Gimnazjaliści "Staszica" pomagają potrzebującym

W wrześniu uczniowie Gimnazjum im. Ks. Stanisława Staszica w Zespole Szkół nr 2 zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Wyprawka dla żaka” organizowaną przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie.

Fundusze uzyskane z kwest zostaną przeznaczone na wyprawkę szkolną dla dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują. Każdy uczeń otrzyma od PCK plecak, w którym znajdują się zeszyty i przybory szkolne (bloki rysunkowe, kredki, plastelina itp.).

W dniach 15 i 16 września 2017 r. kwesta została przeprowadzona w marketach „Stokrotka”, zaś 22 i 23 września w markecie „Tesco”. W pomoc zaangażowali się wolontariusze
z klas III a i III c gimnazjum: Aleksandra Dzirba, Kaja Jeżyna, Bartłomiej Skrzypczak, Patryk Przybylski, Ewelina Szewczuk, Michał Szymczuk, Amelia Walaś, Karolina Hawryluk, Bartłomiej Siwak, Amadeusz Wsolak, Anna Żukowska, Weronika Młynarczuk, Milena Micek, Weronika Grzyb, Izabela Ciesielczuk, Kinga Bobczuk, Martyna Dobrzyńska, Aleksandra Zinkiewicz, Katarzyna Tomaszewska, Karolina Janusz, Marta Kuraszko, Patrycja Kurenda.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom za pomoc!

 

Oprac.: Barbara Brzezicka

http://www.pck.pl/media/repository/PLAKAT%20ZBIORKA%20w%20Tesco%20-09-2017%20---480-680mm-ok.jpghttp://www.pck.pl/media/repository/2014/cz2/Plakat-A1.jpg

 

Sukcesy i osiągnęcia

I miejsce Jacka Tyszkiewicza!

6 października 2017 r. w Zwierzyńcu, uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum, Jacek Tyszkiewicz, wywalczył I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie "Matematyka z kalkulatorem graficznym" organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, tuż za podium znaleźli się Magdalena Bojarczuk (IIIag) i Tomasz Turek (IIIcg).

Więcej…

Zawody sportowe

Wicemistrzynie wojewódzkiego półfinału Licealiady w Lidze LA

10 października 2017 roku w Zamościu odbył się Wojewódzki Półfinał Licealiady w lidze LA dziewcząt, w których startowało osiem szkół z Chełma, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnegostawu oraz z Zamościa. Awans na dalszy etap uzyskały dziewczęta z naszej szkoły, które pomimo dużej konkurencji zajęły II miejsce. "Staszic"  wystawił zarówno drużynę dziewcząt i chłopców.   

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Granice mojego języka są granicami mojego świata

W dzisiejszych czasach chyba nikomu nie trzeba mówić, jak ważna jest nauka języków obcych, które są naszą przyszłością i jak już w XX wieku głosił wybitny austriacki filozof –Ludwig Wittgenstein – otwierają nam bramy na świat. W myśl tej zasady, 29 września uczniowie klasy II A i II D naszego liceum, pod opieką p. prof. N. Pawluk, J. Pudłowskiej, J. Patkowskiej i J. Korneluk, pełni entuzjazmu udali się do Lublina, na organizowane przez UMCS  Hieronimki.

Więcej…