Zwycięstwo w turnieju Debat Oksfordzkich

02 czerwca 2017 drużyna naszego liceum zwyciężyła w Turnieju Debat Oksfordzich zorganizowanym przez nieformalną grupę młodych pOBUDZENI, działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.

Debata odbyła się w Hrubieszowskim Domu Kultury. Nasi przedstawiciele w składzie: Małgorzata Borkowska, Błażej Pawluk, Jakub Djabin  z II A oraz Agnieszka Ożóg z IB  zmierzyli się z reprezentacją Zespółu Szkół nr 3, im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie. W wyniku losowania nasza drużyna musiała sprzeciwstawić się tezie: ,,Portale społecznościowe niszczą komunikację międzyludzką”.
Zespół wybranych uczniów  spisał się znakomicie i wygrał konkursowe zmagania. W sposób rzeczowy i wyważony przedstawiał trafne argumenty, wykazując się przy tym wysoką kulturą języka. 
Dodatkowo, mamy zaszczyt poinformować, że tytuł najlepszego mówcy otrzymała nasza uczennica Małgorzata Borkowska.
Jesteśmy dumni z naszych  licealistów, którzy tak wspaniale poradzili sobie w trakcie debaty. Udział w niej to cenne doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że  umiejętności nabyte podczas przygotowań do niej znajdą zastosowanie w codziennym życiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  • a

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 511

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…