Strofy dla Niepodległej

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim „Strofy dla Niepodległej” adresowanym do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie.

Regulamin...

Regulamin Szkolnego Konkursu Recytatorskiego
„Strofy dla Niepodległej”

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie.

 1. Cele konkursu:
  • wychowanie do wartości
  • kształcenie języka, wyobraźni i wrażliwości
  • popularyzowanie idei patriotycznych wśród młodzieży szkolnej
  • rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji ojczystej i upowszechnianie kultury żywego słowa
  • dbałość o dziedzictwo narodowe
  • promowanie talentów recytatorskich
 2. Warunki uczestnictwa
  • Szkolny konkurs recytatorski  „Strofy dla Niepodległej” adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie.
 3. Zasady i przebieg konkursu
  • Warunkiem uczestnictwa jest prezentacja jednego wybranego wiersza, związanego ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Zgłoszenia przyjmują nauczycielki polonistki do 31.10.2018 r.
  • Eliminacje konkursowe  odbędą się 9 listopada 2018 r.
  • Koncert laureatów – 12 listopada 2018 r.  w auli szkoły.
 4. Kryteria konkursowe:
  • oryginalność repertuaru
  • interpretacja
  • sposób prezentacji
  • ogólny wyraz artystyczny
 5. Nagrodami w konkursie są dyplomy, prezentacja w koncercie laureatów na forum szkoły, informacja w środowisku lokalnym oraz najwyższe oceny z języka polskiego.

ZAPRASZAMY!

 

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Lekkoatletki ze Staszica Mistrzyniami Województwa!!!

„Celujemy jak najwyżej!” -  to słowa jednej z zawodniczek ze Staszica po wygranym rejonie w Zamościu. Celowały i trafiły! 11 października 2018 r., na Stadionie Miejskim w Lublinie, reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie drużynowo wywalczyły I miejsce na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA oraz medale indywidualnie. To pierwszy taki sukces lekkoatletek, które udowodniły, że chęci, determinacja, wiara, a przede wszystkim zdolności w połączeniu ze sobą dają widoczny efekt. O przedostaniu się na etap ogólnopolski zadecyduje kolejny rzut ligi, który odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Więcej…

Ogłoszenia

"Myślę pozytywnie" - zadanie na październik

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w zadaniu na październik w ramach programu "Myślę pozytywnie". Zadanie przeznaczone jest dla zespołów uczniowskich lub może być pracą indywidualną uczniów pt. „Mojemu nauczycielowi jestem wdzięczny/wdzięczna za…”. Forma artystyczna dowolna, można wykorzystać narzędzia technologiczne.

Wybrane prace przesyłane będą także do Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej w celu promocji działań podejmowanych przez społeczność szkolną w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Przez cały wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Więcej…