Kacper Osiński laureatem konkursu geograficznego!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Konkurs składał się z dwóch części następujących po sobie. W pierwszej (trwającej 30 minut) uczniowie rozwiązywali test, na który składały się zadania krótkiej odpowiedzi. Dotyczyły one znajomości mapy świata oraz zagadnień teoretycznych związanych z mapą. W tej części konkursu uczniowie mieli za zadanie m.in. rozpoznać lokalizację pasm górskich na mapie Europy, położenie wybranych miast i państw. Ponadto uczestnicy konkursu przyporządkowywali kontynenty do wskazanych w zadaniach rzek. Musieli wykazać się znajomością stolic państw świata. Mieli również za zadanie rozpoznać państwa na podstawie ich konturów, itp.  

W drugiej części (trwającej 40 minut) zawodnicy mieli uzupełnić puste miejsca w opisie relacji z rejsu tankowca, przewożącego gaz ziemny z platformy wydobywczej u wybrzeży Norwegii do Korei Południowej - Morską Drogą Północną.   Uczestnicy konkursu korzystali z dołączonej kolorowej mapy fizycznej świata  i Azji. Na barwnych załącznikach znajdowały się również mapki tematyczne: „Tektonika płyt litosfery” i „Surowce mineralne oceanów”. W tej części konkursu młodzież miała możliwość wykazać się umiejętnością praktycznego zastosowania mapy m.in. do znajdowania różnych miejsc, odczytywania wartości współrzędnych geograficznych, wysokości bezwzględnej i itp. W konkursie można było zdobyć maksymalnie 70 pkt. Osoby, które otrzymały co najmniej 90% punktów możliwych do uzyskania tj. minimum 63 pkt. zdobyły tytuł LAUREATA KONKURSU. Takich osób jest 49, co stanowi ok. 16 % uczniów, którzy przystąpili do współzawodnictwa.

Naszemu zwycięzcy GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

 

Tekst: Monika Młynarczuk

Zdjęcia: Gimnazjum i XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki

  • dsc_0105
  • dsc_0133
  • dsc_0135
  • dsc_0156
  • dsc_0228

Simple Image Gallery Extended

 

Odsłony: 700

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…