Podsumowanie I edycji Miedzyszkolnego Konkursu Geograficznego

W dniu 25 kwietnia 2019 r. w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych „Palcem po mapie”, zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Uroczystość połączona była z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole. 

 

Tegoroczna edycja konkursu została objęta HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY POWIATU – Pani Maryli Symczuk i BURMISTRZA MIASTA HRUBIESZÓW – Pani Marty Majewskiej.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor szkoły Alicja Borkowska, która przywitała wszystkich gości, a także złożyła gratulacje laureatom oraz podziękowała uczniom i nauczycielom geografii z powiatu hrubieszowskiego za zainteresowanie naszym przedsięwzięciem edukacyjnym. 

Następnie koordynatorka konkursu Pani Monika Młynarczuk przedstawiła nazwiska wyróżnionych i laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów:

I miejsce -Weronika Kloc - Publiczna Szkoła Podstawowa w Hulczu,

II miejsce - Maciej Rząd - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie,

III miejsce - Borys Nowak - Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Gminę Miejską Hrubieszów: albumowe wydania książek o tematyce geograficznej i Power banki Samsung.

Dyplomy i nagrody książkowe przyznano również uczniom, którzy nie zostali laureatami ale uzyskali wysoki wynik: 

1 wyróżnienie - Karol Kuczyński - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie,

2 wyróżnienie: 

- Kacper Ligaj  - Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach, 

- Patrycja Gontarz - Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie, 

3 wyróżnienie - Aleksandra Tor - Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach.

W trakcie ogłaszania wyników konkursu wicestarosta powiatu – Pan Wojciech Sołtysiak 

i wiceburmistrz Miasta Hrubieszów – Pan Paweł Wojciechowski wręczyli laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe. Dyplomy wręczono również nauczycielom - Alicji Barteckiej, Urszuli Grądz, Arlecie Kowalskiej i Elżbiecie Szkalej – opiekunom merytorycznym uczniów. 

Po oficjalnym podsumowaniu konkursu, w ramach obchodów Dnia Ziemi, uczniowie  realizujący geografię na poziomie rozszerzonym (klasa IIC) przedstawili montaż słowno – muzyczny na temat „Relacje człowiek – środowisko”. Na zakończenie miała miejsce krótka „Akademia segregacji odpadów” i quiz przygotowany przez uczniów z drugiej klasy biologiczno - chemicznej.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!!!

Koordynator konkursu: Monika Młynarczuk

 • 10
 • 12
 • 11
 • 14
 • 13
 • 3
 • 2
 • 5
 • 6
 • 7
 • 9

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 123

Sukcesy i osiągnęcia

Sukces Eryka Ostrowskiego

25. 04. 2019 r. w Zamościu odbył się diecezjalny etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana”. 

Więcej…

Zawody sportowe

Dziewczęta ze „Staszica’’ V - ce Mistrzyniami Rejonu w koszykówce

27 marca 2019 r. w Krasnymstawie odbyła się Rejonowa Licealiada SZS w koszykówce dziewcząt. Po wygranym powiecie dziewczyny z ZS nr 2 w Hrubieszowie znalazły się wśród czterech najlepszych drużyn w rejonie.

W zawodach udział brały również zawodniczki reprezentujące Zamość, Tomaszów Lubelski oraz Krasnystaw. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym’’.

Więcej…

Ogłoszenia

Zaproszenie na konkurs

Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie serdecznie zaprasza uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum na I Powiatowy Konkurs Wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu.

Konkurs odbędzie się w środę, 5 czerwca 2019 roku, o godzinie 10.00, w Zespole Szkół nr 2.

Zgłoszenie uczestników (maksymalnie cztery osoby danej szkoły) prosimy kierować do dnia 31 maja 2019 roku. 
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową.

Serdecznie zapraszamy!

Dokumenty

 

Uroczystości, wydarzenia

„Szkoła Pozytywnego Myślenia”

W ramach współpracy z Instytutem Edukacji Pozytywnej, w trosce o zdrowie psychiczne młodych ludzi, nasza szkoła kolejny raz znalazła się w programie certyfikacji szkół „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. W poszczególnych klasach odbywają się zajęcia z pedagogiem szkolnym, wychowawcami w oparciu  o scenariusze zajęć "Myślę pozytywnie" oraz co miesięczne proponowane przez Instytut zadania do realizacji. Zajęcia dotyczą np. umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji,  profilaktyki uzależnień, jak radzić sobie ze stresem, doskonalenia umiejętności dostrzegania swoich mocnych stron. Całość wsparcia w ramach akcji jest finansowana ze środków Narodowego Programu Zdrowia przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz ze środków własnych Instytutu Edukacji Pozytywnej.

Więcej…