Gimnazjaliści "Staszica" pomagają potrzebującym

W wrześniu uczniowie Gimnazjum im. Ks. Stanisława Staszica w Zespole Szkół nr 2 zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Wyprawka dla żaka” organizowaną przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie.

Fundusze uzyskane z kwest zostaną przeznaczone na wyprawkę szkolną dla dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują. Każdy uczeń otrzyma od PCK plecak, w którym znajdują się zeszyty i przybory szkolne (bloki rysunkowe, kredki, plastelina itp.).

W dniach 15 i 16 września 2017 r. kwesta została przeprowadzona w marketach „Stokrotka”, zaś 22 i 23 września w markecie „Tesco”. W pomoc zaangażowali się wolontariusze
z klas III a i III c gimnazjum: Aleksandra Dzirba, Kaja Jeżyna, Bartłomiej Skrzypczak, Patryk Przybylski, Ewelina Szewczuk, Michał Szymczuk, Amelia Walaś, Karolina Hawryluk, Bartłomiej Siwak, Amadeusz Wsolak, Anna Żukowska, Weronika Młynarczuk, Milena Micek, Weronika Grzyb, Izabela Ciesielczuk, Kinga Bobczuk, Martyna Dobrzyńska, Aleksandra Zinkiewicz, Katarzyna Tomaszewska, Karolina Janusz, Marta Kuraszko, Patrycja Kurenda.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom za pomoc!

 

Oprac.: Barbara Brzezicka

http://www.pck.pl/media/repository/PLAKAT%20ZBIORKA%20w%20Tesco%20-09-2017%20---480-680mm-ok.jpghttp://www.pck.pl/media/repository/2014/cz2/Plakat-A1.jpg

 

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…