Spływ kajakowy klasy biologiczno-chemicznej IB

Jeden ze słonecznych dni września postanowiliśmy spędzić nietypowo, bo … na kajakach.
Na własnej skórze chcieliśmy sprawdzić, jak wyjdzie nam pływanie. Jednocześnie mieliśmy nadzieję, że wspólne wyzwanie, zmaganie się z trudnościami pozwoli nam lepiej się poznać w sytuacjach pozaszkolnych. Liczymy na to, że wspólne przebywanie to dobry początek, aby stać się zgranym i solidarnym zespołem na trzy lata nauki.

W miejscowości Obrocz czekał już ratownik z kamizelkami ratunkowymi oraz wiosłami, który przeprowadził krótkie szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa i wykorzystania sprzętu. Po przygotowaniu "łódek" nastąpiło wodowanie. Uczestnicy dostali zapas czasu na oswojenie się ze sterowaniem, co poszło wszystkim bardzo łatwo, praktycznie od razu każdy ruszył trasą w dół rzeki. Prowadzący oraz ratownik zajęli kolejno miejsca, na początku oraz na końcu płynącej grupy kajaków, co dawało wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

Niektórzy debiutowali w „dziedzinie kajaków”, jednak wszyscy z zapałem i energią ruszyli przed siebie. Płynęliśmy odcinkiem rzeki Wieprz (rozpoczynającym się na granicy Rozcztoczańskiego Parku Narodowego) do Zwierzyńca. Rzeka w tym miejscu jest płytka, a jej nurt spokojny. Nie oznacza to jednak, że trasa jest nudna – liczne meandry sprawiają, że pływanie sprawia wielką przyjemność i czasem bywa prawdziwym wyzwaniem, ale zawsze mogliśmy liczyć na koleżeńską pomoc. Wspólne wiosłowanie wśród różnorodnej, czystej przyrody zapewnia niesamowite wrażenia. Wszyscy cieszyliśmy się pięknem lubelskiego krajobrazu w te ostatnie dni lata. Przez całą drogę towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i dobre humory. Wszystkim udało się szczęśliwie dopłynąć do mety. Po zakończeniu spływu mogliśmy się wysuszyć przy ognisku z kiełbaskami.

 

Uczestnicy spływu, choć zmęczeni, byli zadowoleni i usatysfakcjonowani wspólną zabawą.
Droga do domu przebiegała pod znakiem odpoczynku i dobrego humoru.
Już nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego spływu.

 

Oprac.: Marta Krupa

 • SAM_8154
 • SAM_8155
 • SAM_8157
 • SAM_8159
 • SAM_8160
 • SAM_8164
 • SAM_8167
 • SAM_8165
 • SAM_8176
 • SAM_8178
 • SAM_8182
 • SAM_8180
 • SAM_8183

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…