• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Studniówka 2014

To jeden z tych dni, o których mówimy, że ma miejsce raz w życiu. Większość uczniów wyczekuje go niemalże od początku swojej przygody z edukacją. Studniówka! Niekiedy jest to dla dziewcząt pierwsza okazja, by włożyć balowy strój, a na co dzień luźno ubrani koledzy przyodziewają garnitury, muchy i krawaty. Studniówka roztacza wokół siebie magiczną, radosną atmosferę ze szczyptą stresu i podniosłości. Uczniowie klas trzecich Liceum im. ks.  Stanisława Staszica w Hrubieszowie mieli okazję przekonać się o tym 4 stycznia 2014 roku.

 

Balowy nastrój zawitał na kilka dni przed Wielkim Dniem, gdyż zgodnie z tradycją naszego liceum, maturzyści, rodzice, wychowawcy klas maturalnych rozpoczęli dekorowanie hali sportowej pod czujnym okiem p. profesor Anny Jańczuk. Trudno było zrywać się rano, szczególnie po długim okresie świątecznego odpoczynku i sielanki, jednak wspólnymi siłami niepozorna hala zamieniła się w przepiękną salę balową, która zapierała dech w piersiach każdemu uczestnikowi i wszystkim gościom studniówki. Praca nad dekoracją sali była dla uczniów klas trzecich również okazją do bliższego poznania się i spędzania miło czasu z dala od obowiązków szkolnych - jak to bywa na co dzień.

4 stycznia o godzinie osiemnastej, gdy zaproszeni goście, nauczyciele zajęli miejsca, bal rozpoczął się tradycyjnie polonezem odtańczonym przez 40 par uczniów klas maturalnych. Jego choreografię przygotowała p. Grażyna Temporowicz. Po uroczystym i doniosłym otwarciu studniówki maturzyści, by rozluźnić trochę atmosferę, odegrali przygotowany kabaret nawiązujący do szkolnego życia. Po oficjalnej części balu przyszedł w końcu czas na tańce i zabawę do białego rana, by na całą noc zapomnieć o książkach oraz o nadchodzącym egzaminie dojrzałości.

Studniówka to wyjątkowy dzień dla każdego ucznia nie tylko ze względu na przysłowiowe „sto dni do matury”, ale również dlatego, że jest to dzień, w którym każda młoda osoba może hucznie, podniośle i radośnie uczcić ostatnie chwile trwającej kilkanaście lat edukacji.

Po wielogodzinnej sielance w końcu przyszedł czas, by wrócić do rzeczywistości i ponownie skierować uwagę na szkolne obowiązki, mając przy tym głowę pełną niesamowitych wspomnień.

Galeria zdjęć

Sukcesy i osiągnęcia

Konkurs Powiatowy „Spacer z Maszą”.

„Прекрасное далёко, не будь ко мне жестоко,
Не будь ко мне жестоко, жестоко не будь.
От чистого истока в прекрасное далёко,
В прекрасное далёко я начинаю путь”.

10 grudnia 2019 r. w auli I LO im. ks. St. Staszica odbył się Powiatowy Konkurs Języka Rosyjskiego zatytułowany „Spacer z Maszą”. Nadrzędnym celem wydarzenia jest  rozwijanie zainteresowania nauką języka rosyjskiego, zachęcanie do poznawania kultury, historii i geografii Rosji oraz  kształtowanie kreatywności i zdolności artystycznych. W tegorocznym konkursie wzięło udział 25 uczniów szkół podstawowych z miasta oraz powiatu hrubieszowskiego. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez Starostę Powiatu Hrubieszowskiego - panią Marylę Symczuk, Burmistrza Hrubieszowa - panią Martę Majewską, Wójta Gminy Hrubieszów - pana Tomasza  Zająca, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie oraz  Stowarzyszenie „Staszic”.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2018/ 2019. Staszic V w Województwie!

W tym roku Świdnik był gospodarzem Uroczystego Podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok 2018/19. Uroczystość odbyła się 29 listopada 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Więcej…

Ogłoszenia

Informacja o realizacji projektu w ramach programu "Groby i cmentarze wojenne w kraju"

Burmistrz Miasta Hrubieszowa informuje, że Gmina Miejska Hrubieszów rozpoczęła realizację zadania pn: „Remont mogił żołnierzy – legionistów poległych w 1918 - 1920 roku, pochowanych na cmentarzu grzebalnym w Hrubieszowie”, które uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Po co nam trzeci wymiar

Jak się okazuje, matematyka nie musi być ani nudna ani trudna - a wiedzą o tym najlepiej uczestnicy zajęć Akademii Staśka. Listopadowe zajęcia pt.: "Po co nam trzeci wymiar” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Działanie drukarki 3D (wydruk modeli matematycznych oraz przestrzennych modeli anatomicznych) było niesamowitą atrakcją dla naszych kursantów, a także ich rodziców. Prelegentem był 10 letni Mikołaj Miścior, którego w świetnej prezentacji wspierał tata.

Więcej…