Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Mój Staszic - moja szkoła"!

Zapraszamy uczniów i absolwentów naszej szkoły do udziału w konkursie literackim pt. "Mój Staszic - moja szkoła" ogłoszonym z okazji Jubileuszu 100-lecia Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Wszyscy, którzy poczuli w sobie wenę powinni dokładnie przeanalizować regulamin i dać upust swoim talentom!

 

REGULAMIN

 1. Organizatorzy:
 2. Organizatorami konkursu są nauczyciele poloniści ZS nr 2 w Hrubieszowie; ul. 3 Maja 1; tel.846963660; e-mail: www.staszic.pl.
 3. Zasady uczestnictwa:
 4. W konkursie może wziąć udział młodzież oraz absolwenci ZS nr 2 w Hrubieszowie. Konkurs przeprowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych:
  1. uczniowie gimnazjum
  2. uczniowi liceum i absolwenci.
 5. Opis konkursu:
  Każdy uczestnik może przygotować na konkurs wiersz lub opowiadanie (od 2 do 5 stron maszynopisu). Tematyka prac powinna być związana z ogólnym hasłem: „Mój Staszic- moja szkoła”. Prace powinny zawierać dane osobowe autora: imię i nazwisko, adres, e-mail, wiek, telefon. Teksty nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Prace należy napisać czcionką Times New Roman (rozmiar czcionki 12, interlinia 1,5) w formacie A4.
 6. Prace należy składać do nauczycieli - polonistów lub w przypadku absolwentów w sekretariacie szkoły do 31.10.2017 r.
 7. Prace ocenia Jury powołane przez organizatora.
  Organizatorzy nie zwracają tekstów oraz zastrzegają sobie prawo do wykorzystania prac w publikacjach z okazji 100-lecia szkoły.
  Najlepsze prace uhonorowane będą nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.
 8. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w grudniu 2017 r. w auli ZS nr 2 w Hrubieszowie.

Sukcesy i osiągnęcia

I miejsce Jacka Tyszkiewicza!

6 października 2017 r. w Zwierzyńcu, uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum, Jacek Tyszkiewicz, wywalczył I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie "Matematyka z kalkulatorem graficznym" organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, tuż za podium znaleźli się Magdalena Bojarczuk (IIIag) i Tomasz Turek (IIIcg).

Więcej…

Zawody sportowe

Wicemistrzynie wojewódzkiego półfinału Licealiady w Lidze LA

10 października 2017 roku w Zamościu odbył się Wojewódzki Półfinał Licealiady w lidze LA dziewcząt, w których startowało osiem szkół z Chełma, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnegostawu oraz z Zamościa. Awans na dalszy etap uzyskały dziewczęta z naszej szkoły, które pomimo dużej konkurencji zajęły II miejsce. "Staszic"  wystawił zarówno drużynę dziewcząt i chłopców.   

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Granice mojego języka są granicami mojego świata

W dzisiejszych czasach chyba nikomu nie trzeba mówić, jak ważna jest nauka języków obcych, które są naszą przyszłością i jak już w XX wieku głosił wybitny austriacki filozof –Ludwig Wittgenstein – otwierają nam bramy na świat. W myśl tej zasady, 29 września uczniowie klasy II A i II D naszego liceum, pod opieką p. prof. N. Pawluk, J. Pudłowskiej, J. Patkowskiej i J. Korneluk, pełni entuzjazmu udali się do Lublina, na organizowane przez UMCS  Hieronimki.

Więcej…