Kolejna lekcja chemii z wykładowcą Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica realizujący chemię w zakresie rozszerzonym oraz wszyscy zainteresowani nauką chemii, po raz kolejny w roku szkolnym 2017/2018, mogli wziąć udział w akcji "Rok Zerowy z AGH", w ramach podpisanego przez Zespół Szkół nr 2 porozumienia o współpracy z Akademią Górniczo–Hutniczą im. St. Staszica w Krakowie.

Są to kursy przygotowawcze na studia w AGH, w tym przygotowujące do egzaminu maturalnego z chemii. W zajęciach, w bieżącym roku szkolnym uczestniczyło 43 uczniów, w tym: z klasy Ib liceum - 24 uczniów i IIb - 19 uczniów. Kurs obejmował 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia prowadziła Anna Modzelewska.

Na zakończenie kursu, w dniu 18 maja, odbyły się zajęcia w wymiarze 2 godzin dla każdej grupy, prowadzone przez  dr. inż. Łukasza Łańcuckiego, wykładowcę na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Tematem wykładu były: „Diagramy fazowe”. Uczniowie z zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem wysłuchali wykładów. Zajęcia przyczyniły się do poszerzenia dotychczas zdobytej wiedzy, a praktyczne wskazówki udzielone przez prowadzącego pozwoliły na szersze spojrzenie na chemię. W podsumowaniu zajęć uczniowie dowiedzieli się, że dysponują dużą wiedzą, potrafią wykazać się analitycznym myśleniem i dobrze działają zespołowo. W czasie spotkania uczniowie otrzymali informacje dotyczące kierunków studiów, jakie mogą podjąć na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz jak zdobyć "Diamentowy Indeks AGH". Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali materiały promocyjne AGH.

Uczniowie bardzo dobrze oceniają cykl zajęć: "Możliwość uczestnictwa w takich zajęciach dała nam szansę rozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, zobaczenia i wykonania wielu doświadczeń oraz rozwiązania nietypowych zadań. Wydawałoby się, że 30 godzin to mnóstwo czasu, ale minął on niespodziewanie szybko, w przyjemnej atmosferze, która towarzyszyła nam na każdym spotkaniu". Uczniowie deklarują chęć uczestnictwa w zajęciach, w przyszłym roku szkolnym.

Opracowanie: Anna Modzelewska

  • DSC_0007
  • DSC_0019
  • DSC_0003
  • DSC_0002
  • DSC_0005

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Kolejny sukces lekkoatletek ze Staszica!

3 października na stadionie w Zamościu odbyła się rejonowa Licealiada w Lidze LA, w której świetnie spisały się uczennice z naszej szkoły zwyciężając z drużynami z Hrubieszowa, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego.

Zawody podzielone były na dwie części: indywidualną i drużynową.

Więcej…

Ogłoszenia

Strofy dla Niepodległej

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim „Strofy dla Niepodległej” adresowanym do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie.

Regulamin...

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Przez cały miesiąc wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Więcej…