Julia Dąbrowska wyróżniona !!!

Dnia 22 listopada 2017 r. uczennice naszego liceum wzięły udział w IV Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej pod tytułem „Iskrzą się dni me jak maleńkie fale” – poezja Mariny Cwjetajewej. Organizatorem zmagań była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

Młodzież recytowała i śpiewała utwory jednej z najwybitniejszych poetek Srebrnego Wieku poezji rosyjskiej. Rywalizowało ze sobą ponad sześćdziesięciu uczestników z Lublina, Hrubieszowa, Dęblina, Włodawy, Chełma i okolic. Poziom ich umiejętności był bardzo wyrównany.

Naszą szkołę reprezentowały: Julia Dąbrowska (1C) z utworem „Мненравитсячтовыбольнынемной”, Sylwia Macheta (2A) z wierszem „Pierś twoja wonna”, Joanna Tokarz (2A) - „В Париже” oraz Aleksandra Wesołek (1E) – „Толькодевочка”.

Przygotowała nas nasza nauczycielka języka rosyjskiego, dr Neonila Pawluk. Wszystkie zaprezentowały się doskonale. Jednej z nas – Julii Dąbrowskiej udało się zdobyć wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!

 Byliśmy pod wrażaniem gościnności i serdeczności wykładowców i studentów uczelni.

Tekst opracowała: Aleksandra Wesołek

  • 20171122_092520
  • 20171122_092530
  • 20171122_092535
  • 20171122_094628
  • 20171122_094708
  • 20171122_094739
  • 20171122_095322

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 529

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Lekkoatletki ze Staszica Mistrzyniami Województwa!!!

„Celujemy jak najwyżej!” -  to słowa jednej z zawodniczek ze Staszica po wygranym rejonie w Zamościu. Celowały i trafiły! 11 października 2018 r., na Stadionie Miejskim w Lublinie, reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie drużynowo wywalczyły I miejsce na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA oraz medale indywidualnie. To pierwszy taki sukces lekkoatletek, które udowodniły, że chęci, determinacja, wiara, a przede wszystkim zdolności w połączeniu ze sobą dają widoczny efekt. O przedostaniu się na etap ogólnopolski zadecyduje kolejny rzut ligi, który odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Więcej…

Ogłoszenia

"Myślę pozytywnie" - zadanie na październik

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w zadaniu na październik w ramach programu "Myślę pozytywnie". Zadanie przeznaczone jest dla zespołów uczniowskich lub może być pracą indywidualną uczniów pt. „Mojemu nauczycielowi jestem wdzięczny/wdzięczna za…”. Forma artystyczna dowolna, można wykorzystać narzędzia technologiczne.

Wybrane prace przesyłane będą także do Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej w celu promocji działań podejmowanych przez społeczność szkolną w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Przez cały wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Więcej…