V wojewódzki konkurs piosenki rosyjskiej

9 czerwca w Sali Widowiskowej ACK UMCS ”Chatka Żaka” odbył się V Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej organizowany przez: Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS, Studenckie Koło Naukowe Rusycystów UMCS i Sekcję Wschodniosłowiańską Koła Naukowego Doktorantów WH UMCS.

Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Marchlewska uczennica klasy I liceum oraz absolwentka Aleksandra Nowosad. Galę otworzył pozakonkursowy występ studentki UMCS, następnie 56 uczniów z 28 szkół z całego województwa zaprezentowało utwory należące do wielu gatunków muzycznych – poezja śpiewana, ballada, pop, piosenka filmowa, piosenka ludowa. Karolina bardzo profesjonalnie wykonała utwór ”Золушка” z rep. Ludmiły Siencziny, natomiast Aleksandra zachwyciła jury odważną grą aktorską w piosence ”Помоги мне” z rep. Aidy Vedishchevoj, pochodzącą z filmu ”Бриллиантовая рука” zdobywając 3. miejsce. Głosować na ulubionych wykonawców mogła również publiczność – Aleksandra zdobyła 2. miejsce według głosów publiczności. Uroczyste zakończenie konkursu uświetnił występ artystyczny Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

Gratulujemy naszym uczennicom udanych występów i życzymy im dalszych sukcesów!!!

  • DSC_7221
  • DSC_7248
  • DSC_7250
  • DSC_7251
  • DSC_7271

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 331

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…