Podsumowanie I edycji Miedzyszkolnego Konkursu Geograficznego

W dniu 25 kwietnia 2019 r. w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych „Palcem po mapie”, zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Uroczystość połączona była z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole. 

 

Tegoroczna edycja konkursu została objęta HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY POWIATU – Pani Maryli Symczuk i BURMISTRZA MIASTA HRUBIESZÓW – Pani Marty Majewskiej.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor szkoły Alicja Borkowska, która przywitała wszystkich gości, a także złożyła gratulacje laureatom oraz podziękowała uczniom i nauczycielom geografii z powiatu hrubieszowskiego za zainteresowanie naszym przedsięwzięciem edukacyjnym. 

Następnie koordynatorka konkursu Pani Monika Młynarczuk przedstawiła nazwiska wyróżnionych i laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów:

I miejsce -Weronika Kloc - Publiczna Szkoła Podstawowa w Hulczu,

II miejsce - Maciej Rząd - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie,

III miejsce - Borys Nowak - Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Gminę Miejską Hrubieszów: albumowe wydania książek o tematyce geograficznej i Power banki Samsung.

Dyplomy i nagrody książkowe przyznano również uczniom, którzy nie zostali laureatami ale uzyskali wysoki wynik: 

1 wyróżnienie - Karol Kuczyński - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie,

2 wyróżnienie: 

- Kacper Ligaj  - Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach, 

- Patrycja Gontarz - Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie, 

3 wyróżnienie - Aleksandra Tor - Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach.

W trakcie ogłaszania wyników konkursu wicestarosta powiatu – Pan Wojciech Sołtysiak 

i wiceburmistrz Miasta Hrubieszów – Pan Paweł Wojciechowski wręczyli laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe. Dyplomy wręczono również nauczycielom - Alicji Barteckiej, Urszuli Grądz, Arlecie Kowalskiej i Elżbiecie Szkalej – opiekunom merytorycznym uczniów. 

Po oficjalnym podsumowaniu konkursu, w ramach obchodów Dnia Ziemi, uczniowie  realizujący geografię na poziomie rozszerzonym (klasa IIC) przedstawili montaż słowno – muzyczny na temat „Relacje człowiek – środowisko”. Na zakończenie miała miejsce krótka „Akademia segregacji odpadów” i quiz przygotowany przez uczniów z drugiej klasy biologiczno - chemicznej.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!!!

Koordynator konkursu: Monika Młynarczuk

 • 10
 • 12
 • 11
 • 14
 • 13
 • 3
 • 2
 • 5
 • 6
 • 7
 • 9

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 244

Sukcesy i osiągnęcia

Międzynarodowy sukces uczennic Staszica!

Już po raz drugi uczennice Staszica wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Puszkinowskim  „Что в имени тебе моём?”  organizowanym przez Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania językiem i literaturą rosyjską .

Więcej…

Zawody sportowe

Dziewczęta ze „Staszica’’ V - ce Mistrzyniami Rejonu w koszykówce

27 marca 2019 r. w Krasnymstawie odbyła się Rejonowa Licealiada SZS w koszykówce dziewcząt. Po wygranym powiecie dziewczyny z ZS nr 2 w Hrubieszowie znalazły się wśród czterech najlepszych drużyn w rejonie.

W zawodach udział brały również zawodniczki reprezentujące Zamość, Tomaszów Lubelski oraz Krasnystaw. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym’’.

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2019/2020

odbędzie się

2 września 2019 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego w hali sportowej szkoły.

Uroczystości, wydarzenia

Zaczynać z radością - kończyć z sukcesem

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w życiu szkolnym. Gorąca aura, gorąca atmosfera, gorące przeżycia. Uczniowie i nauczyciele Staszica stanęli na wysokości zadania, pracując cierpliwie przez cały rok. Dziś przyszedł czas na podsumowanie efektów. 

Więcej…