GŁOSUJ na polskiego pilota RAF

Polak, Franciszek Kornicki. najlepszym pilotem RAF w brytyjskim głosowaniu.

Urodzony w 1916 roku w Wereszynie, absolwent Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Trafił do Wielkiej Brytanii w 1940 roku, skierowany do wchodzącego w struktury RAF-u polskiego Dywizjonu 307, następnie do słynnego Dywizjonu 303, by w 1943 roku objąć dowództwo nad Dywizjonem 308 i jako 26-latek był najmłodszym dowódcą eskadry w Siłach Powietrznych Polski. W grudniu 2016 roku obchodził 100 urodziny i jest ostatnim żyjącym dowódcą polskiego dywizjonu z okresu II wojny światowej.
Odznaczenia:
• Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari
• Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2011)
• Krzyż Walecznych – trzykrotnie
GŁOSUJ na polskiego pilota RAF >>

Głos można oddać tutaj>>>

http://www.telegraph.co.uk/men/thinking-man/britons-raf-needs-have-say-vote-forthe-peoples-spitfire-pilot/

Sukcesy i osiągnęcia

Dziewczyny nagrodzone!

Miło nam poinformować, że Laura Gałan z klasy IIA zajęła II miejsce, a Paulina Janicka  z klasy ID otrzymała wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Piękno Rosji”. Z pewnością można powiedzieć, że zamiłowanie do języka obcego, w tym wypadku do języka rosyjskiego, zaowocowało na kartkach białego papieru. Piękne obrazy zabytków związanych z trasą zwaną „Złotym pierścieniem Rosji” przyniosły dziewczynom uznanie i sukces. Laura i Paulina otrzymały dyplomy! 

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Rosyjski na wesoło

8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IA i IE z opiekunami: p. Neonilą Pawluk, p. Ludwiką Siudyką, p. Joanną Szabat i p. Andrzejem Pochylczukiem wzięli udział w warsztatach „Język rosyjski na wesoło” na UMSC-ie w Lublinie. Zostały one zorganizowane w ramach współpracy ze szkołami  patronackimi uczelni. Warsztaty przygotowały studentki lingwistyki stosowanej pod okiem dr Agnieszki Potyrańskiej. Spotkanie rozpoczęła prezentacja p. Lidii Wociór-Abutbul pt.: „O Lublinie po rosyjsku”. Drugą część pt.: „Język rosyjski na wesoło” poprowadziły panie: Iwona Beksiak, Małgorzata Lipska, Anna Kosiachenko, Daryna Misiura,. Iryna Shyriaieva.

Więcej…