Studniówka 2018

W sobotę 13 stycznia 2018 maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica inaugurowali sezon studniówkowy w naszym mieście. Tegoroczny bal był wyjątkowy ze względu na fakt, iż miał on miejsce w roku jubileuszu 100-lecia szkoły i 100-lecia odzyskania niepodległości.

„Ta chwila czarowna
głębią nocy szaleństwem fioletu,
srebra bladym świtem
niech zawsze trwa...”
Tymi słowami Johna Feelinga Bekannte’a tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica rozpoczęli swoją studniówkę. Z nostalgią wspominając początki nauki w tej szkole, uświadomili sobie, że są już na ostatnim etapie drogi w dorosłość. Prowadzący uroczystość: Małgorzata Borkowska i Jakub Djabin z klasy III a przypomnieli, że już tylko 100 dni dzieli uczniów klas trzecich od egzaminu dojrzałości. Jednak na czas studniówki radzili zapomnieć o wszelkich trudnościach, by móc w pełni oddać się radosnej zabawie.
Jak co roku, gościliśmy ks. Dziekana Wiesława Oleszka – proboszcza Parafii św. Mikołaja. Podkreślając bezpośrednią bliskość kościoła oraz przenikanie się sfer sacrum i profanum w murach naszej 100- letniej Alma Mater, ksiądz Proboszcz gratulował uczniom licznych sukcesów oraz życzył powodzenia na zbliżającym się egzaminie maturalnym.
Następnie głos zabrali rodzice. Przedstawiciele komitetu organizacyjnego studniówki – pani Iwona Kot i pan Andrzej Gardyński. W swoim wystąpieniu wyrazili wdzięczność dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły za ich wysiłek, starania włożone w przygotowanie młodzieży do dalszego kształcenia i życia. Podkreślili, że wybór Liceum im. ks. Stanisława Staszica był najlepszym, jakiego mogli dokonać dla swoich dzieci.
Dalsze podziękowania popłynęły już od samych maturzystów. Najpierw dla pani dyrektor Alicji Borkowskiej oraz wicedyrektorów pani Czesławy Semczuk oraz pana Jarosława Grzeszczuka za stworzenie dogodnych warunków do zdobywania wiedzy. Następnie do wychowawców: Beaty Trześniowskiej, Barbary Brzezickiej, Agnieszki Perkman, Anny Michalczuk oraz Joanny Patkowskiej za opiekę i przygotowanie do dorosłości. A w końcu do wszystkich nauczycieli za ich cierpliwość i wytrwałość w niesieniu daru nauki. Ponadto uczniowie dziękowali pani Annie Jańczuk za wyjątkową, magiczną oprawę oraz pani Grażynie Temporowicz za wspaniały układ poloneza.
Pani dyrektor Alicja Borkowska w swoim wystąpieniu mówiła o wyjątkowości tego wieczoru, jako symbolicznego wejścia w dorosłość. „Przed Wami odpowiedzialne ważne decyzje, życiowe egzaminy i czekające na spełnienie marzenia. Życie nie będzie łatwe ale trzeba zmierzyć się ze światem i walczyć o marzenia. Spróbujcie w nim osiągnąć szczęście
i równowagę. Uczcie się, ale nie zapominajcie o zabawie, dążcie do sukcesu, lecz wytrwale szukajcie uczucia, i uczuciem obdarzajcie. Nie zagubcie w tym pędzącym świecie najważniejszych wartości: dobra, piękna i prawdy. Otrzymaliście dar najpiękniejszy – życie. Od Was zależy co z tym darem uczynicie.” Po tych słowach nadszedł czas na tradycyjne ”Panie i panowie, poloneza czas zacząć”.
Po polonezie uczniowie wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami zatańczyli walca. Po czym odegrany został kabaret studniówkowy, który w żartobliwy sposób ukazał kulisy życia szkoły. Nad przygotowaniem części oficjalnej studniówki czuwała pani Beata Trześniowska, natomiast kabaret wraz z uczniami przygotowała pani Joanna Patkowska.
 Kolejne godziny upłynęły na świetnej zabawie, która trwała do białego rana.
Tekst: Agnieszka Perkman
Zdjęcia: Video-Foto Piotr Pliszka

  • 1

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 1719

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Lekkoatletki ze Staszica Mistrzyniami Województwa!!!

„Celujemy jak najwyżej!” -  to słowa jednej z zawodniczek ze Staszica po wygranym rejonie w Zamościu. Celowały i trafiły! 11 października 2018 r., na Stadionie Miejskim w Lublinie, reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie drużynowo wywalczyły I miejsce na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA oraz medale indywidualnie. To pierwszy taki sukces lekkoatletek, które udowodniły, że chęci, determinacja, wiara, a przede wszystkim zdolności w połączeniu ze sobą dają widoczny efekt. O przedostaniu się na etap ogólnopolski zadecyduje kolejny rzut ligi, który odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Więcej…

Ogłoszenia

"Myślę pozytywnie" - zadanie na październik

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w zadaniu na październik w ramach programu "Myślę pozytywnie". Zadanie przeznaczone jest dla zespołów uczniowskich lub może być pracą indywidualną uczniów pt. „Mojemu nauczycielowi jestem wdzięczny/wdzięczna za…”. Forma artystyczna dowolna, można wykorzystać narzędzia technologiczne.

Wybrane prace przesyłane będą także do Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej w celu promocji działań podejmowanych przez społeczność szkolną w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Przez cały wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Więcej…