• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Przywróćmy Dzieciom Uśmiech

Szkoła nasza (liceum i gimnazjum) zgłosiła się do udziału w akcji “Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” przy współpracy z Fundacją Przyjazny Świat Dziecka. www.przyjaznyswiat.org.pl

Akcja polega na zbiórce makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka. Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka, które są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców. Mogą one znaleźć tam pomoc, schronienie i prawdziwy dom. Biorąc udział w akcji – pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka – zapewnieniu dzieciom opieki w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących w normalnej rodzinie.
Projekt ma wymiar edukacji ekologicznej, uczy nas także empatii, a przede wszystkim pokazuje, że warto pomagać innym.
Mechanizm akcji jest niezwykle prosty. Uczniowie w trakcie roku szkolnego przynoszą do szkoły zalegające w ich domach gazety, czasopisma, zużyte zeszyty i luźne kartki papieru. Każdorazowo, po zebraniu odpowiedniej ilości makulatury, wyznaczony przez dyrekcję koordynator informuje o tym fundację, a ta odbiera ze szkoły zebraną makulaturę.
Efektywność zbiórki, a więc docelowo wartość pomocy jest uzależniona od zaangażowania w akcję nas wszystkich: młodzież i dorosłych.

Akcja “Przywróćmy Dzieciom Uśmiech”

REGULAMIN
I. ORGANIZATOR
Akcję organizuje Fundacja Przyjazny Świat Dziecka z siedzibą w Warszawie przy ul. Okopowej 56 lok. 1

II. CEL AKCJI
Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka.

III. PRZEDMIOT AKCJI
Przedmiotem akcji jest zbiórka makulatury prowadzona przez uczniów w szkołach podstawowych,
gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaków wraz z rodzicami.

IV. CZAS TRWANIA AKCJI
Akcja trwa od 2 września 2013 r. do 6 czerwca 2014 r.
Podsumowanie akcji nastąpi do dnia 20 czerwca 2014 r.

V. SPOSÓB PROWADZENIA AKCJI1.
1. W akcji mogą wziąć udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaki wraz z rodzicami.
2. Dyrekcja szkoły przystępującej do akcji wypełnia kartę zgłoszeniową i wyznacza osobę odpowiedzialną za przebieg akcji w szkole (koordynatora).
3. Uczniowie w czasie trwania akcji przynoszą do szkoły makulaturę (gazety, czasopisma i pojedyncze kartki papieru) i składają ją w miejscu wyznaczonym przez dyrekcję szkoły.
4. Rodzice potwierdzają na specjalnych drukach fakt przyniesienia przez ucznia określonej ilości makulatury.
5. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości makulatury, koordynator szkolny przekazuje do fundacji informację o możliwości odbioru jej ze szkoły.
6. Po uzyskaniu powyższej informacji, fundacja dokonuje odbioru makulatury i dostarcza ją do podmiotu zajmującego się jej przetwarzaniem.
7. Odbiór makulatury ze szkoły jest równoznaczny z przekazaniem jej przez szkołę na rzecz Fundacji Przyjazny Świat Dziecka.

VI. PODSUMOWANIE AKCJI I NAGRODY
1. W czerwcu 2014 r. fundacja dokona podsumowania akcji i wyłoni laureatów.
2. Do dnia 6 czerwca 2014 r. koordynatorzy prześlą listy uczniów, którzy zebrali co najmniej 50 kg. makulatury na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
3. Wśród uczniów szkół z terenu całej Polski, którzy zbiorą w trakcie trwania akcji co najmniej 50 kg makulatury, zostanie rozlosowanych 50 odtwarzaczy mp3.
4. W każdej szkole zostanie wyróżnionych dyplomami trzech uczniów, którzy przyniosą największą ilość makulatury. Dyplomy zostaną dostarczone do szkół pocztą.
5. Każda szkoła biorąca udział w akcji otrzyma pisemne podziękowanie od organizatora.

Opracowanie: Regina Kopera

Sukcesy i osiągnęcia

Konkurs Powiatowy „Spacer z Maszą”.

„Прекрасное далёко, не будь ко мне жестоко,
Не будь ко мне жестоко, жестоко не будь.
От чистого истока в прекрасное далёко,
В прекрасное далёко я начинаю путь”.

10 grudnia 2019 r. w auli I LO im. ks. St. Staszica odbył się Powiatowy Konkurs Języka Rosyjskiego zatytułowany „Spacer z Maszą”. Nadrzędnym celem wydarzenia jest  rozwijanie zainteresowania nauką języka rosyjskiego, zachęcanie do poznawania kultury, historii i geografii Rosji oraz  kształtowanie kreatywności i zdolności artystycznych. W tegorocznym konkursie wzięło udział 25 uczniów szkół podstawowych z miasta oraz powiatu hrubieszowskiego. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez Starostę Powiatu Hrubieszowskiego - panią Marylę Symczuk, Burmistrza Hrubieszowa - panią Martę Majewską, Wójta Gminy Hrubieszów - pana Tomasza  Zająca, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie oraz  Stowarzyszenie „Staszic”.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2018/ 2019. Staszic V w Województwie!

W tym roku Świdnik był gospodarzem Uroczystego Podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok 2018/19. Uroczystość odbyła się 29 listopada 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Więcej…

Ogłoszenia

Informacja o realizacji projektu w ramach programu "Groby i cmentarze wojenne w kraju"

Burmistrz Miasta Hrubieszowa informuje, że Gmina Miejska Hrubieszów rozpoczęła realizację zadania pn: „Remont mogił żołnierzy – legionistów poległych w 1918 - 1920 roku, pochowanych na cmentarzu grzebalnym w Hrubieszowie”, które uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Po co nam trzeci wymiar

Jak się okazuje, matematyka nie musi być ani nudna ani trudna - a wiedzą o tym najlepiej uczestnicy zajęć Akademii Staśka. Listopadowe zajęcia pt.: "Po co nam trzeci wymiar” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Działanie drukarki 3D (wydruk modeli matematycznych oraz przestrzennych modeli anatomicznych) było niesamowitą atrakcją dla naszych kursantów, a także ich rodziców. Prelegentem był 10 letni Mikołaj Miścior, którego w świetnej prezentacji wspierał tata.

Więcej…