Pokazy fizyczne na UMCS

Dnia 18 września 2018 r., klasy: 1A, 2A i 3A, pod okiem profesorów: Andrzeja Bielaka, Marka Krasińskiego, Anny Potrzeszcz, Agnieszki Perkman, Moniki Młynarczuk i Wojciecha Borkowskiego, uczestniczyły w corocznej wycieczce na pokazy fizyczne, organizowane przez UMCS w Lublinie.

Pierwszym punktem podróży był pobyt w galerii Felicity i seans filmu “Dywizjon 303”, opowiadający historię jednego z najlepszych oddziałów lotnictwa, biorących udział w bitwie o Anglię. Mogliśmy poznać kulisy życia zwykłych, acz niezwykłych, żołnierzy podczas dramatycznej obrony ostatniego bastionu wolnej Europy. Po filmie udaliśmy się na uczelnię.

Pokazy skupiały się na tematach: fizyka zabawek (m. in. słynny nurek Kartezjusza i łódka put-put), fizyka latania i aerodynamika, optyka i światło oraz mechanizmy rządzące biosferą naszej planety Ziemi. Prezentowane zagadnienia pomogły rozszerzyć wiadomości dostępne z lekcji i uzmysłowić, że fizyka jest ważna także w życiu codziennym, a nie tylko na lekcji.
Po skończonych pokazach wróciliśmy do Hrubieszowa. Wyjazd był bardzo udany i na pewno będzie kontynuacja.

Oprac: Milena Feliksiak

Sukcesy i osiągnęcia

Mikołaj Janik zwycięzcą X Konkursu Języka Angielskiego

4 lutego 2019 r. odbył się finał IX Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu. 

W ścisłym finale znalazło się 2 uczniów „Staszica”.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Protokół z przeprowadzonego naboru na wolne stanowisko urzędnicze głównej księgowej w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Body Parts czyli Akademia Staśka po angielsku

30 stycznia 2019 r., jak zwykle w środę o godzinie 17:00, odbyły się kolejne zajęcia Akademii Staśka. Tym razem w języku angielskim. Tematem przewodnim spotkania były części ciała czyli body parts. Na początku trochę nieśmiało, ale jak mówi przysłowie: pierwsze koty za płoty czyli the first pancake is always spoiled.

Więcej…