... "po znajomości," ze świata ...

Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości, a 100-lecie szkoły to wydarzenie rangi historycznej dla szkoły, miasta, regionu. Lata działalności szkoły to sukcesy, które przynoszą wiele powodów do zadowolenia i radości z przygotowania młodych ludzi do rozumnego życia, w którym będą „myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre”.

W obchodach 90 rocznicy istnienia naszej szkoły wzięło udział ponad 500 absolwentów i zaproszonych gości. Z radością i satysfakcją ponownie będziemy gościć wszystkich, którzy zechcą zaszczycić nas swoją obecnością.

Uroczystość jest wielkim wydarzeniem w stuletniej tradycji szkoły, ale to także duże wyzwanie.

W realizację obchodów wkładamy własne siły i środki. Nie jest jednak możliwe, aby szkoła samodzielnie finansowo sprostała organizacji tak doniosłej imprezy, dlatego ośmielamy się prosić

o wsparcie.

Wpłaty prosimy kierować na poniższe konto:

Nr konta : 50 1470 0002 2007 5927 0000 0001

Odsłony: 310

Sukcesy i osiągnęcia

MARCIN MĄCZKA - LAUREAT DYKTANDA W JĘZYKU ANGIELSKIM

W Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie kładziemy bardzo duży nacisk na umożliwienie uczniom rozwijania kompetencji językowych. Dlatego też nasi uczniowie, bez względu na profil klasy, mogą wybrać dowolny język obcy jako przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym.  Swoboda wyboru przekłada się nie tylko na komfort pracy uczniów, ale również daje wymierne korzyści. Czego najlepszym dowodem są wyniki naszych uczniów w konkursach językowych.

Więcej…

Zawody sportowe

STASZIC zajął III miejsce w Rejonowej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

20 lutego 2017r  w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Rejonowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt . Siatkarki z ZS nr 2 zagrały bardzo dobrze i wygrały z drużyną z LO z  Krasnegostawu.

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs @algorytm

Lubelskie samorządowe centrum doskonalenia nauczycieli oddział w Zamościu organizuje w roku szkolnym 2016/2017 XIII konkurs informatyczny @algorytm dla gimnazjum.
Eliminacje szkolne odbędą się w 09.03.2017r. o godzinie 11.50 w auli.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kota

Piosenką „Czarny kot” w wykonaniu Julki Dąbrowskiej z klasy 1c 17 lutego w naszym gimnazjum rozpoczął się Dzień Kota. Grupa rosyjska klasy 3cg przedstawiła przygotowane przez siebie prezentacje: o rodzinie kotowatych, o historii kota domowego i jego pozycji w kulturach różnych narodów, szczególnie Rosji.

Więcej…