Zwycięstwo w turnieju Debat Oksfordzkich

02 czerwca 2017 drużyna naszego liceum zwyciężyła w Turnieju Debat Oksfordzich zorganizowanym przez nieformalną grupę młodych pOBUDZENI, działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.

Debata odbyła się w Hrubieszowskim Domu Kultury. Nasi przedstawiciele w składzie: Małgorzata Borkowska, Błażej Pawluk, Jakub Djabin  z II A oraz Agnieszka Ożóg z IB  zmierzyli się z reprezentacją Zespółu Szkół nr 3, im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie. W wyniku losowania nasza drużyna musiała sprzeciwstawić się tezie: ,,Portale społecznościowe niszczą komunikację międzyludzką”.
Zespół wybranych uczniów  spisał się znakomicie i wygrał konkursowe zmagania. W sposób rzeczowy i wyważony przedstawiał trafne argumenty, wykazując się przy tym wysoką kulturą języka. 
Dodatkowo, mamy zaszczyt poinformować, że tytuł najlepszego mówcy otrzymała nasza uczennica Małgorzata Borkowska.
Jesteśmy dumni z naszych  licealistów, którzy tak wspaniale poradzili sobie w trakcie debaty. Udział w niej to cenne doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że  umiejętności nabyte podczas przygotowań do niej znajdą zastosowanie w codziennym życiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  • a

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 386

Sukcesy i osiągnęcia

Tomek Turek w finale Konkursu Kuratoryjnego z matematyki!

14 grudnia 2017 r. Kuratorium Oświaty w Lublinie ogłosiło wyniki drugiego etapu wszystkich przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. Wśród tych, którzy przeszli do finałów w naszym województwie znalazł się Tomasz Turek, uczeń klasy IIIcg. Tomek zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu z matematyki, pracował pod opieką pani Iwony Fietko. Zmagania finałowe odbędą się 6 marca 2018 r..
Trzymamy mocno za niego kciuki!

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Rosyjski na wesoło

8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IA i IE z opiekunami: p. Neonilą Pawluk, p. Ludwiką Siudyką, p. Joanną Szabat i p. Andrzejem Pochylczukiem wzięli udział w warsztatach „Język rosyjski na wesoło” na UMSC-ie w Lublinie. Zostały one zorganizowane w ramach współpracy ze szkołami  patronackimi uczelni. Warsztaty przygotowały studentki lingwistyki stosowanej pod okiem dr Agnieszki Potyrańskiej. Spotkanie rozpoczęła prezentacja p. Lidii Wociór-Abutbul pt.: „O Lublinie po rosyjsku”. Drugą część pt.: „Język rosyjski na wesoło” poprowadziły panie: Iwona Beksiak, Małgorzata Lipska, Anna Kosiachenko, Daryna Misiura,. Iryna Shyriaieva.

Więcej…