Laur dla Ani Wójtowicz zdobyty w Diecezjalnym Konkursie

13.11.2017 r. odbył się w Zamościu IV Diecezjalny Konkurs: ,,Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki", którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W tym roku w ostatnim etapie znalazło się 102 uczestników z liceum i gimnazjum. Naszą szkołę licznie reprezentowała młodzież z gimnazjum (6 osób) oraz z liceum (3).

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 17.11.2017 r., dlatego młodzież pod opieką s. Bernadetty Kozieł pojechała do Zamościa, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Głównym punktem uroczystości była Eucharystia w kościele Matki Bożej Królowej Polski sprawowana przez wielu kapłanów pod przewodnictwem bpa Mariusza Leszczyńskiego.
We Mszy Świętej wzięło udział wiele dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z różnych stron naszej diecezji. Ksiądz Biskup wygłosił Słowo Boże, sugerując młodzieży, w jaki sposób może naśladować przykład bł. Karoliny i św. Stanisława.
Po Uroczystej Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu, gdzie był przygotowany słodki poczęstunek. Zaproszeni goście mieli również okazję obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez młodzież gimnazjalną z ZS nr 4, ukazującą życie i męczeńską śmierć bł. Karoliny.
Wreszcie nadszedł najdłużej wyczekiwany przez wszystkich moment: ogłoszenie wyników konkursu, przyznanie dyplomów, nagród i wyróżnień, które wręczył ks. Bp Mariusz Leszczyński wraz z ks. Stanisławem Książkiem – Diecezjalnym Asystentem KSM-u.
Z naszej szkołylaur zwycięstwa zdobyła Ania Wójtowicz z kl. II bg.
Ponadto czworo gimnazjalistów – uczniów s. Bernadetty znalazło się w czołówce i otrzymało nagrody. Są to:Karolina Fila – IV miejsce, Kacper Osiński – V miejsce, Izabela Ciesielczuk – VI miejsce, Kinga Wróblewska – VII miejsce.
Finalistką konkursu była również Małgorzata Staniak – XIX miejsce.

Młodzież z naszego liceum znalazła się również w czołówce i została nagrodzona.
Są to: Wioleta Kusiak – IV miejsce (uczennica p. Wojciecha Borkowskiego) oraz dwie uczennice s. Bernadetty Kozieł: Barbara Kusiak – V miejsce i Alicja
Prus – VIII miejsce.

Młodzieży i opiekunom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.
,,BŁOGOSŁAWIONA KAROLINO I ŚWIĘTY STANISŁAWIE MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI.

 • 8
 • 10
 • 9
 • 11
 • 7
 • 14
 • 13
 • 12
 • 6
 • 16
 • 15
 • 5
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2

Simple Image Gallery Extended 

Odsłony: 467

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2018/2019

odbędzie się

3 września 2018 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Staszic na prapremierze koncertu Teatru Piosenki Młyn

„Pamięć twojego podwórka” – to muzyczna opowieść o naszej małej ojczyźnie, o miejscu na mapie świata, które zrządzeniem losu stało się naszym domem…

Więcej…