Pokazy fizyczne na UMCS

Dnia 18 września 2018 r., klasy: 1A, 2A i 3A, pod okiem profesorów: Andrzeja Bielaka, Marka Krasińskiego, Anny Potrzeszcz, Agnieszki Perkman, Moniki Młynarczuk i Wojciecha Borkowskiego, uczestniczyły w corocznej wycieczce na pokazy fizyczne, organizowane przez UMCS w Lublinie.

Pierwszym punktem podróży był pobyt w galerii Felicity i seans filmu “Dywizjon 303”, opowiadający historię jednego z najlepszych oddziałów lotnictwa, biorących udział w bitwie o Anglię. Mogliśmy poznać kulisy życia zwykłych, acz niezwykłych, żołnierzy podczas dramatycznej obrony ostatniego bastionu wolnej Europy. Po filmie udaliśmy się na uczelnię.

Pokazy skupiały się na tematach: fizyka zabawek (m. in. słynny nurek Kartezjusza i łódka put-put), fizyka latania i aerodynamika, optyka i światło oraz mechanizmy rządzące biosferą naszej planety Ziemi. Prezentowane zagadnienia pomogły rozszerzyć wiadomości dostępne z lekcji i uzmysłowić, że fizyka jest ważna także w życiu codziennym, a nie tylko na lekcji.
Po skończonych pokazach wróciliśmy do Hrubieszowa. Wyjazd był bardzo udany i na pewno będzie kontynuacja.

Oprac: Milena Feliksiak

Sukcesy i osiągnęcia

Wstępne wyniki Konkursu Bóbr 2018

Informujemy o wstępnych wynikach tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Zebranie z rodzicami

13 i 14 listopada 2018 r. o godz. 15.30 odbędą się zebrania z rodzicami.

  • 13.11.2018 r. - klasy trzecie gimnazjum i pierwsze liceum ogólnokształcącego
  • 14.11.2018 r. - klasy drugie i trzecie liceum ogólnokształcącego

 

Uroczystości, wydarzenia

Wykłady przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

11 grudnia 2018 r. pracownicy i studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie spotkali się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. W imieniu społeczności licealnej szanownych gości przywitała dyrektor szkoły - pani Alicja Borkowska.

Więcej…