Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Mój Staszic - moja szkoła"!

Zapraszamy uczniów i absolwentów naszej szkoły do udziału w konkursie literackim pt. "Mój Staszic - moja szkoła" ogłoszonym z okazji Jubileuszu 100-lecia Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Wszyscy, którzy poczuli w sobie wenę powinni dokładnie przeanalizować regulamin i dać upust swoim talentom!

 

REGULAMIN

 1. Organizatorzy:
 2. Organizatorami konkursu są nauczyciele poloniści ZS nr 2 w Hrubieszowie; ul. 3 Maja 1; tel.846963660; e-mail: www.staszic.pl.
 3. Zasady uczestnictwa:
 4. W konkursie może wziąć udział młodzież oraz absolwenci ZS nr 2 w Hrubieszowie. Konkurs przeprowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych:
  1. uczniowie gimnazjum
  2. uczniowi liceum i absolwenci.
 5. Opis konkursu:
  Każdy uczestnik może przygotować na konkurs wiersz lub opowiadanie (od 2 do 5 stron maszynopisu). Tematyka prac powinna być związana z ogólnym hasłem: „Mój Staszic- moja szkoła”. Prace powinny zawierać dane osobowe autora: imię i nazwisko, adres, e-mail, wiek, telefon. Teksty nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Prace należy napisać czcionką Times New Roman (rozmiar czcionki 12, interlinia 1,5) w formacie A4.
 6. Prace należy składać do nauczycieli - polonistów lub w przypadku absolwentów w sekretariacie szkoły do 31.10.2017 r.
 7. Prace ocenia Jury powołane przez organizatora.
  Organizatorzy nie zwracają tekstów oraz zastrzegają sobie prawo do wykorzystania prac w publikacjach z okazji 100-lecia szkoły.
  Najlepsze prace uhonorowane będą nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.
 8. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w grudniu 2017 r. w auli ZS nr 2 w Hrubieszowie.

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…