Wizyta uczniów PZPSW w Staszicu z okazji Dnia Pluszowego Misia

W poniedziałek, 17 listopada po raz kolejny obchodziliśmy wspólnie z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

O pluszowym misiu zrobiło się głośno w listopadzie 1902 roku, kiedy 26. prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla „Washington Post” karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go „Teddy’s Bear” – miś Teddy’ego. Prezydent Roosvelt własnoręcznie odpisał na list Mitchoma: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie, ale proszę bardzo, może go pan używać”. Dwa lata później, w 1904 roku „Teddy Bear” był już tak popularny, że Roosevelt walczący o reelekcję, wybrał go na maskotkę swojej kampanii i wygrał wybory.

Z utęsknieniem czekaliśmy rok na kolejne, wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie. Po przywitaniu przybyłych gości przez inicjatorki całego przedsięwzięcia – p. Monikę Młynarczuk, p. Barbarę Brzezicką i p. Annę Pękowską uczniowie kl. IIC LO zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną, której autorką była Natalia Nowakowska.

W przedstawieniu wzięli udział: miś- Natalia Dąbrowska, zając- Eliza Szajuk, wiewiórka- Katrzyna Góral, lis- Kinga Kaczoruk, królowa pszczół- Katarzyna Lewczuk, pszczoły- Magdalena Borsuk oraz Agnieszka Omiecińska.

Po inscenizacji zaprosiliśmy wszystkich gości do wspólnej zabawy na urodzinach u misia, gdzie bawiliśmy się przy muzyce oraz uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych.

Kolejnym etapem była słodka niespodzianka- tort urodzinowy misia! Po złożeniu życzeń misiowi, wspólnych zdjęciach i zjedzeniu tortu przeszliśmy do misiowych konkurencji. Uczestnicy zabaw otrzymywali w nagrodę „misiowe medale” wykonane przez uczennice z klasy ID LO oraz małe „co nieco”.

W trakcie całego spotkania dzieci mogły podejść do stolików, przy których malowały im twarze uczennice Katarzyna Tokarz, Sylwia Semenowicz i Agata Weremij oraz otrzymywały misie z kolorowych balonów, które robiła Dorota Wróbel.

Nad oprawą muzyczną czuwali Natalia Nowakowska oraz Grzegorz Wołos, który także uwiecznił na zdjęciach całe wydarzenie.

Na zakończenie wizyty głos zabrała jedna z opiekunek Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych – pani Małgorzata Dobrowolska Pawluk, w dowód wdzięczności dostaliśmy od naszych gości kosz jabłek.

Klaudia Majewska

Galeria

Odsłony: 237

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…