Zwycięstwo w turnieju Debat Oksfordzkich

02 czerwca 2017 drużyna naszego liceum zwyciężyła w Turnieju Debat Oksfordzich zorganizowanym przez nieformalną grupę młodych pOBUDZENI, działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.

Debata odbyła się w Hrubieszowskim Domu Kultury. Nasi przedstawiciele w składzie: Małgorzata Borkowska, Błażej Pawluk, Jakub Djabin  z II A oraz Agnieszka Ożóg z IB  zmierzyli się z reprezentacją Zespółu Szkół nr 3, im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie. W wyniku losowania nasza drużyna musiała sprzeciwstawić się tezie: ,,Portale społecznościowe niszczą komunikację międzyludzką”.
Zespół wybranych uczniów  spisał się znakomicie i wygrał konkursowe zmagania. W sposób rzeczowy i wyważony przedstawiał trafne argumenty, wykazując się przy tym wysoką kulturą języka. 
Dodatkowo, mamy zaszczyt poinformować, że tytuł najlepszego mówcy otrzymała nasza uczennica Małgorzata Borkowska.
Jesteśmy dumni z naszych  licealistów, którzy tak wspaniale poradzili sobie w trakcie debaty. Udział w niej to cenne doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że  umiejętności nabyte podczas przygotowań do niej znajdą zastosowanie w codziennym życiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  • a

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 325

Sukcesy i osiągnęcia

I miejsce Jacka Tyszkiewicza!

6 października 2017 r. w Zwierzyńcu, uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum, Jacek Tyszkiewicz, wywalczył I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie "Matematyka z kalkulatorem graficznym" organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, tuż za podium znaleźli się Magdalena Bojarczuk (IIIag) i Tomasz Turek (IIIcg).

Więcej…

Zawody sportowe

Wicemistrzynie wojewódzkiego półfinału Licealiady w Lidze LA

10 października 2017 roku w Zamościu odbył się Wojewódzki Półfinał Licealiady w lidze LA dziewcząt, w których startowało osiem szkół z Chełma, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnegostawu oraz z Zamościa. Awans na dalszy etap uzyskały dziewczęta z naszej szkoły, które pomimo dużej konkurencji zajęły II miejsce. "Staszic"  wystawił zarówno drużynę dziewcząt i chłopców.   

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Granice mojego języka są granicami mojego świata

W dzisiejszych czasach chyba nikomu nie trzeba mówić, jak ważna jest nauka języków obcych, które są naszą przyszłością i jak już w XX wieku głosił wybitny austriacki filozof –Ludwig Wittgenstein – otwierają nam bramy na świat. W myśl tej zasady, 29 września uczniowie klasy II A i II D naszego liceum, pod opieką p. prof. N. Pawluk, J. Pudłowskiej, J. Patkowskiej i J. Korneluk, pełni entuzjazmu udali się do Lublina, na organizowane przez UMCS  Hieronimki.

Więcej…