Wizyta uczniów PZPSW w Staszicu z okazji Dnia Pluszowego Misia

W poniedziałek, 17 listopada po raz kolejny obchodziliśmy wspólnie z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

O pluszowym misiu zrobiło się głośno w listopadzie 1902 roku, kiedy 26. prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla „Washington Post” karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go „Teddy’s Bear” – miś Teddy’ego. Prezydent Roosvelt własnoręcznie odpisał na list Mitchoma: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie, ale proszę bardzo, może go pan używać”. Dwa lata później, w 1904 roku „Teddy Bear” był już tak popularny, że Roosevelt walczący o reelekcję, wybrał go na maskotkę swojej kampanii i wygrał wybory.

Z utęsknieniem czekaliśmy rok na kolejne, wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie. Po przywitaniu przybyłych gości przez inicjatorki całego przedsięwzięcia – p. Monikę Młynarczuk, p. Barbarę Brzezicką i p. Annę Pękowską uczniowie kl. IIC LO zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną, której autorką była Natalia Nowakowska.

W przedstawieniu wzięli udział: miś- Natalia Dąbrowska, zając- Eliza Szajuk, wiewiórka- Katrzyna Góral, lis- Kinga Kaczoruk, królowa pszczół- Katarzyna Lewczuk, pszczoły- Magdalena Borsuk oraz Agnieszka Omiecińska.

Po inscenizacji zaprosiliśmy wszystkich gości do wspólnej zabawy na urodzinach u misia, gdzie bawiliśmy się przy muzyce oraz uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych.

Kolejnym etapem była słodka niespodzianka- tort urodzinowy misia! Po złożeniu życzeń misiowi, wspólnych zdjęciach i zjedzeniu tortu przeszliśmy do misiowych konkurencji. Uczestnicy zabaw otrzymywali w nagrodę „misiowe medale” wykonane przez uczennice z klasy ID LO oraz małe „co nieco”.

W trakcie całego spotkania dzieci mogły podejść do stolików, przy których malowały im twarze uczennice Katarzyna Tokarz, Sylwia Semenowicz i Agata Weremij oraz otrzymywały misie z kolorowych balonów, które robiła Dorota Wróbel.

Nad oprawą muzyczną czuwali Natalia Nowakowska oraz Grzegorz Wołos, który także uwiecznił na zdjęciach całe wydarzenie.

Na zakończenie wizyty głos zabrała jedna z opiekunek Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych – pani Małgorzata Dobrowolska Pawluk, w dowód wdzięczności dostaliśmy od naszych gości kosz jabłek.

Klaudia Majewska

Galeria

Odsłony: 182

Sukcesy i osiągnęcia

Tomek Turek w finale Konkursu Kuratoryjnego z matematyki!

14 grudnia 2017 r. Kuratorium Oświaty w Lublinie ogłosiło wyniki drugiego etapu wszystkich przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. Wśród tych, którzy przeszli do finałów w naszym województwie znalazł się Tomasz Turek, uczeń klasy IIIcg. Tomek zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu z matematyki, pracował pod opieką pani Iwony Fietko. Zmagania finałowe odbędą się 6 marca 2018 r..
Trzymamy mocno za niego kciuki!

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Rosyjski na wesoło

8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IA i IE z opiekunami: p. Neonilą Pawluk, p. Ludwiką Siudyką, p. Joanną Szabat i p. Andrzejem Pochylczukiem wzięli udział w warsztatach „Język rosyjski na wesoło” na UMSC-ie w Lublinie. Zostały one zorganizowane w ramach współpracy ze szkołami  patronackimi uczelni. Warsztaty przygotowały studentki lingwistyki stosowanej pod okiem dr Agnieszki Potyrańskiej. Spotkanie rozpoczęła prezentacja p. Lidii Wociór-Abutbul pt.: „O Lublinie po rosyjsku”. Drugą część pt.: „Język rosyjski na wesoło” poprowadziły panie: Iwona Beksiak, Małgorzata Lipska, Anna Kosiachenko, Daryna Misiura,. Iryna Shyriaieva.

Więcej…