Jesienne spotkania z absolwentami

Przełom października i listopada to czas, kiedy zwykle odwiedzają nas absolwenci. Dla świeżo upieczonych studentów to pierwsza dłuższa wizyta w rodzinnym mieście. Często zupełnie spontanicznie przychodzą przywitać się z wychowawcą, opowiedzieć o swoich uczelniach, wykładowcach, stancjach, przyjaciołach ze szkolnej ławy, z którymi są w kontakcie, umawiają się na sportowe rozgrywki z obecnymi reprezentantami szkoły.

Ze starszymi absolwentami organizujemy spotkania w większym gronie i prosimy ich, aby podpowiedzieli naszym licealistom i gimnazjalistom, jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w szkole do spełniania marzeń w dorosłym życiu.

W ostatnich dniach października i w pierwszych dniach listopada odbyły się trzy takie spotkania: z Bartłomiejem Caboniem, z Łukaszem Czarnotą i z Mateuszem Lachowskim.

Oto kilka informacji o każdym z nich:

Bartłomiej Caboń: absolwent naszego liceum z 2002 roku, kompozytor, wokalista, gitarzysta, ale przede wszystkim certyfikowany nauczyciel śpiewu i trener wokalny. Studiował psychologię, ukończył wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej na UMCS-ie w Lublinie. Bartek w latach nauki w liceum grał w zespołach Salem, The Gate, Bluestonosz i śpiewał w Nicolausie.

Łukasz Czarnota: absolwent naszego liceum z 2015 roku, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, aktywny działacz organizacji studenckich, w latach szkolnych pracował jako reporter RTM Staszic.

Mateusz Lachowski: absolwent naszego gimnazjum z roku 2008 i Liceum im. S. Staszica w Lublinie. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim i na Uniwersytecie Jagiellońskim, politologię ze specjalnością dziennikarską i ukończył studium aktorskie Lart Studio w Krakowie. Obecnie studiuje reżyserię na Wydziale Filmowym i Teatralnym w Łodzi oraz realizuje pierwsze własne projekty reżyserskie. Panowie wspominali lata szkolne, opowiadali o tym, czym się teraz zajmują i odpowiadali na pytania młodszych kolegów i koleżanek. Czas przeznaczony na spotkanie zawsze okazywał się za krótki.

Dziękujemy naszym gościom za odwiedziny, cieszymy się, że znaleźli czas, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i powrócić na chwilę do przeszłości.

J. Szabat, A. Jamroż i A. Potrzeszcz

  • caboń1
  • caboń2
  • caboń3
  • caboń5
  • caboń4
  • caboń6
  • caboń7
  • Mateusz Lachowski

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 421

Sukcesy i osiągnęcia

KACPER OSIŃSKI LAUREATEM KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”.  Konkurs objęty jest honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY – Pani Teresy Misiuk i PREZYDENTA MIASTA LUBLIN – Pana Krzysztofa Żuka. 

Do udziału w konkursie zgłoszono 370 uczniów z około 70  gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego. Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowało czterech uczniów, spośród których TYTUŁ LAUREATA uzyskał Kacper Osiński z klasy IIIbg – uczeń Pani Moniki Młynarczuk.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Szanowni Państwo

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polaków z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla społeczności Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica to również okrągły jubileusz istnienia szkoły, który obchodzić będziemy 9 – 10 czerwca.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

Więcej…