Wizyta uczniów PZPSW w Staszicu z okazji Dnia Pluszowego Misia

W poniedziałek, 17 listopada po raz kolejny obchodziliśmy wspólnie z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

O pluszowym misiu zrobiło się głośno w listopadzie 1902 roku, kiedy 26. prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla „Washington Post” karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go „Teddy’s Bear” – miś Teddy’ego. Prezydent Roosvelt własnoręcznie odpisał na list Mitchoma: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie, ale proszę bardzo, może go pan używać”. Dwa lata później, w 1904 roku „Teddy Bear” był już tak popularny, że Roosevelt walczący o reelekcję, wybrał go na maskotkę swojej kampanii i wygrał wybory.

Z utęsknieniem czekaliśmy rok na kolejne, wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie. Po przywitaniu przybyłych gości przez inicjatorki całego przedsięwzięcia – p. Monikę Młynarczuk, p. Barbarę Brzezicką i p. Annę Pękowską uczniowie kl. IIC LO zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną, której autorką była Natalia Nowakowska.

W przedstawieniu wzięli udział: miś- Natalia Dąbrowska, zając- Eliza Szajuk, wiewiórka- Katrzyna Góral, lis- Kinga Kaczoruk, królowa pszczół- Katarzyna Lewczuk, pszczoły- Magdalena Borsuk oraz Agnieszka Omiecińska.

Po inscenizacji zaprosiliśmy wszystkich gości do wspólnej zabawy na urodzinach u misia, gdzie bawiliśmy się przy muzyce oraz uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych.

Kolejnym etapem była słodka niespodzianka- tort urodzinowy misia! Po złożeniu życzeń misiowi, wspólnych zdjęciach i zjedzeniu tortu przeszliśmy do misiowych konkurencji. Uczestnicy zabaw otrzymywali w nagrodę „misiowe medale” wykonane przez uczennice z klasy ID LO oraz małe „co nieco”.

W trakcie całego spotkania dzieci mogły podejść do stolików, przy których malowały im twarze uczennice Katarzyna Tokarz, Sylwia Semenowicz i Agata Weremij oraz otrzymywały misie z kolorowych balonów, które robiła Dorota Wróbel.

Nad oprawą muzyczną czuwali Natalia Nowakowska oraz Grzegorz Wołos, który także uwiecznił na zdjęciach całe wydarzenie.

Na zakończenie wizyty głos zabrała jedna z opiekunek Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych – pani Małgorzata Dobrowolska Pawluk, w dowód wdzięczności dostaliśmy od naszych gości kosz jabłek.

Klaudia Majewska

Galeria

Odsłony: 361

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Lekkoatletki ze Staszica Mistrzyniami Województwa!!!

„Celujemy jak najwyżej!” -  to słowa jednej z zawodniczek ze Staszica po wygranym rejonie w Zamościu. Celowały i trafiły! 11 października 2018 r., na Stadionie Miejskim w Lublinie, reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie drużynowo wywalczyły I miejsce na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA oraz medale indywidualnie. To pierwszy taki sukces lekkoatletek, które udowodniły, że chęci, determinacja, wiara, a przede wszystkim zdolności w połączeniu ze sobą dają widoczny efekt. O przedostaniu się na etap ogólnopolski zadecyduje kolejny rzut ligi, który odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Więcej…

Ogłoszenia

"Myślę pozytywnie" - zadanie na październik

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w zadaniu na październik w ramach programu "Myślę pozytywnie". Zadanie przeznaczone jest dla zespołów uczniowskich lub może być pracą indywidualną uczniów pt. „Mojemu nauczycielowi jestem wdzięczny/wdzięczna za…”. Forma artystyczna dowolna, można wykorzystać narzędzia technologiczne.

Wybrane prace przesyłane będą także do Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej w celu promocji działań podejmowanych przez społeczność szkolną w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Przez cały wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Więcej…