Brawa dla Julii Dąbrowskiej

Szczególna nagroda dla Julii Dąbrowskiej!
16 lutego 2018 r. odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej „Пусть музыка играет” organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. IV edycja tego Konkursu odbyła się pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pani Teresy Misiuk i Prezydenta Miasta Zamościa, Pana Andrzeja Wnuka.

W tym roku do grona patronów dołączył także Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Do konkursu zgłosiły się szkoły z Biłgoraja, Chełma, Lublina, Józefowa, Komarowa, Majdanu Starego, Majdanu Nepryskiego, Mircza, Siedliszcza, Szyszkowa, Tomaszowa Lubelskiego, Trzeszczan,  Uchań,  Ulhówka, Włodawy, Zamościa
i oczywiście z Hrubieszowa.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Cencelewicz pod opieką p. Ludwiki Siudyki, Dominika  Szumiło, Julia Dąbrowska i Oliwia Senkowska pod opieką p. Neonili Pawluk. Repertuar tegorocznego konkursu był bardzo różnorodny, a poziom wysoki i wyrównany. Wokalne występy wszystkich uczestników były transmitowane na żywo przez Radio Zamość. Po burzliwych obradach jury przedstawiło wyniki konkursu i przyznało wyróżnienia. Julia Dąbrowska otrzymała wyróżnienie i nagrodę specjalną z rąk Alexandra Dodonova – Kierownika Departamentu języka rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie. Jak podkreślił pan Alexandr, jej wykonanie utworu było doskonałe pod względem wymowy i intonacji, a jego delikatność i subtelność zapadła w serce jurorom.
GRATULACJE!

Dużą niespodzianką okazała się nagroda dla nauczyciela przygotowującego Julię do konkursu – p. Neonila Pawluk została zaproszona do udziału w bezpłatnym wakacyjnym kursie dla nauczycieli w Uniwersytecie im. A. Puszkina w Petersburgu. GRATULACJE!

Bardzo się cieszymy, gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst opracowała: N. Pawluk

 • DSC_0132
 • DSC_0145
 • DSC_0146
 • DSC_0152
 • DSC_0153
 • DSC_0161
 • DSC_0162
 • DSC_0166
 • DSC_0169
 • DSC_0170
 • DSC_0172
 • DSC_0173
 • DSC_0175
 • DSC_0178
 • DSC_0179
 • DSC_0180
 • DSC_0181

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 449

Sukcesy i osiągnęcia

Kolejny sukces uczniów Staszica

W III edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Erlebnisreise mit Deutsch” (Z niemieckim w drogę) zostali nagrodzeni nasi uczniowie. Projekt pt. Warum Deutsch?/ Dlaczego niemiecki?był zorganizowany przez Goethe-Institut w Warszawie. Uczniowie musieli nakręcićfilm, w którym zachęcą innych do nauki niemieckiego, a przy tym wykażą się kreatywnością i znajomością języka.

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Plan zakończenia roku szkolnego 2017/2018:

8.00 - msza święta w kościele św. Mikołaja w Hrubieszowie

9.15 - uroczyste zakończenie roku szkolnego w hali sportowej

12.00 - zakończenie nauki dla klas III gimnazjum w auli szkolnej

Uroczystości, wydarzenia

Stulecie "Staszica" ze wsparciem wojska

W ostatnich dniach, wśród licznych wydarzeń jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, nie brakowało atrakcji z udziałem instytucji, które wspomagały nas w organizacji setnych urodzin „Staśka”.

Ogromną i zarazem wyjątkową atrakcją okazały się skoki spadochronowe zorganizowane pod kierunkiem mjr Artura Gosiewskiego z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego. Dwóch skoczków – st. kpr. Tomasz Podstawka i plut. Jakub Majchrzak, ze spadochronami w narodowych barwach i transparentem z życzeniami stu lat dla naszej szkoły, wylądowało na miejskim deptaku podczas festynu dla hrubieszowian.

Więcej…