Barbara Kusiak w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej!

18 kwietnia br., odbył się w I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu II etap  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem od 22 lat jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W tym roku zakres merytoryczny konkursu obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Tekstem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu –  najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011).

Uczennica naszego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Barbara Kusiak z kl. I E, po raz kolejny w tym roku stanęła wśród najlepszych uczniów biorących udział w konkursie. Wcześniej brała udział w IV Diecezjalnym Konkursie o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce. Tym razem, po zmaganiach w etapie ustnym, uplasowała się na I miejscu w diecezji i awansowała do finału ogólnopolskiego, który będzie miał miejsce w ,w dniach 4-5 czerwca.
Dominika Kwasek i Alicja Prus z  kl. I E również wykazały się dużą wiedzą biblijną. Do konkursu uczennice przygotowywała katechetka ZS nr 2 - s. Bernadetta Kozieł.
Laureaci 22. edycji Konkursu będą mogli wybierać indeksy spośród różnych uczelni i kierunków. Ponadto na zwycięzców czekają zagraniczne pielgrzymki oraz atrakcyjne upominki rzeczowe.
Organizatorzy podkreślają, że nie jest to zwykły Konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, zaś poszczególne jego etapy zaczynają być prawdziwymi świętami Biblii.

„Skieruj do Pana swe kroki, ufaj Mu, a On będzie działał”.  (Ps 37, 5)
 Uczennicy i katechetce gratulujmy oraz życzymy sukcesów w finale konkursu.

Oprac. s. Bernadetta Kozieł

  • 20180418_145112
  • 20180418_145107
  • 20180418_145843
  • K003a
  • K006-800x445
  • K004
  • kon.1
  • K007

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 422

Sukcesy i osiągnęcia

Mikołaj Janik zwycięzcą X Konkursu Języka Angielskiego

4 lutego 2019 r. odbył się finał IX Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu. 

W ścisłym finale znalazło się 2 uczniów „Staszica”.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Protokół z przeprowadzonego naboru na wolne stanowisko urzędnicze głównej księgowej w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Body Parts czyli Akademia Staśka po angielsku

30 stycznia 2019 r., jak zwykle w środę o godzinie 17:00, odbyły się kolejne zajęcia Akademii Staśka. Tym razem w języku angielskim. Tematem przewodnim spotkania były części ciała czyli body parts. Na początku trochę nieśmiało, ale jak mówi przysłowie: pierwsze koty za płoty czyli the first pancake is always spoiled.

Więcej…