Warsztaty laboratoryjne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

18 stycznia 2019 r. młodzież  klasy IIb i IIe Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie gościła w Katedrze Botaniki Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

Lekcja na uczelni to efekt współpracy między naszą szkołą a Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie. 

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych z zakresu mikroskopii świetlnej. Zajęcia prowadziła dr hab. Agata Konarska, profesor nadzwyczajny Katedry Botaniki Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu oraz pracownicy Katedry Botaniki: dr hab. Krystyna Piotrowska-Weryszko, dr Marta Dmitruk i dr Aneta Sulborska.

W czasie zajęć uczniowie mieli wyjątkową możliwość obserwować (własnoręcznie wykonane) preparaty mikroskopowe: chloroplasty i ruch cytoplazmy w liściach moczarki kanadyjskiej, chromoplasty i druzy w komórkach miękiszu owoców róży, zmiany barwy antocyjanów w zależności od odczynu roztworu, antocyjany w komórkach miękiszu owoców ligustru, ziarna pyłku tulipana, zbiorniki wydzielnicze w skórce cytryny oraz zarodniki skrzypu polnego.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej, szczególnie panu dr inż. Pawłowi Michalskiemu za pomoc w organizacji warsztatów, za życzliwość, ciepłe przyjęcie oraz udostępnienie zdjęć. 

Oprac.: Marta Krupa

  • DSC_7
  • DSC_1
  • DSC_2
  • DSC_3
  • DSC_4
  • DSC_5
  • DSC_6

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

Mikołaj Janik zwycięzcą X Konkursu Języka Angielskiego

4 lutego 2019 r. odbył się finał IX Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu. 

W ścisłym finale znalazło się 2 uczniów „Staszica”.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Protokół z przeprowadzonego naboru na wolne stanowisko urzędnicze głównej księgowej w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Body Parts czyli Akademia Staśka po angielsku

30 stycznia 2019 r., jak zwykle w środę o godzinie 17:00, odbyły się kolejne zajęcia Akademii Staśka. Tym razem w języku angielskim. Tematem przewodnim spotkania były części ciała czyli body parts. Na początku trochę nieśmiało, ale jak mówi przysłowie: pierwsze koty za płoty czyli the first pancake is always spoiled.

Więcej…