Zwycięstwo w turnieju Debat Oksfordzkich

02 czerwca 2017 drużyna naszego liceum zwyciężyła w Turnieju Debat Oksfordzich zorganizowanym przez nieformalną grupę młodych pOBUDZENI, działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.

Debata odbyła się w Hrubieszowskim Domu Kultury. Nasi przedstawiciele w składzie: Małgorzata Borkowska, Błażej Pawluk, Jakub Djabin  z II A oraz Agnieszka Ożóg z IB  zmierzyli się z reprezentacją Zespółu Szkół nr 3, im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie. W wyniku losowania nasza drużyna musiała sprzeciwstawić się tezie: ,,Portale społecznościowe niszczą komunikację międzyludzką”.
Zespół wybranych uczniów  spisał się znakomicie i wygrał konkursowe zmagania. W sposób rzeczowy i wyważony przedstawiał trafne argumenty, wykazując się przy tym wysoką kulturą języka. 
Dodatkowo, mamy zaszczyt poinformować, że tytuł najlepszego mówcy otrzymała nasza uczennica Małgorzata Borkowska.
Jesteśmy dumni z naszych  licealistów, którzy tak wspaniale poradzili sobie w trakcie debaty. Udział w niej to cenne doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że  umiejętności nabyte podczas przygotowań do niej znajdą zastosowanie w codziennym życiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  • a

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 637

Sukcesy i osiągnęcia

„30-tka” stypendystów ze Staszica

20 czerwca 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury zostały wręczone jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta za wybitne sukcesy w dziedzinie kultury, nauki i sportu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali stypendia w kwocie od 150 – 800 zł. A są to:

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Stulecie "Staszica" ze wsparciem wojska

W ostatnich dniach, wśród licznych wydarzeń jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, nie brakowało atrakcji z udziałem instytucji, które wspomagały nas w organizacji setnych urodzin „Staśka”.

Ogromną i zarazem wyjątkową atrakcją okazały się skoki spadochronowe zorganizowane pod kierunkiem mjr Artura Gosiewskiego z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego. Dwóch skoczków – st. kpr. Tomasz Podstawka i plut. Jakub Majchrzak, ze spadochronami w narodowych barwach i transparentem z życzeniami stu lat dla naszej szkoły, wylądowało na miejskim deptaku podczas festynu dla hrubieszowian.

Więcej…