Laur dla Ani Wójtowicz zdobyty w Diecezjalnym Konkursie

13.11.2017 r. odbył się w Zamościu IV Diecezjalny Konkurs: ,,Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki", którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W tym roku w ostatnim etapie znalazło się 102 uczestników z liceum i gimnazjum. Naszą szkołę licznie reprezentowała młodzież z gimnazjum (6 osób) oraz z liceum (3).

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 17.11.2017 r., dlatego młodzież pod opieką s. Bernadetty Kozieł pojechała do Zamościa, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Głównym punktem uroczystości była Eucharystia w kościele Matki Bożej Królowej Polski sprawowana przez wielu kapłanów pod przewodnictwem bpa Mariusza Leszczyńskiego.
We Mszy Świętej wzięło udział wiele dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z różnych stron naszej diecezji. Ksiądz Biskup wygłosił Słowo Boże, sugerując młodzieży, w jaki sposób może naśladować przykład bł. Karoliny i św. Stanisława.
Po Uroczystej Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu, gdzie był przygotowany słodki poczęstunek. Zaproszeni goście mieli również okazję obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez młodzież gimnazjalną z ZS nr 4, ukazującą życie i męczeńską śmierć bł. Karoliny.
Wreszcie nadszedł najdłużej wyczekiwany przez wszystkich moment: ogłoszenie wyników konkursu, przyznanie dyplomów, nagród i wyróżnień, które wręczył ks. Bp Mariusz Leszczyński wraz z ks. Stanisławem Książkiem – Diecezjalnym Asystentem KSM-u.
Z naszej szkołylaur zwycięstwa zdobyła Ania Wójtowicz z kl. II bg.
Ponadto czworo gimnazjalistów – uczniów s. Bernadetty znalazło się w czołówce i otrzymało nagrody. Są to:Karolina Fila – IV miejsce, Kacper Osiński – V miejsce, Izabela Ciesielczuk – VI miejsce, Kinga Wróblewska – VII miejsce.
Finalistką konkursu była również Małgorzata Staniak – XIX miejsce.

Młodzież z naszego liceum znalazła się również w czołówce i została nagrodzona.
Są to: Wioleta Kusiak – IV miejsce (uczennica p. Wojciecha Borkowskiego) oraz dwie uczennice s. Bernadetty Kozieł: Barbara Kusiak – V miejsce i Alicja
Prus – VIII miejsce.

Młodzieży i opiekunom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.
,,BŁOGOSŁAWIONA KAROLINO I ŚWIĘTY STANISŁAWIE MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI.

 • 8
 • 10
 • 9
 • 11
 • 7
 • 14
 • 13
 • 12
 • 6
 • 16
 • 15
 • 5
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2

Simple Image Gallery Extended 

Odsłony: 400

Sukcesy i osiągnęcia

Kolejny sukces uczniów Staszica

W III edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Erlebnisreise mit Deutsch” (Z niemieckim w drogę) zostali nagrodzeni nasi uczniowie. Projekt pt. Warum Deutsch?/ Dlaczego niemiecki?był zorganizowany przez Goethe-Institut w Warszawie. Uczniowie musieli nakręcićfilm, w którym zachęcą innych do nauki niemieckiego, a przy tym wykażą się kreatywnością i znajomością języka.

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Plan zakończenia roku szkolnego 2017/2018:

8.00 - msza święta w kościele św. Mikołaja w Hrubieszowie

9.15 - uroczyste zakończenie roku szkolnego w hali sportowej

12.00 - zakończenie nauki dla klas III gimnazjum w auli szkolnej

Uroczystości, wydarzenia

Stulecie "Staszica" ze wsparciem wojska

W ostatnich dniach, wśród licznych wydarzeń jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, nie brakowało atrakcji z udziałem instytucji, które wspomagały nas w organizacji setnych urodzin „Staśka”.

Ogromną i zarazem wyjątkową atrakcją okazały się skoki spadochronowe zorganizowane pod kierunkiem mjr Artura Gosiewskiego z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego. Dwóch skoczków – st. kpr. Tomasz Podstawka i plut. Jakub Majchrzak, ze spadochronami w narodowych barwach i transparentem z życzeniami stu lat dla naszej szkoły, wylądowało na miejskim deptaku podczas festynu dla hrubieszowian.

Więcej…