Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Mój Staszic - moja szkoła"!

Zapraszamy uczniów i absolwentów naszej szkoły do udziału w konkursie literackim pt. "Mój Staszic - moja szkoła" ogłoszonym z okazji Jubileuszu 100-lecia Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Wszyscy, którzy poczuli w sobie wenę powinni dokładnie przeanalizować regulamin i dać upust swoim talentom!

 

REGULAMIN

 1. Organizatorzy:
 2. Organizatorami konkursu są nauczyciele poloniści ZS nr 2 w Hrubieszowie; ul. 3 Maja 1; tel.846963660; e-mail: www.staszic.pl.
 3. Zasady uczestnictwa:
 4. W konkursie może wziąć udział młodzież oraz absolwenci ZS nr 2 w Hrubieszowie. Konkurs przeprowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych:
  1. uczniowie gimnazjum
  2. uczniowi liceum i absolwenci.
 5. Opis konkursu:
  Każdy uczestnik może przygotować na konkurs wiersz lub opowiadanie (od 2 do 5 stron maszynopisu). Tematyka prac powinna być związana z ogólnym hasłem: „Mój Staszic- moja szkoła”. Prace powinny zawierać dane osobowe autora: imię i nazwisko, adres, e-mail, wiek, telefon. Teksty nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Prace należy napisać czcionką Times New Roman (rozmiar czcionki 12, interlinia 1,5) w formacie A4.
 6. Prace należy składać do nauczycieli - polonistów lub w przypadku absolwentów w sekretariacie szkoły do 31.10.2017 r.
 7. Prace ocenia Jury powołane przez organizatora.
  Organizatorzy nie zwracają tekstów oraz zastrzegają sobie prawo do wykorzystania prac w publikacjach z okazji 100-lecia szkoły.
  Najlepsze prace uhonorowane będą nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.
 8. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w grudniu 2017 r. w auli ZS nr 2 w Hrubieszowie.

Sukcesy i osiągnęcia

Zwycięstwo w turnieju Debat Oksfordzkich

02 czerwca 2017 drużyna naszego liceum zwyciężyła w Turnieju Debat Oksfordzich zorganizowanym przez nieformalną grupę młodych pOBUDZENI, działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.

Więcej…

Zawody sportowe

II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Rektora PWSZ w Zamościu.

12 maja Zamościu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Rektora PWSZ w Zamościu .W zawodach uczestniczyło sześć drużyn. Drużyna dziewcząt ze ZS nr 2 w Hrubieszowie zajęła II miejsce przegrywając w TIE-BREKU 17:15  Skład drużyny:

Więcej…

Ogłoszenia

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się 23 czerwca, w hali sportowej naszej szkoły. Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne, aktywność społeczną, czytelnictwo. Ogółem wręczonych zostało 446 nagród książkowych.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Wizyta młodzieży z Izraela

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wraz z nauczycielami, p. Dyrektor Alicją Borkowską, p. Wicedyrektor Czesławą Semczuk oraz z p. Burmistrzem Tomaszem Zającem wspólnie oczekiwali na przyjazd i przywitanie młodzieży z Izraela przy cmentarzu żydowskim na ul. Kruczej. Wizyta rozpoczęła się około godziny 10.00 modlitwą przy pomniku upamiętniającym przodków naszych gości. Przy Ścianie Pamięci zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Więcej…