Kolejna lekcja chemii z wykładowcą Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica realizujący chemię w zakresie rozszerzonym oraz wszyscy zainteresowani nauką chemii, po raz kolejny w roku szkolnym 2017/2018, mogli wziąć udział w akcji "Rok Zerowy z AGH", w ramach podpisanego przez Zespół Szkół nr 2 porozumienia o współpracy z Akademią Górniczo–Hutniczą im. St. Staszica w Krakowie.

Są to kursy przygotowawcze na studia w AGH, w tym przygotowujące do egzaminu maturalnego z chemii. W zajęciach, w bieżącym roku szkolnym uczestniczyło 43 uczniów, w tym: z klasy Ib liceum - 24 uczniów i IIb - 19 uczniów. Kurs obejmował 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia prowadziła Anna Modzelewska.

Na zakończenie kursu, w dniu 18 maja, odbyły się zajęcia w wymiarze 2 godzin dla każdej grupy, prowadzone przez  dr. inż. Łukasza Łańcuckiego, wykładowcę na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Tematem wykładu były: „Diagramy fazowe”. Uczniowie z zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem wysłuchali wykładów. Zajęcia przyczyniły się do poszerzenia dotychczas zdobytej wiedzy, a praktyczne wskazówki udzielone przez prowadzącego pozwoliły na szersze spojrzenie na chemię. W podsumowaniu zajęć uczniowie dowiedzieli się, że dysponują dużą wiedzą, potrafią wykazać się analitycznym myśleniem i dobrze działają zespołowo. W czasie spotkania uczniowie otrzymali informacje dotyczące kierunków studiów, jakie mogą podjąć na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz jak zdobyć "Diamentowy Indeks AGH". Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali materiały promocyjne AGH.

Uczniowie bardzo dobrze oceniają cykl zajęć: "Możliwość uczestnictwa w takich zajęciach dała nam szansę rozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, zobaczenia i wykonania wielu doświadczeń oraz rozwiązania nietypowych zadań. Wydawałoby się, że 30 godzin to mnóstwo czasu, ale minął on niespodziewanie szybko, w przyjemnej atmosferze, która towarzyszyła nam na każdym spotkaniu". Uczniowie deklarują chęć uczestnictwa w zajęciach, w przyszłym roku szkolnym.

Opracowanie: Anna Modzelewska

  • DSC_0007
  • DSC_0019
  • DSC_0003
  • DSC_0002
  • DSC_0005

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

Uczeń Mikołaj Janik w finale Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Uczeń klasy matematyczno-fizycznej 3A Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, Mikołaj Janik, zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Konkurs odbędzie się 24 marca 2019 r. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Gratulujemy!

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Zaproszenie na walne zebranie członków

Działając na podst. § 24 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia „Staszic”

serdecznie zapraszam na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia,

które odbędzie się w dniu 

13 marca (środa) 2019 r. o godz. 15. 30

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Relacja z międzyszkolnego konkursu geograficznego o zasięgu powiatowym „Palcem po mapie”

6 marca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego „Palcem po mapie”.  Do zawodnictwa z wiedzy geograficznej mogli przystąpić uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. Tegoroczna edycja została objęta Honorowym Patronatem Starosty Powiatu – pani Maryli Symczuk i Burmistrza Miasta – pani Marty Majewskiej.

Więcej…