Polskość i europejskość

W poniedziałek, 22 czerwca, w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona polskim bohaterom narodowym – ich niezwykłemu patriotyzmowi i odwadze, dzięki którym Polska mogła przetrwać trudne czasy wojen, rozbiorów i powstań.

Młodzież gimnazjum i liceum pod opieką Pani Edyty Wolańczuk, poprzez piosenki i wiersze, wyjaśniła pojęcia: „polskości”, „europejskości” oraz „prawdziwego patriotyzmu”. Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili bohaterskie czyny postaci, które, często poprzez ryzykowne działania, umocniły tożsamość narodową Polaków.

Mogliśmy wysłuchać utworów w wykonaniu uczniów klas: 1a, 1b 1d, 2b, 2d, 2e, 3bg, 3dg. Część artystyczną poprowadzili: Aleksandra Nowosad i Grzegorz Reszczyński.

  • DSC_1854
  • DSC_1856
  • DSC_1867
  • DSC_1870
  • DSC_1872
  • DSC_1876
  • DSC_1903
  • DSC_1923
  • DSC_1942

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 234

Sukcesy i osiągnęcia

„KARTKA BOŻONARODZENIOWA 2017”

18 grudnia br., w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa 2017".Cel konkursu to podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych, propagowanie twórczości plastycznej oraz kształcenie estetyczne.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

XX Ranking Liceów i Techników

Internetowy portal edukacyjny PERSPEKTYWY opublikował jubileuszowy XX Ranking Liceów i Techników.  Przedsięwzięcie objęte jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kapituła analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, nie wymagana jest więc zgoda szkoły na udział w klasyfikacji.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dobrze widzi się tylko sercem

22 grudnia 2017 r. w naszej szkole, w wypełnionej po brzegi przez młodzież auli szkolnej, odbyły się Jasełka. Na początku przemówiła i powitała wszystkich p. Dyrektor Alicja Borkowska. Głos zabrał również ks. Wiesław Oleszek - proboszcz parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie. Następnie harcerze przekazali na ręce p. Dyrektor Światełko Pokoju z Betlejem.

Więcej…