Studniówka 2018

W sobotę 13 stycznia 2018 maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica inaugurowali sezon studniówkowy w naszym mieście. Tegoroczny bal był wyjątkowy ze względu na fakt, iż miał on miejsce w roku jubileuszu 100-lecia szkoły i 100-lecia odzyskania niepodległości.

„Ta chwila czarowna
głębią nocy szaleństwem fioletu,
srebra bladym świtem
niech zawsze trwa...”
Tymi słowami Johna Feelinga Bekannte’a tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica rozpoczęli swoją studniówkę. Z nostalgią wspominając początki nauki w tej szkole, uświadomili sobie, że są już na ostatnim etapie drogi w dorosłość. Prowadzący uroczystość: Małgorzata Borkowska i Jakub Djabin z klasy III a przypomnieli, że już tylko 100 dni dzieli uczniów klas trzecich od egzaminu dojrzałości. Jednak na czas studniówki radzili zapomnieć o wszelkich trudnościach, by móc w pełni oddać się radosnej zabawie.
Jak co roku, gościliśmy ks. Dziekana Wiesława Oleszka – proboszcza Parafii św. Mikołaja. Podkreślając bezpośrednią bliskość kościoła oraz przenikanie się sfer sacrum i profanum w murach naszej 100- letniej Alma Mater, ksiądz Proboszcz gratulował uczniom licznych sukcesów oraz życzył powodzenia na zbliżającym się egzaminie maturalnym.
Następnie głos zabrali rodzice. Przedstawiciele komitetu organizacyjnego studniówki – pani Iwona Kot i pan Andrzej Gardyński. W swoim wystąpieniu wyrazili wdzięczność dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły za ich wysiłek, starania włożone w przygotowanie młodzieży do dalszego kształcenia i życia. Podkreślili, że wybór Liceum im. ks. Stanisława Staszica był najlepszym, jakiego mogli dokonać dla swoich dzieci.
Dalsze podziękowania popłynęły już od samych maturzystów. Najpierw dla pani dyrektor Alicji Borkowskiej oraz wicedyrektorów pani Czesławy Semczuk oraz pana Jarosława Grzeszczuka za stworzenie dogodnych warunków do zdobywania wiedzy. Następnie do wychowawców: Beaty Trześniowskiej, Barbary Brzezickiej, Agnieszki Perkman, Anny Michalczuk oraz Joanny Patkowskiej za opiekę i przygotowanie do dorosłości. A w końcu do wszystkich nauczycieli za ich cierpliwość i wytrwałość w niesieniu daru nauki. Ponadto uczniowie dziękowali pani Annie Jańczuk za wyjątkową, magiczną oprawę oraz pani Grażynie Temporowicz za wspaniały układ poloneza.
Pani dyrektor Alicja Borkowska w swoim wystąpieniu mówiła o wyjątkowości tego wieczoru, jako symbolicznego wejścia w dorosłość. „Przed Wami odpowiedzialne ważne decyzje, życiowe egzaminy i czekające na spełnienie marzenia. Życie nie będzie łatwe ale trzeba zmierzyć się ze światem i walczyć o marzenia. Spróbujcie w nim osiągnąć szczęście
i równowagę. Uczcie się, ale nie zapominajcie o zabawie, dążcie do sukcesu, lecz wytrwale szukajcie uczucia, i uczuciem obdarzajcie. Nie zagubcie w tym pędzącym świecie najważniejszych wartości: dobra, piękna i prawdy. Otrzymaliście dar najpiękniejszy – życie. Od Was zależy co z tym darem uczynicie.” Po tych słowach nadszedł czas na tradycyjne ”Panie i panowie, poloneza czas zacząć”.
Po polonezie uczniowie wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami zatańczyli walca. Po czym odegrany został kabaret studniówkowy, który w żartobliwy sposób ukazał kulisy życia szkoły. Nad przygotowaniem części oficjalnej studniówki czuwała pani Beata Trześniowska, natomiast kabaret wraz z uczniami przygotowała pani Joanna Patkowska.
 Kolejne godziny upłynęły na świetnej zabawie, która trwała do białego rana.
Tekst: Agnieszka Perkman
Zdjęcia: Video-Foto Piotr Pliszka

  • 1

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 1149

Sukcesy i osiągnęcia

Brawa dla Julii Dąbrowskiej

Szczególna nagroda dla Julii Dąbrowskiej!
16 lutego 2018 r. odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej „Пусть музыка играет” organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. IV edycja tego Konkursu odbyła się pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pani Teresy Misiuk i Prezydenta Miasta Zamościa, Pana Andrzeja Wnuka.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2017

W tym roku Chełm był gospodarzem Gali Sportu Szkolnego 2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z naszego województwa za rok szkolny 2016/2017

Więcej…

Ogłoszenia

Zestawienie czytelnictwa za I semestr roku szkolnego 2017/2018

 

 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Sportowe Walentynki w Staszicu

Walentynki to święto miłości, a kochać można również sport. Pokazały to uczennice z naszego gimnazjum. Dnia 14 lutego 2018 roku w Zespole Szkół nr. 2 w Hrubieszowie odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Gimnazjum w Piłce Koszykowej.

Więcej…