Studniówka 2018

W sobotę 13 stycznia 2018 maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica inaugurowali sezon studniówkowy w naszym mieście. Tegoroczny bal był wyjątkowy ze względu na fakt, iż miał on miejsce w roku jubileuszu 100-lecia szkoły i 100-lecia odzyskania niepodległości.

„Ta chwila czarowna
głębią nocy szaleństwem fioletu,
srebra bladym świtem
niech zawsze trwa...”
Tymi słowami Johna Feelinga Bekannte’a tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica rozpoczęli swoją studniówkę. Z nostalgią wspominając początki nauki w tej szkole, uświadomili sobie, że są już na ostatnim etapie drogi w dorosłość. Prowadzący uroczystość: Małgorzata Borkowska i Jakub Djabin z klasy III a przypomnieli, że już tylko 100 dni dzieli uczniów klas trzecich od egzaminu dojrzałości. Jednak na czas studniówki radzili zapomnieć o wszelkich trudnościach, by móc w pełni oddać się radosnej zabawie.
Jak co roku, gościliśmy ks. Dziekana Wiesława Oleszka – proboszcza Parafii św. Mikołaja. Podkreślając bezpośrednią bliskość kościoła oraz przenikanie się sfer sacrum i profanum w murach naszej 100- letniej Alma Mater, ksiądz Proboszcz gratulował uczniom licznych sukcesów oraz życzył powodzenia na zbliżającym się egzaminie maturalnym.
Następnie głos zabrali rodzice. Przedstawiciele komitetu organizacyjnego studniówki – pani Iwona Kot i pan Andrzej Gardyński. W swoim wystąpieniu wyrazili wdzięczność dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły za ich wysiłek, starania włożone w przygotowanie młodzieży do dalszego kształcenia i życia. Podkreślili, że wybór Liceum im. ks. Stanisława Staszica był najlepszym, jakiego mogli dokonać dla swoich dzieci.
Dalsze podziękowania popłynęły już od samych maturzystów. Najpierw dla pani dyrektor Alicji Borkowskiej oraz wicedyrektorów pani Czesławy Semczuk oraz pana Jarosława Grzeszczuka za stworzenie dogodnych warunków do zdobywania wiedzy. Następnie do wychowawców: Beaty Trześniowskiej, Barbary Brzezickiej, Agnieszki Perkman, Anny Michalczuk oraz Joanny Patkowskiej za opiekę i przygotowanie do dorosłości. A w końcu do wszystkich nauczycieli za ich cierpliwość i wytrwałość w niesieniu daru nauki. Ponadto uczniowie dziękowali pani Annie Jańczuk za wyjątkową, magiczną oprawę oraz pani Grażynie Temporowicz za wspaniały układ poloneza.
Pani dyrektor Alicja Borkowska w swoim wystąpieniu mówiła o wyjątkowości tego wieczoru, jako symbolicznego wejścia w dorosłość. „Przed Wami odpowiedzialne ważne decyzje, życiowe egzaminy i czekające na spełnienie marzenia. Życie nie będzie łatwe ale trzeba zmierzyć się ze światem i walczyć o marzenia. Spróbujcie w nim osiągnąć szczęście
i równowagę. Uczcie się, ale nie zapominajcie o zabawie, dążcie do sukcesu, lecz wytrwale szukajcie uczucia, i uczuciem obdarzajcie. Nie zagubcie w tym pędzącym świecie najważniejszych wartości: dobra, piękna i prawdy. Otrzymaliście dar najpiękniejszy – życie. Od Was zależy co z tym darem uczynicie.” Po tych słowach nadszedł czas na tradycyjne ”Panie i panowie, poloneza czas zacząć”.
Po polonezie uczniowie wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami zatańczyli walca. Po czym odegrany został kabaret studniówkowy, który w żartobliwy sposób ukazał kulisy życia szkoły. Nad przygotowaniem części oficjalnej studniówki czuwała pani Beata Trześniowska, natomiast kabaret wraz z uczniami przygotowała pani Joanna Patkowska.
 Kolejne godziny upłynęły na świetnej zabawie, która trwała do białego rana.
Tekst: Agnieszka Perkman
Zdjęcia: Video-Foto Piotr Pliszka

  • 1

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 1961

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…