Wycieczka do jednostki wojskowej w Hrubieszowie

W dniu 24 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I E i II D, pod opieką wychowawców – Katarzyny Krotkiewicz i Anny Pękowskiej, uczestniczyli w wycieczce do koszar 2. Pułku Rozpoznawczego im. majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Hrubieszowie.

Celem wycieczki było upowszechnianie patriotycznych tradycji i historii oręża polskiego, wiedzy na temat Sił Zbrojnych RP, jak również zapoznanie młodzieży z pracą służb mundurowych.  Po przybyciu na miejsce uczniów, w imieniu dowódcy, przywitał st. chor. szt. Andrzej Młynarczuk – Starszy Podoficer Dowództwa Pułku. Wizyta w koszarach rozpoczęła się od obejrzenia najnowszej infrastruktury sportowej  – wieży spadochronowej ze ścianą do nauki podstawowych technik wspinaczki skałkowej, gdzie instruktor z Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu Pułku zapoznał  zwiedzających z przeznaczeniem i zasadami korzystania z tego typu obiektów.

Kolejnym punktem wycieczki była spadochroniarnia, w której instruktorzy zaprezentowali młodzieży sprzęt spadochronowy wykorzystywany podczas szkoleń i ćwiczeń kompani dalekiego rozpoznania. Pokaz wyposażenia spadochroniarzy został wzbogacony interesującym wykładem na temat sposobu desantowania żołnierzy pułku. 

Następnie uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy w Sali Tradycji, gdzie zapoznani zostali z dziedzictwem 2. Pułku Strzelców Konnych i wiedzą historyczną 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala”.

Ostatnim zwiedzanym  na terenie jednostki obiektem był rejon zakwaterowania kompani dowodzenia. 

Wizyta, dzięki uprzejmości dowództwa zaprzyjaźnionej ze szkołą Jednostki Wojskowej, pozwoliła poszerzyć wiedzę uczniów w zakresie służby żołnierzy i  zasad jej funkcjonowania. Realizacja założonych celów wycieczki była możliwa dzięki podpisanemu w dniu 20.04.2017r. formalnemu porozumieniu o współpracy zawartemu pomiędzy Dowódcą 2. Pułku a Dyrektorem naszej placówki.

Organizatorzy wycieczki: K.Krotkiewicz, A.Pękowska, M.Młynarczuk

  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
  • 7
  • 9

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Kolejny sukces lekkoatletek ze Staszica!

3 października na stadionie w Zamościu odbyła się rejonowa Licealiada w Lidze LA, w której świetnie spisały się uczennice z naszej szkoły zwyciężając z drużynami z Hrubieszowa, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego.

Zawody podzielone były na dwie części: indywidualną i drużynową.

Więcej…

Ogłoszenia

Strofy dla Niepodległej

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim „Strofy dla Niepodległej” adresowanym do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie.

Regulamin...

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Przez cały miesiąc wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Więcej…