Spływ kajakowy klasy biologiczno-chemicznej IB

Jeden ze słonecznych dni września postanowiliśmy spędzić nietypowo, bo … na kajakach.
Na własnej skórze chcieliśmy sprawdzić, jak wyjdzie nam pływanie. Jednocześnie mieliśmy nadzieję, że wspólne wyzwanie, zmaganie się z trudnościami pozwoli nam lepiej się poznać w sytuacjach pozaszkolnych. Liczymy na to, że wspólne przebywanie to dobry początek, aby stać się zgranym i solidarnym zespołem na trzy lata nauki.

W miejscowości Obrocz czekał już ratownik z kamizelkami ratunkowymi oraz wiosłami, który przeprowadził krótkie szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa i wykorzystania sprzętu. Po przygotowaniu "łódek" nastąpiło wodowanie. Uczestnicy dostali zapas czasu na oswojenie się ze sterowaniem, co poszło wszystkim bardzo łatwo, praktycznie od razu każdy ruszył trasą w dół rzeki. Prowadzący oraz ratownik zajęli kolejno miejsca, na początku oraz na końcu płynącej grupy kajaków, co dawało wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

Niektórzy debiutowali w „dziedzinie kajaków”, jednak wszyscy z zapałem i energią ruszyli przed siebie. Płynęliśmy odcinkiem rzeki Wieprz (rozpoczynającym się na granicy Rozcztoczańskiego Parku Narodowego) do Zwierzyńca. Rzeka w tym miejscu jest płytka, a jej nurt spokojny. Nie oznacza to jednak, że trasa jest nudna – liczne meandry sprawiają, że pływanie sprawia wielką przyjemność i czasem bywa prawdziwym wyzwaniem, ale zawsze mogliśmy liczyć na koleżeńską pomoc. Wspólne wiosłowanie wśród różnorodnej, czystej przyrody zapewnia niesamowite wrażenia. Wszyscy cieszyliśmy się pięknem lubelskiego krajobrazu w te ostatnie dni lata. Przez całą drogę towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i dobre humory. Wszystkim udało się szczęśliwie dopłynąć do mety. Po zakończeniu spływu mogliśmy się wysuszyć przy ognisku z kiełbaskami.

 

Uczestnicy spływu, choć zmęczeni, byli zadowoleni i usatysfakcjonowani wspólną zabawą.
Droga do domu przebiegała pod znakiem odpoczynku i dobrego humoru.
Już nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego spływu.

 

Oprac.: Marta Krupa

 • SAM_8154
 • SAM_8155
 • SAM_8157
 • SAM_8159
 • SAM_8160
 • SAM_8164
 • SAM_8167
 • SAM_8165
 • SAM_8176
 • SAM_8178
 • SAM_8182
 • SAM_8180
 • SAM_8183

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

Dziewczyny nagrodzone!

Miło nam poinformować, że Laura Gałan z klasy IIA zajęła II miejsce, a Paulina Janicka  z klasy ID otrzymała wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Piękno Rosji”. Z pewnością można powiedzieć, że zamiłowanie do języka obcego, w tym wypadku do języka rosyjskiego, zaowocowało na kartkach białego papieru. Piękne obrazy zabytków związanych z trasą zwaną „Złotym pierścieniem Rosji” przyniosły dziewczynom uznanie i sukces. Laura i Paulina otrzymały dyplomy! 

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Rosyjski na wesoło

8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IA i IE z opiekunami: p. Neonilą Pawluk, p. Ludwiką Siudyką, p. Joanną Szabat i p. Andrzejem Pochylczukiem wzięli udział w warsztatach „Język rosyjski na wesoło” na UMSC-ie w Lublinie. Zostały one zorganizowane w ramach współpracy ze szkołami  patronackimi uczelni. Warsztaty przygotowały studentki lingwistyki stosowanej pod okiem dr Agnieszki Potyrańskiej. Spotkanie rozpoczęła prezentacja p. Lidii Wociór-Abutbul pt.: „O Lublinie po rosyjsku”. Drugą część pt.: „Język rosyjski na wesoło” poprowadziły panie: Iwona Beksiak, Małgorzata Lipska, Anna Kosiachenko, Daryna Misiura,. Iryna Shyriaieva.

Więcej…