Turniej Heroes 3 - Regulamin

Turniej Heroes 3 odbędzie się 10 czerwca bieżącego roku o godzinie 9:00. Zapisy będą się odbywać pod salą nr 15 od godziny 8:30. Należy podać swoje imię, nazwisko, oraz opcjonalny Nick. Maksymalna ilość osób wynosi: 18.

Regulamin turnieju:

 1. Gracze słuchają się sędziów bezwarunkowo.
 2. Nie wolno spóźniać się na grę. Spóźnienie jest równoznaczne z wykluczeniem z turnieju.
 3. Przy jednym stanowisku może siedzieć  jeden gracz.
 4. Nie można dopisywać się do zawodów po rozpoczęciu partii.
 5. O stopniu trudności i ustawieniach rozgrywki decydują sędziowie.
 6. Przeciwnicy nie mogą rush-ować gracza w pierwszej turze.
 7. Zamki i bohaterowie są losowi.
 8. W przypadku gdy pierwsza kopalnia rudy i tartak są bronione przez stworzenia lub silne stworzenia zagradzają drogę w taki sposób, że gracz nie ma ruchu  – można poprosić o ponowne rozegranie pojedynku.
 9. W czasie gry nie można używać środków komunikacji oraz innych pomocy.
 10. Gdy gra toczy się dłuższy czas (około godziny) sędzia ma prawo nakazać zawodnikom zrobienia tzw. „Ustawki” w celu zakończenia meczu.
 11. Stanowiska graczy będą ustalane przez sędziów i losowane.
 12. Gracz może mieć swój jeden niezmienny Nick.
 13. Nie można opóźniać gry, zawodnik stara się podejmować swoje ruchy w krótkim czasie, pomijając fakt, że na początku gry będzie ustawiony czas tury.

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…