Jesienne spotkania z absolwentami

Przełom października i listopada to czas, kiedy zwykle odwiedzają nas absolwenci. Dla świeżo upieczonych studentów to pierwsza dłuższa wizyta w rodzinnym mieście. Często zupełnie spontanicznie przychodzą przywitać się z wychowawcą, opowiedzieć o swoich uczelniach, wykładowcach, stancjach, przyjaciołach ze szkolnej ławy, z którymi są w kontakcie, umawiają się na sportowe rozgrywki z obecnymi reprezentantami szkoły.

Ze starszymi absolwentami organizujemy spotkania w większym gronie i prosimy ich, aby podpowiedzieli naszym licealistom i gimnazjalistom, jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w szkole do spełniania marzeń w dorosłym życiu.

W ostatnich dniach października i w pierwszych dniach listopada odbyły się trzy takie spotkania: z Bartłomiejem Caboniem, z Łukaszem Czarnotą i z Mateuszem Lachowskim.

Oto kilka informacji o każdym z nich:

Bartłomiej Caboń: absolwent naszego liceum z 2002 roku, kompozytor, wokalista, gitarzysta, ale przede wszystkim certyfikowany nauczyciel śpiewu i trener wokalny. Studiował psychologię, ukończył wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej na UMCS-ie w Lublinie. Bartek w latach nauki w liceum grał w zespołach Salem, The Gate, Bluestonosz i śpiewał w Nicolausie.

Łukasz Czarnota: absolwent naszego liceum z 2015 roku, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, aktywny działacz organizacji studenckich, w latach szkolnych pracował jako reporter RTM Staszic.

Mateusz Lachowski: absolwent naszego gimnazjum z roku 2008 i Liceum im. S. Staszica w Lublinie. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim i na Uniwersytecie Jagiellońskim, politologię ze specjalnością dziennikarską i ukończył studium aktorskie Lart Studio w Krakowie. Obecnie studiuje reżyserię na Wydziale Filmowym i Teatralnym w Łodzi oraz realizuje pierwsze własne projekty reżyserskie. Panowie wspominali lata szkolne, opowiadali o tym, czym się teraz zajmują i odpowiadali na pytania młodszych kolegów i koleżanek. Czas przeznaczony na spotkanie zawsze okazywał się za krótki.

Dziękujemy naszym gościom za odwiedziny, cieszymy się, że znaleźli czas, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i powrócić na chwilę do przeszłości.

J. Szabat, A. Jamroż i A. Potrzeszcz

  • caboń1
  • caboń2
  • caboń3
  • caboń5
  • caboń4
  • caboń6
  • caboń7
  • Mateusz Lachowski

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 645

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Lekkoatletki ze Staszica Mistrzyniami Województwa!!!

„Celujemy jak najwyżej!” -  to słowa jednej z zawodniczek ze Staszica po wygranym rejonie w Zamościu. Celowały i trafiły! 11 października 2018 r., na Stadionie Miejskim w Lublinie, reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie drużynowo wywalczyły I miejsce na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA oraz medale indywidualnie. To pierwszy taki sukces lekkoatletek, które udowodniły, że chęci, determinacja, wiara, a przede wszystkim zdolności w połączeniu ze sobą dają widoczny efekt. O przedostaniu się na etap ogólnopolski zadecyduje kolejny rzut ligi, który odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Więcej…

Ogłoszenia

"Myślę pozytywnie" - zadanie na październik

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w zadaniu na październik w ramach programu "Myślę pozytywnie". Zadanie przeznaczone jest dla zespołów uczniowskich lub może być pracą indywidualną uczniów pt. „Mojemu nauczycielowi jestem wdzięczny/wdzięczna za…”. Forma artystyczna dowolna, można wykorzystać narzędzia technologiczne.

Wybrane prace przesyłane będą także do Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej w celu promocji działań podejmowanych przez społeczność szkolną w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Przez cały wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Więcej…