Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?”

Dnia 19 października 2018 roku w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?”. Został on zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (PSNJN). Zadaniem uczestników było maksymalne wykorzystanie zdobytej wiedzy z języka niemieckiego w wypełnianiu testu, w czasie jednej godziny.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjum: Marek Pokrywka - 3a, z 3b: Karolina Fila, Piotr Juszczuk, Jagoda Karcz, Aleksandra Sokal, Patryk Sułkowski, Kamil Wilkos, Maja Pudłowska, Jakub Woś, Anna Wójtowicz, Mikołaj Wroński, z 3c: Stanisław Adamowicz, Marta Suchodolska, Michał Tymecki i z 3d Jacek Kozłowski, Julia Wojtaszko i Adriana Wojtiuk.  

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem i opieką p. Katarzyny Dziumagi i p. Urszuli Pasieki.

Do II etapu regionalnego zakwalifikowała się uczennica pani Katarzyny Dziumagi - Marta Suchodolska z klasy 3c gimnazjum.                                                                                                                                                                                                              

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego, a Marcie życzymy powodzenia w II etapie konkursu.

Odsłony: 143

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…