Barbara Kusiak w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej!

18 kwietnia br., odbył się w I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu II etap  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem od 22 lat jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W tym roku zakres merytoryczny konkursu obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Tekstem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu –  najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011).

Uczennica naszego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Barbara Kusiak z kl. I E, po raz kolejny w tym roku stanęła wśród najlepszych uczniów biorących udział w konkursie. Wcześniej brała udział w IV Diecezjalnym Konkursie o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce. Tym razem, po zmaganiach w etapie ustnym, uplasowała się na I miejscu w diecezji i awansowała do finału ogólnopolskiego, który będzie miał miejsce w ,w dniach 4-5 czerwca.
Dominika Kwasek i Alicja Prus z  kl. I E również wykazały się dużą wiedzą biblijną. Do konkursu uczennice przygotowywała katechetka ZS nr 2 - s. Bernadetta Kozieł.
Laureaci 22. edycji Konkursu będą mogli wybierać indeksy spośród różnych uczelni i kierunków. Ponadto na zwycięzców czekają zagraniczne pielgrzymki oraz atrakcyjne upominki rzeczowe.
Organizatorzy podkreślają, że nie jest to zwykły Konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, zaś poszczególne jego etapy zaczynają być prawdziwymi świętami Biblii.

„Skieruj do Pana swe kroki, ufaj Mu, a On będzie działał”.  (Ps 37, 5)
 Uczennicy i katechetce gratulujmy oraz życzymy sukcesów w finale konkursu.

Oprac. s. Bernadetta Kozieł

  • 20180418_145112
  • 20180418_145107
  • 20180418_145843
  • K003a
  • K006-800x445
  • K004
  • kon.1
  • K007

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 217

Sukcesy i osiągnęcia

„30-tka” stypendystów ze Staszica

20 czerwca 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury zostały wręczone jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta za wybitne sukcesy w dziedzinie kultury, nauki i sportu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali stypendia w kwocie od 150 – 800 zł. A są to:

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Stulecie "Staszica" ze wsparciem wojska

W ostatnich dniach, wśród licznych wydarzeń jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, nie brakowało atrakcji z udziałem instytucji, które wspomagały nas w organizacji setnych urodzin „Staśka”.

Ogromną i zarazem wyjątkową atrakcją okazały się skoki spadochronowe zorganizowane pod kierunkiem mjr Artura Gosiewskiego z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego. Dwóch skoczków – st. kpr. Tomasz Podstawka i plut. Jakub Majchrzak, ze spadochronami w narodowych barwach i transparentem z życzeniami stu lat dla naszej szkoły, wylądowało na miejskim deptaku podczas festynu dla hrubieszowian.

Więcej…