Gimnazjaliści "Staszica" pomagają potrzebującym

W wrześniu uczniowie Gimnazjum im. Ks. Stanisława Staszica w Zespole Szkół nr 2 zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Wyprawka dla żaka” organizowaną przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie.

Fundusze uzyskane z kwest zostaną przeznaczone na wyprawkę szkolną dla dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują. Każdy uczeń otrzyma od PCK plecak, w którym znajdują się zeszyty i przybory szkolne (bloki rysunkowe, kredki, plastelina itp.).

W dniach 15 i 16 września 2017 r. kwesta została przeprowadzona w marketach „Stokrotka”, zaś 22 i 23 września w markecie „Tesco”. W pomoc zaangażowali się wolontariusze
z klas III a i III c gimnazjum: Aleksandra Dzirba, Kaja Jeżyna, Bartłomiej Skrzypczak, Patryk Przybylski, Ewelina Szewczuk, Michał Szymczuk, Amelia Walaś, Karolina Hawryluk, Bartłomiej Siwak, Amadeusz Wsolak, Anna Żukowska, Weronika Młynarczuk, Milena Micek, Weronika Grzyb, Izabela Ciesielczuk, Kinga Bobczuk, Martyna Dobrzyńska, Aleksandra Zinkiewicz, Katarzyna Tomaszewska, Karolina Janusz, Marta Kuraszko, Patrycja Kurenda.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom za pomoc!

 

Oprac.: Barbara Brzezicka

http://www.pck.pl/media/repository/PLAKAT%20ZBIORKA%20w%20Tesco%20-09-2017%20---480-680mm-ok.jpghttp://www.pck.pl/media/repository/2014/cz2/Plakat-A1.jpg

 

Sukcesy i osiągnęcia

Tomek Turek w finale Konkursu Kuratoryjnego z matematyki!

14 grudnia 2017 r. Kuratorium Oświaty w Lublinie ogłosiło wyniki drugiego etapu wszystkich przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. Wśród tych, którzy przeszli do finałów w naszym województwie znalazł się Tomasz Turek, uczeń klasy IIIcg. Tomek zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu z matematyki, pracował pod opieką pani Iwony Fietko. Zmagania finałowe odbędą się 6 marca 2018 r..
Trzymamy mocno za niego kciuki!

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Rosyjski na wesoło

8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IA i IE z opiekunami: p. Neonilą Pawluk, p. Ludwiką Siudyką, p. Joanną Szabat i p. Andrzejem Pochylczukiem wzięli udział w warsztatach „Język rosyjski na wesoło” na UMSC-ie w Lublinie. Zostały one zorganizowane w ramach współpracy ze szkołami  patronackimi uczelni. Warsztaty przygotowały studentki lingwistyki stosowanej pod okiem dr Agnieszki Potyrańskiej. Spotkanie rozpoczęła prezentacja p. Lidii Wociór-Abutbul pt.: „O Lublinie po rosyjsku”. Drugą część pt.: „Język rosyjski na wesoło” poprowadziły panie: Iwona Beksiak, Małgorzata Lipska, Anna Kosiachenko, Daryna Misiura,. Iryna Shyriaieva.

Więcej…