Laur dla Ani Wójtowicz zdobyty w Diecezjalnym Konkursie

13.11.2017 r. odbył się w Zamościu IV Diecezjalny Konkurs: ,,Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki", którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W tym roku w ostatnim etapie znalazło się 102 uczestników z liceum i gimnazjum. Naszą szkołę licznie reprezentowała młodzież z gimnazjum (6 osób) oraz z liceum (3).

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 17.11.2017 r., dlatego młodzież pod opieką s. Bernadetty Kozieł pojechała do Zamościa, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Głównym punktem uroczystości była Eucharystia w kościele Matki Bożej Królowej Polski sprawowana przez wielu kapłanów pod przewodnictwem bpa Mariusza Leszczyńskiego.
We Mszy Świętej wzięło udział wiele dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z różnych stron naszej diecezji. Ksiądz Biskup wygłosił Słowo Boże, sugerując młodzieży, w jaki sposób może naśladować przykład bł. Karoliny i św. Stanisława.
Po Uroczystej Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu, gdzie był przygotowany słodki poczęstunek. Zaproszeni goście mieli również okazję obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez młodzież gimnazjalną z ZS nr 4, ukazującą życie i męczeńską śmierć bł. Karoliny.
Wreszcie nadszedł najdłużej wyczekiwany przez wszystkich moment: ogłoszenie wyników konkursu, przyznanie dyplomów, nagród i wyróżnień, które wręczył ks. Bp Mariusz Leszczyński wraz z ks. Stanisławem Książkiem – Diecezjalnym Asystentem KSM-u.
Z naszej szkołylaur zwycięstwa zdobyła Ania Wójtowicz z kl. II bg.
Ponadto czworo gimnazjalistów – uczniów s. Bernadetty znalazło się w czołówce i otrzymało nagrody. Są to:Karolina Fila – IV miejsce, Kacper Osiński – V miejsce, Izabela Ciesielczuk – VI miejsce, Kinga Wróblewska – VII miejsce.
Finalistką konkursu była również Małgorzata Staniak – XIX miejsce.

Młodzież z naszego liceum znalazła się również w czołówce i została nagrodzona.
Są to: Wioleta Kusiak – IV miejsce (uczennica p. Wojciecha Borkowskiego) oraz dwie uczennice s. Bernadetty Kozieł: Barbara Kusiak – V miejsce i Alicja
Prus – VIII miejsce.

Młodzieży i opiekunom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.
,,BŁOGOSŁAWIONA KAROLINO I ŚWIĘTY STANISŁAWIE MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI.

 • 8
 • 10
 • 9
 • 11
 • 7
 • 14
 • 13
 • 12
 • 6
 • 16
 • 15
 • 5
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2

Simple Image Gallery Extended 

Odsłony: 136

Sukcesy i osiągnęcia

Tomek Turek w finale Konkursu Kuratoryjnego z matematyki!

14 grudnia 2017 r. Kuratorium Oświaty w Lublinie ogłosiło wyniki drugiego etapu wszystkich przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. Wśród tych, którzy przeszli do finałów w naszym województwie znalazł się Tomasz Turek, uczeń klasy IIIcg. Tomek zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu z matematyki, pracował pod opieką pani Iwony Fietko. Zmagania finałowe odbędą się 6 marca 2018 r..
Trzymamy mocno za niego kciuki!

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Rosyjski na wesoło

8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IA i IE z opiekunami: p. Neonilą Pawluk, p. Ludwiką Siudyką, p. Joanną Szabat i p. Andrzejem Pochylczukiem wzięli udział w warsztatach „Język rosyjski na wesoło” na UMSC-ie w Lublinie. Zostały one zorganizowane w ramach współpracy ze szkołami  patronackimi uczelni. Warsztaty przygotowały studentki lingwistyki stosowanej pod okiem dr Agnieszki Potyrańskiej. Spotkanie rozpoczęła prezentacja p. Lidii Wociór-Abutbul pt.: „O Lublinie po rosyjsku”. Drugą część pt.: „Język rosyjski na wesoło” poprowadziły panie: Iwona Beksiak, Małgorzata Lipska, Anna Kosiachenko, Daryna Misiura,. Iryna Shyriaieva.

Więcej…