Kacper Węgor po raz kolejny lauratem dyktanda w języku angielskim

29.01.2019 r. odbył się finał III Dyktanda w Języku Angielskim organizowanego przez PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Podobnie jak w latach poprzednich w ścisłym finale nie mogło zabraknąć uczniów „Staszica”.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 800 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego i lubaczowskiego. Do finału zakwalifikowało się 32 uczniów. Warunkiem przejścia eliminacji było uzyskanie co najmniej 260 punktów z 265 możliwych.

Jest nam niezwykle miło, iż aż sześcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do finału. A są to:

  1. Magdalena Bojarczuk Ib
  2. Magdalena Magierka IIe
  3. Kacper Węgor IIIa
  4. Mikołaj Janik IIIa
  5. Patryk Mazurek IIIa
  6. Damian Traczuk IIIa

We wczorajszym etapie finałowym najlepiej wypadł Kacper Węgor z klasy IIIa (mat-fiz.), który otrzymał tytuł Laureata, uzyskując zaszczytne czwarte miejsce w finale konkursu, była to najwyższa nota spośród uczniów naszego powiatu. Warto nadmienić, iż był to trzeci udział Kacpra w finale tego konkursu, natomiast drugi z kolei tytuł Laureata.

Kacprowi, jego koleżankom i kolegom gratulujemy sukcesu, i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych konkursach!

  • IMG_20190129_131516
  • IMG_20190129_131234

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 121

Sukcesy i osiągnęcia

Mikołaj Janik zwycięzcą X Konkursu Języka Angielskiego

4 lutego 2019 r. odbył się finał IX Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu. 

W ścisłym finale znalazło się 2 uczniów „Staszica”.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Protokół z przeprowadzonego naboru na wolne stanowisko urzędnicze głównej księgowej w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Body Parts czyli Akademia Staśka po angielsku

30 stycznia 2019 r., jak zwykle w środę o godzinie 17:00, odbyły się kolejne zajęcia Akademii Staśka. Tym razem w języku angielskim. Tematem przewodnim spotkania były części ciała czyli body parts. Na początku trochę nieśmiało, ale jak mówi przysłowie: pierwsze koty za płoty czyli the first pancake is always spoiled.

Więcej…