Wycieczka do jednostki wojskowej w Hrubieszowie

W dniu 24 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I E i II D, pod opieką wychowawców – Katarzyny Krotkiewicz i Anny Pękowskiej, uczestniczyli w wycieczce do koszar 2. Pułku Rozpoznawczego im. majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Hrubieszowie.

Celem wycieczki było upowszechnianie patriotycznych tradycji i historii oręża polskiego, wiedzy na temat Sił Zbrojnych RP, jak również zapoznanie młodzieży z pracą służb mundurowych.  Po przybyciu na miejsce uczniów, w imieniu dowódcy, przywitał st. chor. szt. Andrzej Młynarczuk – Starszy Podoficer Dowództwa Pułku. Wizyta w koszarach rozpoczęła się od obejrzenia najnowszej infrastruktury sportowej  – wieży spadochronowej ze ścianą do nauki podstawowych technik wspinaczki skałkowej, gdzie instruktor z Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu Pułku zapoznał  zwiedzających z przeznaczeniem i zasadami korzystania z tego typu obiektów.

Kolejnym punktem wycieczki była spadochroniarnia, w której instruktorzy zaprezentowali młodzieży sprzęt spadochronowy wykorzystywany podczas szkoleń i ćwiczeń kompani dalekiego rozpoznania. Pokaz wyposażenia spadochroniarzy został wzbogacony interesującym wykładem na temat sposobu desantowania żołnierzy pułku. 

Następnie uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy w Sali Tradycji, gdzie zapoznani zostali z dziedzictwem 2. Pułku Strzelców Konnych i wiedzą historyczną 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala”.

Ostatnim zwiedzanym  na terenie jednostki obiektem był rejon zakwaterowania kompani dowodzenia. 

Wizyta, dzięki uprzejmości dowództwa zaprzyjaźnionej ze szkołą Jednostki Wojskowej, pozwoliła poszerzyć wiedzę uczniów w zakresie służby żołnierzy i  zasad jej funkcjonowania. Realizacja założonych celów wycieczki była możliwa dzięki podpisanemu w dniu 20.04.2017r. formalnemu porozumieniu o współpracy zawartemu pomiędzy Dowódcą 2. Pułku a Dyrektorem naszej placówki.

Organizatorzy wycieczki: K.Krotkiewicz, A.Pękowska, M.Młynarczuk

  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
  • 7
  • 9

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…