśmy się wysuszyć przy ognisku z kiełbaskami.

 

Uczestnicy spływu, choć zmęczeni, byli zadowoleni i usatysfakcjonowani wspólną zabawą.
Droga do domu przebiegała pod znakiem odpoczynku i dobrego humoru.
Już nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego spływu.

 

Oprac.: Marta Krupa

 • SAM_8154
 • SAM_8155
 • SAM_8157
 • SAM_8159
 • SAM_8160
 • SAM_8164
 • SAM_8167
 • SAM_8165
 • SAM_8176
 • SAM_8178
 • SAM_8182
 • SAM_8180
 • SAM_8183

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

I miejsce Jacka Tyszkiewicza!

6 października 2017 r. w Zwierzyńcu, uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum, Jacek Tyszkiewicz, wywalczył I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie "Matematyka z kalkulatorem graficznym" organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, tuż za podium znaleźli się Magdalena Bojarczuk (IIIag) i Tomasz Turek (IIIcg).

Więcej…

Zawody sportowe

Wicemistrzynie wojewódzkiego półfinału Licealiady w Lidze LA

10 października 2017 roku w Zamościu odbył się Wojewódzki Półfinał Licealiady w lidze LA dziewcząt, w których startowało osiem szkół z Chełma, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnegostawu oraz z Zamościa. Awans na dalszy etap uzyskały dziewczęta z naszej szkoły, które pomimo dużej konkurencji zajęły II miejsce. "Staszic"  wystawił zarówno drużynę dziewcząt i chłopców.   

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Granice mojego języka są granicami mojego świata

W dzisiejszych czasach chyba nikomu nie trzeba mówić, jak ważna jest nauka języków obcych, które są naszą przyszłością i jak już w XX wieku głosił wybitny austriacki filozof –Ludwig Wittgenstein – otwierają nam bramy na świat. W myśl tej zasady, 29 września uczniowie klasy II A i II D naszego liceum, pod opieką p. prof. N. Pawluk, J. Pudłowskiej, J. Patkowskiej i J. Korneluk, pełni entuzjazmu udali się do Lublina, na organizowane przez UMCS  Hieronimki.

Więcej…