Laur dla Ani Wójtowicz zdobyty w Diecezjalnym Konkursie

13.11.2017 r. odbył się w Zamościu IV Diecezjalny Konkurs: ,,Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki", którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W tym roku w ostatnim etapie znalazło się 102 uczestników z liceum i gimnazjum. Naszą szkołę licznie reprezentowała młodzież z gimnazjum (6 osób) oraz z liceum (3).

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 17.11.2017 r., dlatego młodzież pod opieką s. Bernadetty Kozieł pojechała do Zamościa, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Głównym punktem uroczystości była Eucharystia w kościele Matki Bożej Królowej Polski sprawowana przez wielu kapłanów pod przewodnictwem bpa Mariusza Leszczyńskiego.
We Mszy Świętej wzięło udział wiele dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z różnych stron naszej diecezji. Ksiądz Biskup wygłosił Słowo Boże, sugerując młodzieży, w jaki sposób może naśladować przykład bł. Karoliny i św. Stanisława.
Po Uroczystej Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu, gdzie był przygotowany słodki poczęstunek. Zaproszeni goście mieli również okazję obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez młodzież gimnazjalną z ZS nr 4, ukazującą życie i męczeńską śmierć bł. Karoliny.
Wreszcie nadszedł najdłużej wyczekiwany przez wszystkich moment: ogłoszenie wyników konkursu, przyznanie dyplomów, nagród i wyróżnień, które wręczył ks. Bp Mariusz Leszczyński wraz z ks. Stanisławem Książkiem – Diecezjalnym Asystentem KSM-u.
Z naszej szkołylaur zwycięstwa zdobyła Ania Wójtowicz z kl. II bg.
Ponadto czworo gimnazjalistów – uczniów s. Bernadetty znalazło się w czołówce i otrzymało nagrody. Są to:Karolina Fila – IV miejsce, Kacper Osiński – V miejsce, Izabela Ciesielczuk – VI miejsce, Kinga Wróblewska – VII miejsce.
Finalistką konkursu była również Małgorzata Staniak – XIX miejsce.

Młodzież z naszego liceum znalazła się również w czołówce i została nagrodzona.
Są to: Wioleta Kusiak – IV miejsce (uczennica p. Wojciecha Borkowskiego) oraz dwie uczennice s. Bernadetty Kozieł: Barbara Kusiak – V miejsce i Alicja
Prus – VIII miejsce.

Młodzieży i opiekunom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.
,,BŁOGOSŁAWIONA KAROLINO I ŚWIĘTY STANISŁAWIE MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI.

 • 8
 • 10
 • 9
 • 11
 • 7
 • 14
 • 13
 • 12
 • 6
 • 16
 • 15
 • 5
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2

Simple Image Gallery Extended 

Odsłony: 522

Sukcesy i osiągnęcia

Wstępne wyniki Konkursu Bóbr 2018

Informujemy o wstępnych wynikach tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr.

Więcej…

Zawody sportowe

Lekkoatletki ze Staszica Mistrzyniami Województwa!!!

„Celujemy jak najwyżej!” -  to słowa jednej z zawodniczek ze Staszica po wygranym rejonie w Zamościu. Celowały i trafiły! 11 października 2018 r., na Stadionie Miejskim w Lublinie, reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie drużynowo wywalczyły I miejsce na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA oraz medale indywidualnie. To pierwszy taki sukces lekkoatletek, które udowodniły, że chęci, determinacja, wiara, a przede wszystkim zdolności w połączeniu ze sobą dają widoczny efekt. O przedostaniu się na etap ogólnopolski zadecyduje kolejny rzut ligi, który odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Więcej…

Ogłoszenia

Zebranie z rodzicami

13 i 14 listopada 2018 r. o godz. 15.30 odbędą się zebrania z rodzicami.

 • 13.11.2018 r. - klasy trzecie gimnazjum i pierwsze liceum ogólnokształcącego
 • 14.11.2018 r. - klasy drugie i trzecie liceum ogólnokształcącego

 

Uroczystości, wydarzenia

Myślę pozytywnie

W dniu 26 listopada odbyły się warsztaty z panią psycholog w ramach programu „Myślę pozytywnie”. Dotyczyły one technik uczenia się i zapamiętywania. Nasz  gość przedstawiał uczniom między innymi jedną z technik ułatwiającą uczenie się tzw. „Mapy myśli”. Podkreślał, iż są one doskonałym sposobem notowania, który odzwierciedla  pracę naszego mózgu.

Więcej…