Wolontariusze "Staszica" pomagają najuboższym uczniom

Uczniowie Gimnazjum im. Ks. Stanisława Staszica już od kilku lat biorą udział w zbiórce żywności i kweście pieniężnej organizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu i Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie pod hasłem: „Pełny tornister”.

W tym roku, we wrześniu `17, zbiórkę w marketach „Stokrotka” przeprowadzili uczniowie klasy III b gimnazjum:
Adam Skwarek, Ola Mięczak, Julia Majewska, Kaja Kwiatkowska, Julita Świeca, Kasia Wrona, Oliwia Jaworska, Basia Kapusta, Maryla Pawelczyk, Ola Pukaluk, Ola Popowicz, Kinga Wróblewska, Agnieszka Beń, Michał Palatinus, Ola Woźnica pod opieką wychowawcy Doroty Sędłak oraz nauczycieli: Reginy Kopery, Neonili Pawluk, Urszuli Pasieki, Ludwiki Siudyki,  Katarzyny Siek,Barbary Brzezickiej i Anny Pękowskiej.

Żywność, zebrana podczas akcji, zostanie przekazana w formie paczek potrzebującym uczniom powiatu hrubieszowskiego, a zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup odzieży lub dofinansowanie obiadów w szkole.

Oprac.: Barbara Brzezicka

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…