Wizyta młodzieży z Izraela

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wraz z nauczycielami, p. Dyrektor Alicją Borkowską, p. Wicedyrektor Czesławą Semczuk oraz z p. Burmistrzem Tomaszem Zającem wspólnie oczekiwali na przyjazd i przywitanie młodzieży z Izraela przy cmentarzu żydowskim na ul. Kruczej. Wizyta rozpoczęła się około godziny 10.00 modlitwą przy pomniku upamiętniającym przodków naszych gości. Przy Ścianie Pamięci zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Część oficjalna odbyła się w sali widowiskowej HDK-u. Był to czas poświęcony powitaniom wyrażonym w wystąpieniach Pana Burmistrza oraz przedstawicieli gości. Spotkanie poprowadzili licealiści: Michał Tarnawski i Agnieszka Ożóg. Moment ten uświetniły występy młodzieży izraelskiej oraz reprezentantów Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Następnie wszyscy udali się do auli szkolnej, gdzie przy poczęstunku można było swobodnie porozmawiać, wymienić się podarunkami i pamiątkami. Był to również czas na wspólne robienie zdjęć, nagrywanie filmików czy też wymianę adresów mailowych.

Około godz. 13.00 rozpoczął się w hali sportowej tradycyjny już mecz koszykówki poprowadzony przez p. Zbigniewa Krawczuka. Uczniowie obu szkół entuzjastycznie zagrzewali swoje drużyny do gry. Zespół Staszica okazał się jednak lepszy. Puchary drużynom wręczyli Pan Burmistrz oraz Pani Dyrektor.

Po meczu wróciliśmy jeszcze do auli, by powoli żegnać się z gośćmi, dziękując im za wizytę i zapraszając do odwiedzin w kolejnym roku. Mamy nadzieję, że zawarte nowe znajomości przetrwają długi czas, a kolejne spotkania będą równie udane.

Dzięki Łukaszowi Janickiemu (reporterowi szkolnego radia RTM Staszic) oraz Angelice Szajwaj (szkolnej fotoreporterce) będziemy mogli wrócić do atmosfery tego dnia w audycji oraz zobaczyć wszystko na zdjęciach.

Odsłony: 146

Sukcesy i osiągnęcia

Zwycięstwo w turnieju Debat Oksfordzkich

02 czerwca 2017 drużyna naszego liceum zwyciężyła w Turnieju Debat Oksfordzich zorganizowanym przez nieformalną grupę młodych pOBUDZENI, działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.

Więcej…

Zawody sportowe

II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Rektora PWSZ w Zamościu.

12 maja Zamościu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Rektora PWSZ w Zamościu .W zawodach uczestniczyło sześć drużyn. Drużyna dziewcząt ze ZS nr 2 w Hrubieszowie zajęła II miejsce przegrywając w TIE-BREKU 17:15  Skład drużyny:

Więcej…

Ogłoszenia

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się 23 czerwca, w hali sportowej naszej szkoły. Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne, aktywność społeczną, czytelnictwo. Ogółem wręczonych zostało 446 nagród książkowych.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Wizyta młodzieży z Izraela

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wraz z nauczycielami, p. Dyrektor Alicją Borkowską, p. Wicedyrektor Czesławą Semczuk oraz z p. Burmistrzem Tomaszem Zającem wspólnie oczekiwali na przyjazd i przywitanie młodzieży z Izraela przy cmentarzu żydowskim na ul. Kruczej. Wizyta rozpoczęła się około godziny 10.00 modlitwą przy pomniku upamiętniającym przodków naszych gości. Przy Ścianie Pamięci zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Więcej…