Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Mój Staszic - moja szkoła"!

Zapraszamy uczniów i absolwentów naszej szkoły do udziału w konkursie literackim pt. "Mój Staszic - moja szkoła" ogłoszonym z okazji Jubileuszu 100-lecia Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Wszyscy, którzy poczuli w sobie wenę powinni dokładnie przeanalizować regulamin i dać upust swoim talentom!

 

REGULAMIN

 1. Organizatorzy:
 2. Organizatorami konkursu są nauczyciele poloniści ZS nr 2 w Hrubieszowie; ul. 3 Maja 1; tel.846963660; e-mail: www.staszic.pl.
 3. Zasady uczestnictwa:
 4. W konkursie może wziąć udział młodzież oraz absolwenci ZS nr 2 w Hrubieszowie. Konkurs przeprowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych:
  1. uczniowie gimnazjum
  2. uczniowi liceum i absolwenci.
 5. Opis konkursu:
  Każdy uczestnik może przygotować na konkurs wiersz lub opowiadanie (od 2 do 5 stron maszynopisu). Tematyka prac powinna być związana z ogólnym hasłem: „Mój Staszic- moja szkoła”. Prace powinny zawierać dane osobowe autora: imię i nazwisko, adres, e-mail, wiek, telefon. Teksty nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Prace należy napisać czcionką Times New Roman (rozmiar czcionki 12, interlinia 1,5) w formacie A4.
 6. Prace należy składać do nauczycieli - polonistów lub w przypadku absolwentów w sekretariacie szkoły do 31.10.2017 r.
 7. Prace ocenia Jury powołane przez organizatora.
  Organizatorzy nie zwracają tekstów oraz zastrzegają sobie prawo do wykorzystania prac w publikacjach z okazji 100-lecia szkoły.
  Najlepsze prace uhonorowane będą nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.
 8. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w grudniu 2017 r. w auli ZS nr 2 w Hrubieszowie.

Sukcesy i osiągnęcia

„30-tka” stypendystów ze Staszica

20 czerwca 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury zostały wręczone jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta za wybitne sukcesy w dziedzinie kultury, nauki i sportu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali stypendia w kwocie od 150 – 800 zł. A są to:

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Stulecie "Staszica" ze wsparciem wojska

W ostatnich dniach, wśród licznych wydarzeń jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, nie brakowało atrakcji z udziałem instytucji, które wspomagały nas w organizacji setnych urodzin „Staśka”.

Ogromną i zarazem wyjątkową atrakcją okazały się skoki spadochronowe zorganizowane pod kierunkiem mjr Artura Gosiewskiego z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego. Dwóch skoczków – st. kpr. Tomasz Podstawka i plut. Jakub Majchrzak, ze spadochronami w narodowych barwach i transparentem z życzeniami stu lat dla naszej szkoły, wylądowało na miejskim deptaku podczas festynu dla hrubieszowian.

Więcej…