V wojewódzki konkurs piosenki rosyjskiej

9 czerwca w Sali Widowiskowej ACK UMCS ”Chatka Żaka” odbył się V Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej organizowany przez: Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS, Studenckie Koło Naukowe Rusycystów UMCS i Sekcję Wschodniosłowiańską Koła Naukowego Doktorantów WH UMCS.

Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Marchlewska uczennica klasy I liceum oraz absolwentka Aleksandra Nowosad. Galę otworzył pozakonkursowy występ studentki UMCS, następnie 56 uczniów z 28 szkół z całego województwa zaprezentowało utwory należące do wielu gatunków muzycznych – poezja śpiewana, ballada, pop, piosenka filmowa, piosenka ludowa. Karolina bardzo profesjonalnie wykonała utwór ”Золушка” z rep. Ludmiły Siencziny, natomiast Aleksandra zachwyciła jury odważną grą aktorską w piosence ”Помоги мне” z rep. Aidy Vedishchevoj, pochodzącą z filmu ”Бриллиантовая рука” zdobywając 3. miejsce. Głosować na ulubionych wykonawców mogła również publiczność – Aleksandra zdobyła 2. miejsce według głosów publiczności. Uroczyste zakończenie konkursu uświetnił występ artystyczny Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

Gratulujemy naszym uczennicom udanych występów i życzymy im dalszych sukcesów!!!

  • DSC_7221
  • DSC_7248
  • DSC_7250
  • DSC_7251
  • DSC_7271

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 440

Sukcesy i osiągnęcia

„30-tka” stypendystów ze Staszica

20 czerwca 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury zostały wręczone jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta za wybitne sukcesy w dziedzinie kultury, nauki i sportu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali stypendia w kwocie od 150 – 800 zł. A są to:

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Plan zakończenia roku szkolnego 2017/2018:

8.00 - msza święta w kościele św. Mikołaja w Hrubieszowie

9.15 - uroczyste zakończenie roku szkolnego w hali sportowej

12.00 - zakończenie nauki dla klas III gimnazjum w auli szkolnej

Uroczystości, wydarzenia

Stulecie "Staszica" ze wsparciem wojska

W ostatnich dniach, wśród licznych wydarzeń jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, nie brakowało atrakcji z udziałem instytucji, które wspomagały nas w organizacji setnych urodzin „Staśka”.

Ogromną i zarazem wyjątkową atrakcją okazały się skoki spadochronowe zorganizowane pod kierunkiem mjr Artura Gosiewskiego z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego. Dwóch skoczków – st. kpr. Tomasz Podstawka i plut. Jakub Majchrzak, ze spadochronami w narodowych barwach i transparentem z życzeniami stu lat dla naszej szkoły, wylądowało na miejskim deptaku podczas festynu dla hrubieszowian.

Więcej…