Jesienne spotkania z absolwentami

Przełom października i listopada to czas, kiedy zwykle odwiedzają nas absolwenci. Dla świeżo upieczonych studentów to pierwsza dłuższa wizyta w rodzinnym mieście. Często zupełnie spontanicznie przychodzą przywitać się z wychowawcą, opowiedzieć o swoich uczelniach, wykładowcach, stancjach, przyjaciołach ze szkolnej ławy, z którymi są w kontakcie, umawiają się na sportowe rozgrywki z obecnymi reprezentantami szkoły.

Ze starszymi absolwentami organizujemy spotkania w większym gronie i prosimy ich, aby podpowiedzieli naszym licealistom i gimnazjalistom, jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w szkole do spełniania marzeń w dorosłym życiu.

W ostatnich dniach października i w pierwszych dniach listopada odbyły się trzy takie spotkania: z Bartłomiejem Caboniem, z Łukaszem Czarnotą i z Mateuszem Lachowskim.

Oto kilka informacji o każdym z nich:

Bartłomiej Caboń: absolwent naszego liceum z 2002 roku, kompozytor, wokalista, gitarzysta, ale przede wszystkim certyfikowany nauczyciel śpiewu i trener wokalny. Studiował psychologię, ukończył wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej na UMCS-ie w Lublinie. Bartek w latach nauki w liceum grał w zespołach Salem, The Gate, Bluestonosz i śpiewał w Nicolausie.

Łukasz Czarnota: absolwent naszego liceum z 2015 roku, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, aktywny działacz organizacji studenckich, w latach szkolnych pracował jako reporter RTM Staszic.

Mateusz Lachowski: absolwent naszego gimnazjum z roku 2008 i Liceum im. S. Staszica w Lublinie. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim i na Uniwersytecie Jagiellońskim, politologię ze specjalnością dziennikarską i ukończył studium aktorskie Lart Studio w Krakowie. Obecnie studiuje reżyserię na Wydziale Filmowym i Teatralnym w Łodzi oraz realizuje pierwsze własne projekty reżyserskie. Panowie wspominali lata szkolne, opowiadali o tym, czym się teraz zajmują i odpowiadali na pytania młodszych kolegów i koleżanek. Czas przeznaczony na spotkanie zawsze okazywał się za krótki.

Dziękujemy naszym gościom za odwiedziny, cieszymy się, że znaleźli czas, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i powrócić na chwilę do przeszłości.

J. Szabat, A. Jamroż i A. Potrzeszcz

  • caboń1
  • caboń2
  • caboń3
  • caboń5
  • caboń4
  • caboń6
  • caboń7
  • Mateusz Lachowski

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 576

Sukcesy i osiągnęcia

„30-tka” stypendystów ze Staszica

20 czerwca 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury zostały wręczone jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta za wybitne sukcesy w dziedzinie kultury, nauki i sportu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali stypendia w kwocie od 150 – 800 zł. A są to:

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Stulecie "Staszica" ze wsparciem wojska

W ostatnich dniach, wśród licznych wydarzeń jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, nie brakowało atrakcji z udziałem instytucji, które wspomagały nas w organizacji setnych urodzin „Staśka”.

Ogromną i zarazem wyjątkową atrakcją okazały się skoki spadochronowe zorganizowane pod kierunkiem mjr Artura Gosiewskiego z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego. Dwóch skoczków – st. kpr. Tomasz Podstawka i plut. Jakub Majchrzak, ze spadochronami w narodowych barwach i transparentem z życzeniami stu lat dla naszej szkoły, wylądowało na miejskim deptaku podczas festynu dla hrubieszowian.

Więcej…