Jesienne spotkania z absolwentami

Przełom października i listopada to czas, kiedy zwykle odwiedzają nas absolwenci. Dla świeżo upieczonych studentów to pierwsza dłuższa wizyta w rodzinnym mieście. Często zupełnie spontanicznie przychodzą przywitać się z wychowawcą, opowiedzieć o swoich uczelniach, wykładowcach, stancjach, przyjaciołach ze szkolnej ławy, z którymi są w kontakcie, umawiają się na sportowe rozgrywki z obecnymi reprezentantami szkoły.

Ze starszymi absolwentami organizujemy spotkania w większym gronie i prosimy ich, aby podpowiedzieli naszym licealistom i gimnazjalistom, jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w szkole do spełniania marzeń w dorosłym życiu.

W ostatnich dniach października i w pierwszych dniach listopada odbyły się trzy takie spotkania: z Bartłomiejem Caboniem, z Łukaszem Czarnotą i z Mateuszem Lachowskim.

Oto kilka informacji o każdym z nich:

Bartłomiej Caboń: absolwent naszego liceum z 2002 roku, kompozytor, wokalista, gitarzysta, ale przede wszystkim certyfikowany nauczyciel śpiewu i trener wokalny. Studiował psychologię, ukończył wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej na UMCS-ie w Lublinie. Bartek w latach nauki w liceum grał w zespołach Salem, The Gate, Bluestonosz i śpiewał w Nicolausie.

Łukasz Czarnota: absolwent naszego liceum z 2015 roku, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, aktywny działacz organizacji studenckich, w latach szkolnych pracował jako reporter RTM Staszic.

Mateusz Lachowski: absolwent naszego gimnazjum z roku 2008 i Liceum im. S. Staszica w Lublinie. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim i na Uniwersytecie Jagiellońskim, politologię ze specjalnością dziennikarską i ukończył studium aktorskie Lart Studio w Krakowie. Obecnie studiuje reżyserię na Wydziale Filmowym i Teatralnym w Łodzi oraz realizuje pierwsze własne projekty reżyserskie. Panowie wspominali lata szkolne, opowiadali o tym, czym się teraz zajmują i odpowiadali na pytania młodszych kolegów i koleżanek. Czas przeznaczony na spotkanie zawsze okazywał się za krótki.

Dziękujemy naszym gościom za odwiedziny, cieszymy się, że znaleźli czas, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i powrócić na chwilę do przeszłości.

J. Szabat, A. Jamroż i A. Potrzeszcz

  • caboń1
  • caboń2
  • caboń3
  • caboń5
  • caboń4
  • caboń6
  • caboń7
  • Mateusz Lachowski

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 252

Sukcesy i osiągnęcia

Tomek Turek w finale Konkursu Kuratoryjnego z matematyki!

14 grudnia 2017 r. Kuratorium Oświaty w Lublinie ogłosiło wyniki drugiego etapu wszystkich przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. Wśród tych, którzy przeszli do finałów w naszym województwie znalazł się Tomasz Turek, uczeń klasy IIIcg. Tomek zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu z matematyki, pracował pod opieką pani Iwony Fietko. Zmagania finałowe odbędą się 6 marca 2018 r..
Trzymamy mocno za niego kciuki!

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Rosyjski na wesoło

8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IA i IE z opiekunami: p. Neonilą Pawluk, p. Ludwiką Siudyką, p. Joanną Szabat i p. Andrzejem Pochylczukiem wzięli udział w warsztatach „Język rosyjski na wesoło” na UMSC-ie w Lublinie. Zostały one zorganizowane w ramach współpracy ze szkołami  patronackimi uczelni. Warsztaty przygotowały studentki lingwistyki stosowanej pod okiem dr Agnieszki Potyrańskiej. Spotkanie rozpoczęła prezentacja p. Lidii Wociór-Abutbul pt.: „O Lublinie po rosyjsku”. Drugą część pt.: „Język rosyjski na wesoło” poprowadziły panie: Iwona Beksiak, Małgorzata Lipska, Anna Kosiachenko, Daryna Misiura,. Iryna Shyriaieva.

Więcej…