Bal Gimnazjalny 2018

20 stycznia 2018 r. w naszej szkole miał miejsce uroczysty Bal Gimnazjalny. Bal wyjątkowy, bo odbywający się w Roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i Jubileuszu stulecia szkoły. O godzinie 16.00. uczniowie klas trzecich: Aleksandra Klamer i Bartłomiej Skrzypczak, powitali zgromadzonych, a w szczególności koleżanki i kolegów, którzy byli głównymi bohaterami wieczoru.

Przepięknie wspominali najweselsze i najtrudniejsze zajęcia lekcyjne, dziękowali nauczycielom za trud włożony w kształcenie i wychowanie, dyrekcji za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy, a rodzicom za wsparcie,pomoc i przygotowanie balu.

W imieniu rodziców klas trzecich wystąpili: pani Marta Majewska i pan Jerzy Tudryn, życząc młodzieży rozwagi, sukcesów na egzaminach i kierując podziękowania do wszystkich nauczycieli.

W tym szczególnym dniu młodzież naszego gimnazjum zatańczyła poloneza do muzyki Bartosza Chajdeckiego, skomponowanej na potrzeby serialu „Czas honoru”. Jak mawiał Józef Beck: „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.” Wdzięczni bohaterom za wolną ojczyznę, gimnazjaliści poprosili panią dyrektor Alicję Borkowską o oficjalne otwarcie balu.

Po odtańczeniu poloneza, przygotowanego przez panią Dominikę Borys, zwyczajem lat poprzednich, uczniów i nauczycieli uniósł szalony wir walca. Z panią dyrektor Alicją Borkowską zatańczył uczeń klasy III cg – Tomasz Naworol, z panią wicedyrektor Czesławą Semczuk – Kacper Osiński z III bg, zaś z panem wicedyrektorem Jarosławem Grzeszczukiem  uczennica klasy III ag – Anna Żukowska. Z wychowawcami klas III – panią Elżbietą Dąbrowską zatańczył Michał Żołdak (III ag), z panią Marzeną Banach – Jacek Tyszkiewicz (III ag), z panią Dorotą Sędłak – Filip Płoński (III bg), a z panią  Iwoną Fietko – Jakub Magnuszewski (III cg).

Następnie naszym oczom ukazał się obraz rzeczywistości szkolnej w krzywym zwierciadle – kabaret przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Dąbrowskiej. W części artystycznej wzięli udział uczniowie wszystkich klas III. Pomysłodawczynią scenariusza „Szkolne rewolucje” była Kinga Bobczuk z kl. III ag.

Nad wystrojem hali sportowej czuwała pani Anna Jańczuk. Część oficjalną młodzież przygotowała pod opieką pani Doroty Sędłak.

Magia styczniowego wieczoru trwała do północy... Były tańce, zabawy, korowody, wspólne zdjęcia, dedykacje utworów...

Bal zakończyliśmy rytmami poloneza z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”. To był niezwykły bal...

 

Tekst: Dorota Sędłak

  • Klasa 3c
  • Grono
  • 26992304_1380460632063276_2119974136489687195_n
  • Klasa 3b
  • Klasa 3a

Simple Image Gallery Extended

 

Odsłony: 1290

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Lekkoatletki ze Staszica Mistrzyniami Województwa!!!

„Celujemy jak najwyżej!” -  to słowa jednej z zawodniczek ze Staszica po wygranym rejonie w Zamościu. Celowały i trafiły! 11 października 2018 r., na Stadionie Miejskim w Lublinie, reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie drużynowo wywalczyły I miejsce na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA oraz medale indywidualnie. To pierwszy taki sukces lekkoatletek, które udowodniły, że chęci, determinacja, wiara, a przede wszystkim zdolności w połączeniu ze sobą dają widoczny efekt. O przedostaniu się na etap ogólnopolski zadecyduje kolejny rzut ligi, który odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Więcej…

Ogłoszenia

"Myślę pozytywnie" - zadanie na październik

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w zadaniu na październik w ramach programu "Myślę pozytywnie". Zadanie przeznaczone jest dla zespołów uczniowskich lub może być pracą indywidualną uczniów pt. „Mojemu nauczycielowi jestem wdzięczny/wdzięczna za…”. Forma artystyczna dowolna, można wykorzystać narzędzia technologiczne.

Wybrane prace przesyłane będą także do Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej w celu promocji działań podejmowanych przez społeczność szkolną w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Przez cały wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Więcej…