Barbara Kusiak w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej!

18 kwietnia br., odbył się w I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu II etap  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem od 22 lat jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W tym roku zakres merytoryczny konkursu obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Tekstem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu –  najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011).

Uczennica naszego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Barbara Kusiak z kl. I E, po raz kolejny w tym roku stanęła wśród najlepszych uczniów biorących udział w konkursie. Wcześniej brała udział w IV Diecezjalnym Konkursie o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce. Tym razem, po zmaganiach w etapie ustnym, uplasowała się na I miejscu w diecezji i awansowała do finału ogólnopolskiego, który będzie miał miejsce w ,w dniach 4-5 czerwca.
Dominika Kwasek i Alicja Prus z  kl. I E również wykazały się dużą wiedzą biblijną. Do konkursu uczennice przygotowywała katechetka ZS nr 2 - s. Bernadetta Kozieł.
Laureaci 22. edycji Konkursu będą mogli wybierać indeksy spośród różnych uczelni i kierunków. Ponadto na zwycięzców czekają zagraniczne pielgrzymki oraz atrakcyjne upominki rzeczowe.
Organizatorzy podkreślają, że nie jest to zwykły Konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, zaś poszczególne jego etapy zaczynają być prawdziwymi świętami Biblii.

„Skieruj do Pana swe kroki, ufaj Mu, a On będzie działał”.  (Ps 37, 5)
 Uczennicy i katechetce gratulujmy oraz życzymy sukcesów w finale konkursu.

Oprac. s. Bernadetta Kozieł

  • 20180418_145112
  • 20180418_145107
  • 20180418_145843
  • K003a
  • K006-800x445
  • K004
  • kon.1
  • K007

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 310

Sukcesy i osiągnęcia

Agata odbiera certyfikat

9 listopada 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyło się podsumowanie akcji „Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Certyfikat, potwierdzający ustanowienie Rekordu Polski w największej liczbie osób tańczących poloneza jednocześnie w wielu lokalizacjach, w imieniu naszej szkoły odebrała przewodnicząca szkoły Agata Gnieciak. W akcji wzięło udział 169 szkół/placówek z 14 powiatów województwa lubelskiego.

Więcej…

Zawody sportowe

Lekkoatletki ze Staszica Mistrzyniami Województwa!!!

„Celujemy jak najwyżej!” -  to słowa jednej z zawodniczek ze Staszica po wygranym rejonie w Zamościu. Celowały i trafiły! 11 października 2018 r., na Stadionie Miejskim w Lublinie, reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie drużynowo wywalczyły I miejsce na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA oraz medale indywidualnie. To pierwszy taki sukces lekkoatletek, które udowodniły, że chęci, determinacja, wiara, a przede wszystkim zdolności w połączeniu ze sobą dają widoczny efekt. O przedostaniu się na etap ogólnopolski zadecyduje kolejny rzut ligi, który odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Więcej…

Ogłoszenia

Zebranie z rodzicami

13 i 14 listopada 2018 r. o godz. 15.30 odbędą się zebrania z rodzicami.

  • 13.11.2018 r. - klasy trzecie gimnazjum i pierwsze liceum ogólnokształcącego
  • 14.11.2018 r. - klasy drugie i trzecie liceum ogólnokształcącego

 

Uroczystości, wydarzenia

"Strofy dla Niepodległej"

13 listopada 2018 r. odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Strofy dla Niepodległej". Zgromadzonych w auli szkoły powitała pani Dorota Sędłak. Do konkursu przystąpiło 10 osób z liceum i gimnazjum. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników komisja w składzie: Beata Trześniowska, Dorota Sędłak, Katarzyna Krotkiewicz, Anna Potrzeszcz i Joanna Szabat, postanowiła przyznać nagrody:

Więcej…