Laur dla Ani Wójtowicz zdobyty w Diecezjalnym Konkursie

13.11.2017 r. odbył się w Zamościu IV Diecezjalny Konkurs: ,,Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki", którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W tym roku w ostatnim etapie znalazło się 102 uczestników z liceum i gimnazjum. Naszą szkołę licznie reprezentowała młodzież z gimnazjum (6 osób) oraz z liceum (3).

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 17.11.2017 r., dlatego młodzież pod opieką s. Bernadetty Kozieł pojechała do Zamościa, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Głównym punktem uroczystości była Eucharystia w kościele Matki Bożej Królowej Polski sprawowana przez wielu kapłanów pod przewodnictwem bpa Mariusza Leszczyńskiego.
We Mszy Świętej wzięło udział wiele dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z różnych stron naszej diecezji. Ksiądz Biskup wygłosił Słowo Boże, sugerując młodzieży, w jaki sposób może naśladować przykład bł. Karoliny i św. Stanisława.
Po Uroczystej Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu, gdzie był przygotowany słodki poczęstunek. Zaproszeni goście mieli również okazję obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez młodzież gimnazjalną z ZS nr 4, ukazującą życie i męczeńską śmierć bł. Karoliny.
Wreszcie nadszedł najdłużej wyczekiwany przez wszystkich moment: ogłoszenie wyników konkursu, przyznanie dyplomów, nagród i wyróżnień, które wręczył ks. Bp Mariusz Leszczyński wraz z ks. Stanisławem Książkiem – Diecezjalnym Asystentem KSM-u.
Z naszej szkołylaur zwycięstwa zdobyła Ania Wójtowicz z kl. II bg.
Ponadto czworo gimnazjalistów – uczniów s. Bernadetty znalazło się w czołówce i otrzymało nagrody. Są to:Karolina Fila – IV miejsce, Kacper Osiński – V miejsce, Izabela Ciesielczuk – VI miejsce, Kinga Wróblewska – VII miejsce.
Finalistką konkursu była również Małgorzata Staniak – XIX miejsce.

Młodzież z naszego liceum znalazła się również w czołówce i została nagrodzona.
Są to: Wioleta Kusiak – IV miejsce (uczennica p. Wojciecha Borkowskiego) oraz dwie uczennice s. Bernadetty Kozieł: Barbara Kusiak – V miejsce i Alicja
Prus – VIII miejsce.

Młodzieży i opiekunom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.
,,BŁOGOSŁAWIONA KAROLINO I ŚWIĘTY STANISŁAWIE MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI.

 • 8
 • 10
 • 9
 • 11
 • 7
 • 14
 • 13
 • 12
 • 6
 • 16
 • 15
 • 5
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2

Simple Image Gallery Extended 

Odsłony: 289

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…