Bal Gimnazjalny 2018

20 stycznia 2018 r. w naszej szkole miał miejsce uroczysty Bal Gimnazjalny. Bal wyjątkowy, bo odbywający się w Roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i Jubileuszu stulecia szkoły. O godzinie 16.00. uczniowie klas trzecich: Aleksandra Klamer i Bartłomiej Skrzypczak, powitali zgromadzonych, a w szczególności koleżanki i kolegów, którzy byli głównymi bohaterami wieczoru.

Przepięknie wspominali najweselsze i najtrudniejsze zajęcia lekcyjne, dziękowali nauczycielom za trud włożony w kształcenie i wychowanie, dyrekcji za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy, a rodzicom za wsparcie,pomoc i przygotowanie balu.

W imieniu rodziców klas trzecich wystąpili: pani Marta Majewska i pan Jerzy Tudryn, życząc młodzieży rozwagi, sukcesów na egzaminach i kierując podziękowania do wszystkich nauczycieli.

W tym szczególnym dniu młodzież naszego gimnazjum zatańczyła poloneza do muzyki Bartosza Chajdeckiego, skomponowanej na potrzeby serialu „Czas honoru”. Jak mawiał Józef Beck: „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.” Wdzięczni bohaterom za wolną ojczyznę, gimnazjaliści poprosili panią dyrektor Alicję Borkowską o oficjalne otwarcie balu.

Po odtańczeniu poloneza, przygotowanego przez panią Dominikę Borys, zwyczajem lat poprzednich, uczniów i nauczycieli uniósł szalony wir walca. Z panią dyrektor Alicją Borkowską zatańczył uczeń klasy III cg – Tomasz Naworol, z panią wicedyrektor Czesławą Semczuk – Kacper Osiński z III bg, zaś z panem wicedyrektorem Jarosławem Grzeszczukiem  uczennica klasy III ag – Anna Żukowska. Z wychowawcami klas III – panią Elżbietą Dąbrowską zatańczył Michał Żołdak (III ag), z panią Marzeną Banach – Jacek Tyszkiewicz (III ag), z panią Dorotą Sędłak – Filip Płoński (III bg), a z panią  Iwoną Fietko – Jakub Magnuszewski (III cg).

Następnie naszym oczom ukazał się obraz rzeczywistości szkolnej w krzywym zwierciadle – kabaret przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Dąbrowskiej. W części artystycznej wzięli udział uczniowie wszystkich klas III. Pomysłodawczynią scenariusza „Szkolne rewolucje” była Kinga Bobczuk z kl. III ag.

Nad wystrojem hali sportowej czuwała pani Anna Jańczuk. Część oficjalną młodzież przygotowała pod opieką pani Doroty Sędłak.

Magia styczniowego wieczoru trwała do północy... Były tańce, zabawy, korowody, wspólne zdjęcia, dedykacje utworów...

Bal zakończyliśmy rytmami poloneza z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”. To był niezwykły bal...

 

Tekst: Dorota Sędłak

  • Klasa 3c
  • Grono
  • 26992304_1380460632063276_2119974136489687195_n
  • Klasa 3b
  • Klasa 3a

Simple Image Gallery Extended

 

Odsłony: 1119

Sukcesy i osiągnęcia

„30-tka” stypendystów ze Staszica

20 czerwca 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury zostały wręczone jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta za wybitne sukcesy w dziedzinie kultury, nauki i sportu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali stypendia w kwocie od 150 – 800 zł. A są to:

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Stulecie "Staszica" ze wsparciem wojska

W ostatnich dniach, wśród licznych wydarzeń jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, nie brakowało atrakcji z udziałem instytucji, które wspomagały nas w organizacji setnych urodzin „Staśka”.

Ogromną i zarazem wyjątkową atrakcją okazały się skoki spadochronowe zorganizowane pod kierunkiem mjr Artura Gosiewskiego z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego. Dwóch skoczków – st. kpr. Tomasz Podstawka i plut. Jakub Majchrzak, ze spadochronami w narodowych barwach i transparentem z życzeniami stu lat dla naszej szkoły, wylądowało na miejskim deptaku podczas festynu dla hrubieszowian.

Więcej…