Barbara Kusiak w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej!

18 kwietnia br., odbył się w I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu II etap  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem od 22 lat jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W tym roku zakres merytoryczny konkursu obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Tekstem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu –  najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011).

Uczennica naszego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Barbara Kusiak z kl. I E, po raz kolejny w tym roku stanęła wśród najlepszych uczniów biorących udział w konkursie. Wcześniej brała udział w IV Diecezjalnym Konkursie o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce. Tym razem, po zmaganiach w etapie ustnym, uplasowała się na I miejscu w diecezji i awansowała do finału ogólnopolskiego, który będzie miał miejsce w ,w dniach 4-5 czerwca.
Dominika Kwasek i Alicja Prus z  kl. I E również wykazały się dużą wiedzą biblijną. Do konkursu uczennice przygotowywała katechetka ZS nr 2 - s. Bernadetta Kozieł.
Laureaci 22. edycji Konkursu będą mogli wybierać indeksy spośród różnych uczelni i kierunków. Ponadto na zwycięzców czekają zagraniczne pielgrzymki oraz atrakcyjne upominki rzeczowe.
Organizatorzy podkreślają, że nie jest to zwykły Konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, zaś poszczególne jego etapy zaczynają być prawdziwymi świętami Biblii.

„Skieruj do Pana swe kroki, ufaj Mu, a On będzie działał”.  (Ps 37, 5)
 Uczennicy i katechetce gratulujmy oraz życzymy sukcesów w finale konkursu.

Oprac. s. Bernadetta Kozieł

  • 20180418_145112
  • 20180418_145107
  • 20180418_145843
  • K003a
  • K006-800x445
  • K004
  • kon.1
  • K007

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 170

Sukcesy i osiągnęcia

Międzynarodowy Konkurs Recytatorski na Krymie

Supersukces w Arteku!

13 maja 2018 r., w  Arteku na Krymie odbyły się eliminacje do ścisłego finału Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego „Żywa Klasyka 2018”.  

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Stypendium im. płk Franciszka Kornickiego

Dla najzdolniejszych uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica powstał fundusz stypendialny, utworzony przez absolwenta naszej szkoły płk Franciszka Kornickiego (1916 - 2017r.).

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Pożegnanie maturzystów

Dzisiaj pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów, którzy ukończyli szkołę w szczególnym czasie – Roku Jubileuszowym. Jak zawsze było to wielkie przeżycie, zarówno dla uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. 

Po mszy świętej maturzyści zgromadzili się na boisku szkolnym, gdzie po raz ostatni wzięli udział w wydarzeniach towarzyszących Jubileuszowi. Tym razem było to zdjęcie liczby 100 ułożonej z uczniów oraz zasadzenie Dębu Niepodległości. 

Więcej…