Wycieczka do jednostki wojskowej w Hrubieszowie

W dniu 24 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I E i II D, pod opieką wychowawców – Katarzyny Krotkiewicz i Anny Pękowskiej, uczestniczyli w wycieczce do koszar 2. Pułku Rozpoznawczego im. majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Hrubieszowie.

Celem wycieczki było upowszechnianie patriotycznych tradycji i historii oręża polskiego, wiedzy na temat Sił Zbrojnych RP, jak również zapoznanie młodzieży z pracą służb mundurowych.  Po przybyciu na miejsce uczniów, w imieniu dowódcy, przywitał st. chor. szt. Andrzej Młynarczuk – Starszy Podoficer Dowództwa Pułku. Wizyta w koszarach rozpoczęła się od obejrzenia najnowszej infrastruktury sportowej  – wieży spadochronowej ze ścianą do nauki podstawowych technik wspinaczki skałkowej, gdzie instruktor z Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu Pułku zapoznał  zwiedzających z przeznaczeniem i zasadami korzystania z tego typu obiektów.

Kolejnym punktem wycieczki była spadochroniarnia, w której instruktorzy zaprezentowali młodzieży sprzęt spadochronowy wykorzystywany podczas szkoleń i ćwiczeń kompani dalekiego rozpoznania. Pokaz wyposażenia spadochroniarzy został wzbogacony interesującym wykładem na temat sposobu desantowania żołnierzy pułku. 

Następnie uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy w Sali Tradycji, gdzie zapoznani zostali z dziedzictwem 2. Pułku Strzelców Konnych i wiedzą historyczną 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala”.

Ostatnim zwiedzanym  na terenie jednostki obiektem był rejon zakwaterowania kompani dowodzenia. 

Wizyta, dzięki uprzejmości dowództwa zaprzyjaźnionej ze szkołą Jednostki Wojskowej, pozwoliła poszerzyć wiedzę uczniów w zakresie służby żołnierzy i  zasad jej funkcjonowania. Realizacja założonych celów wycieczki była możliwa dzięki podpisanemu w dniu 20.04.2017r. formalnemu porozumieniu o współpracy zawartemu pomiędzy Dowódcą 2. Pułku a Dyrektorem naszej placówki.

Organizatorzy wycieczki: K.Krotkiewicz, A.Pękowska, M.Młynarczuk

  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
  • 7
  • 9

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…