V wojewódzki konkurs piosenki rosyjskiej

9 czerwca w Sali Widowiskowej ACK UMCS ”Chatka Żaka” odbył się V Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej organizowany przez: Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS, Studenckie Koło Naukowe Rusycystów UMCS i Sekcję Wschodniosłowiańską Koła Naukowego Doktorantów WH UMCS.

Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Marchlewska uczennica klasy I liceum oraz absolwentka Aleksandra Nowosad. Galę otworzył pozakonkursowy występ studentki UMCS, następnie 56 uczniów z 28 szkół z całego województwa zaprezentowało utwory należące do wielu gatunków muzycznych – poezja śpiewana, ballada, pop, piosenka filmowa, piosenka ludowa. Karolina bardzo profesjonalnie wykonała utwór ”Золушка” z rep. Ludmiły Siencziny, natomiast Aleksandra zachwyciła jury odważną grą aktorską w piosence ”Помоги мне” z rep. Aidy Vedishchevoj, pochodzącą z filmu ”Бриллиантовая рука” zdobywając 3. miejsce. Głosować na ulubionych wykonawców mogła również publiczność – Aleksandra zdobyła 2. miejsce według głosów publiczności. Uroczyste zakończenie konkursu uświetnił występ artystyczny Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

Gratulujemy naszym uczennicom udanych występów i życzymy im dalszych sukcesów!!!

  • DSC_7221
  • DSC_7248
  • DSC_7250
  • DSC_7251
  • DSC_7271

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 272

Sukcesy i osiągnęcia

„KARTKA BOŻONARODZENIOWA 2017”

18 grudnia br., w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa 2017".Cel konkursu to podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych, propagowanie twórczości plastycznej oraz kształcenie estetyczne.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

XX Ranking Liceów i Techników

Internetowy portal edukacyjny PERSPEKTYWY opublikował jubileuszowy XX Ranking Liceów i Techników.  Przedsięwzięcie objęte jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kapituła analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, nie wymagana jest więc zgoda szkoły na udział w klasyfikacji.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dobrze widzi się tylko sercem

22 grudnia 2017 r. w naszej szkole, w wypełnionej po brzegi przez młodzież auli szkolnej, odbyły się Jasełka. Na początku przemówiła i powitała wszystkich p. Dyrektor Alicja Borkowska. Głos zabrał również ks. Wiesław Oleszek - proboszcz parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie. Następnie harcerze przekazali na ręce p. Dyrektor Światełko Pokoju z Betlejem.

Więcej…