Zwycięstwo w turnieju Debat Oksfordzkich

02 czerwca 2017 drużyna naszego liceum zwyciężyła w Turnieju Debat Oksfordzich zorganizowanym przez nieformalną grupę młodych pOBUDZENI, działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.

Debata odbyła się w Hrubieszowskim Domu Kultury. Nasi przedstawiciele w składzie: Małgorzata Borkowska, Błażej Pawluk, Jakub Djabin  z II A oraz Agnieszka Ożóg z IB  zmierzyli się z reprezentacją Zespółu Szkół nr 3, im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie. W wyniku losowania nasza drużyna musiała sprzeciwstawić się tezie: ,,Portale społecznościowe niszczą komunikację międzyludzką”.
Zespół wybranych uczniów  spisał się znakomicie i wygrał konkursowe zmagania. W sposób rzeczowy i wyważony przedstawiał trafne argumenty, wykazując się przy tym wysoką kulturą języka. 
Dodatkowo, mamy zaszczyt poinformować, że tytuł najlepszego mówcy otrzymała nasza uczennica Małgorzata Borkowska.
Jesteśmy dumni z naszych  licealistów, którzy tak wspaniale poradzili sobie w trakcie debaty. Udział w niej to cenne doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że  umiejętności nabyte podczas przygotowań do niej znajdą zastosowanie w codziennym życiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  • a

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 226

Sukcesy i osiągnęcia

Zwycięstwo w turnieju Debat Oksfordzkich

02 czerwca 2017 drużyna naszego liceum zwyciężyła w Turnieju Debat Oksfordzich zorganizowanym przez nieformalną grupę młodych pOBUDZENI, działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.

Więcej…

Zawody sportowe

II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Rektora PWSZ w Zamościu.

12 maja Zamościu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Rektora PWSZ w Zamościu .W zawodach uczestniczyło sześć drużyn. Drużyna dziewcząt ze ZS nr 2 w Hrubieszowie zajęła II miejsce przegrywając w TIE-BREKU 17:15  Skład drużyny:

Więcej…

Ogłoszenia

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się 23 czerwca, w hali sportowej naszej szkoły. Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne, aktywność społeczną, czytelnictwo. Ogółem wręczonych zostało 446 nagród książkowych.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Wizyta młodzieży z Izraela

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wraz z nauczycielami, p. Dyrektor Alicją Borkowską, p. Wicedyrektor Czesławą Semczuk oraz z p. Burmistrzem Tomaszem Zającem wspólnie oczekiwali na przyjazd i przywitanie młodzieży z Izraela przy cmentarzu żydowskim na ul. Kruczej. Wizyta rozpoczęła się około godziny 10.00 modlitwą przy pomniku upamiętniającym przodków naszych gości. Przy Ścianie Pamięci zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Więcej…