Wizyta młodzieży z Izraela

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wraz z nauczycielami, p. Dyrektor Alicją Borkowską, p. Wicedyrektor Czesławą Semczuk oraz z p. Burmistrzem Tomaszem Zającem wspólnie oczekiwali na przyjazd i przywitanie młodzieży z Izraela przy cmentarzu żydowskim na ul. Kruczej. Wizyta rozpoczęła się około godziny 10.00 modlitwą przy pomniku upamiętniającym przodków naszych gości. Przy Ścianie Pamięci zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Część oficjalna odbyła się w sali widowiskowej HDK-u. Był to czas poświęcony powitaniom wyrażonym w wystąpieniach Pana Burmistrza oraz przedstawicieli gości. Spotkanie poprowadzili licealiści: Michał Tarnawski i Agnieszka Ożóg. Moment ten uświetniły występy młodzieży izraelskiej oraz reprezentantów Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Następnie wszyscy udali się do auli szkolnej, gdzie przy poczęstunku można było swobodnie porozmawiać, wymienić się podarunkami i pamiątkami. Był to również czas na wspólne robienie zdjęć, nagrywanie filmików czy też wymianę adresów mailowych.

Około godz. 13.00 rozpoczął się w hali sportowej tradycyjny już mecz koszykówki poprowadzony przez p. Zbigniewa Krawczuka. Uczniowie obu szkół entuzjastycznie zagrzewali swoje drużyny do gry. Zespół Staszica okazał się jednak lepszy. Puchary drużynom wręczyli Pan Burmistrz oraz Pani Dyrektor.

Po meczu wróciliśmy jeszcze do auli, by powoli żegnać się z gośćmi, dziękując im za wizytę i zapraszając do odwiedzin w kolejnym roku. Mamy nadzieję, że zawarte nowe znajomości przetrwają długi czas, a kolejne spotkania będą równie udane.

Dzięki Łukaszowi Janickiemu (reporterowi szkolnego radia RTM Staszic) oraz Angelice Szajwaj (szkolnej fotoreporterce) będziemy mogli wrócić do atmosfery tego dnia w audycji oraz zobaczyć wszystko na zdjęciach.

 • IMG_6069
 • IMG_6072
 • IMG_6073
 • IMG_6076
 • IMG_6082
 • IMG_6078
 • IMG_6090
 • IMG_6091
 • IMG_6093
 • IMG_6097
 • IMG_6104
 • IMG_6107
 • IMG_6108
 • IMG_6113
 • IMG_6116
 • IMG_6117
 • IMG_6124

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 429

Sukcesy i osiągnęcia

I miejsce Jacka Tyszkiewicza!

6 października 2017 r. w Zwierzyńcu, uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum, Jacek Tyszkiewicz, wywalczył I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie "Matematyka z kalkulatorem graficznym" organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, tuż za podium znaleźli się Magdalena Bojarczuk (IIIag) i Tomasz Turek (IIIcg).

Więcej…

Zawody sportowe

Wicemistrzynie wojewódzkiego półfinału Licealiady w Lidze LA

10 października 2017 roku w Zamościu odbył się Wojewódzki Półfinał Licealiady w lidze LA dziewcząt, w których startowało osiem szkół z Chełma, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnegostawu oraz z Zamościa. Awans na dalszy etap uzyskały dziewczęta z naszej szkoły, które pomimo dużej konkurencji zajęły II miejsce. "Staszic"  wystawił zarówno drużynę dziewcząt i chłopców.   

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Granice mojego języka są granicami mojego świata

W dzisiejszych czasach chyba nikomu nie trzeba mówić, jak ważna jest nauka języków obcych, które są naszą przyszłością i jak już w XX wieku głosił wybitny austriacki filozof –Ludwig Wittgenstein – otwierają nam bramy na świat. W myśl tej zasady, 29 września uczniowie klasy II A i II D naszego liceum, pod opieką p. prof. N. Pawluk, J. Pudłowskiej, J. Patkowskiej i J. Korneluk, pełni entuzjazmu udali się do Lublina, na organizowane przez UMCS  Hieronimki.

Więcej…