Stypendium im. płk Franciszka Kornickiego

Dla najzdolniejszych uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica powstał fundusz stypendialny, utworzony przez absolwenta naszej szkoły płk Franciszka Kornickiego (1916 - 2017r.).

 

Pan Franciszek Kornicki ukończył naszą szkołę w 1936 roku. Był dowódcą polskich dywizjonów myśliwskich, które brały udział w bitwie o Anglię. W swojej autobiograficznej książce ,,Zmagania” opisuje czas nauki w Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica. Życzeniem płk Franciszka Kornickiego  jest, aby honorarium z książki ,,Zmagania” było przekazane w formie stypendium dla najzdolniejszej młodzieży ,,Staszica”.

Już można ubiegać się o to wyjątkowe wyróżnienie. Regulamin i wniosek jest dostępny na stronie szkoły.

W roku Jubileuszu stypendyści odbiorą wyróżnienie z rąk synów fundatora, panów Piotra i Ryszarda Kornickich podczas uroczystości 100-lecia.

Sukcesy i osiągnęcia

Mikołaj Janik zwycięzcą X Konkursu Języka Angielskiego

4 lutego 2019 r. odbył się finał IX Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu. 

W ścisłym finale znalazło się 2 uczniów „Staszica”.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Protokół z przeprowadzonego naboru na wolne stanowisko urzędnicze głównej księgowej w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Body Parts czyli Akademia Staśka po angielsku

30 stycznia 2019 r., jak zwykle w środę o godzinie 17:00, odbyły się kolejne zajęcia Akademii Staśka. Tym razem w języku angielskim. Tematem przewodnim spotkania były części ciała czyli body parts. Na początku trochę nieśmiało, ale jak mówi przysłowie: pierwsze koty za płoty czyli the first pancake is always spoiled.

Więcej…