Bal Gimnazjalny 2018

20 stycznia 2018 r. w naszej szkole miał miejsce uroczysty Bal Gimnazjalny. Bal wyjątkowy, bo odbywający się w Roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i Jubileuszu stulecia szkoły. O godzinie 16.00. uczniowie klas trzecich: Aleksandra Klamer i Bartłomiej Skrzypczak, powitali zgromadzonych, a w szczególności koleżanki i kolegów, którzy byli głównymi bohaterami wieczoru.

Przepięknie wspominali najweselsze i najtrudniejsze zajęcia lekcyjne, dziękowali nauczycielom za trud włożony w kształcenie i wychowanie, dyrekcji za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy, a rodzicom za wsparcie,pomoc i przygotowanie balu.

W imieniu rodziców klas trzecich wystąpili: pani Marta Majewska i pan Jerzy Tudryn, życząc młodzieży rozwagi, sukcesów na egzaminach i kierując podziękowania do wszystkich nauczycieli.

W tym szczególnym dniu młodzież naszego gimnazjum zatańczyła poloneza do muzyki Bartosza Chajdeckiego, skomponowanej na potrzeby serialu „Czas honoru”. Jak mawiał Józef Beck: „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.” Wdzięczni bohaterom za wolną ojczyznę, gimnazjaliści poprosili panią dyrektor Alicję Borkowską o oficjalne otwarcie balu.

Po odtańczeniu poloneza, przygotowanego przez panią Dominikę Borys, zwyczajem lat poprzednich, uczniów i nauczycieli uniósł szalony wir walca. Z panią dyrektor Alicją Borkowską zatańczył uczeń klasy III cg – Tomasz Naworol, z panią wicedyrektor Czesławą Semczuk – Kacper Osiński z III bg, zaś z panem wicedyrektorem Jarosławem Grzeszczukiem  uczennica klasy III ag – Anna Żukowska. Z wychowawcami klas III – panią Elżbietą Dąbrowską zatańczył Michał Żołdak (III ag), z panią Marzeną Banach – Jacek Tyszkiewicz (III ag), z panią Dorotą Sędłak – Filip Płoński (III bg), a z panią  Iwoną Fietko – Jakub Magnuszewski (III cg).

Następnie naszym oczom ukazał się obraz rzeczywistości szkolnej w krzywym zwierciadle – kabaret przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Dąbrowskiej. W części artystycznej wzięli udział uczniowie wszystkich klas III. Pomysłodawczynią scenariusza „Szkolne rewolucje” była Kinga Bobczuk z kl. III ag.

Nad wystrojem hali sportowej czuwała pani Anna Jańczuk. Część oficjalną młodzież przygotowała pod opieką pani Doroty Sędłak.

Magia styczniowego wieczoru trwała do północy... Były tańce, zabawy, korowody, wspólne zdjęcia, dedykacje utworów...

Bal zakończyliśmy rytmami poloneza z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”. To był niezwykły bal...

 

Tekst: Dorota Sędłak

  • Klasa 3c
  • Grono
  • 26992304_1380460632063276_2119974136489687195_n
  • Klasa 3b
  • Klasa 3a

Simple Image Gallery Extended

 

Odsłony: 1416

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…