Śpiewające Walentynki

15 lutego br. w naszej szkole świętowaliśmy Miłość = Walentynki.
Na co dzień nasze głowy zajmuje nam, przeważnie, nauka, przez co zapominamy o tym, jak ważne jest dla nas wszystkich miłe słowo lub czuły gest okazany, zwłaszcza, ważnej dla naszego serca osobie. Nauczyciele pomogli nam przypomnieć sobie o tych drobnych, ale jak ważnych rzeczach.

To był dzień pełen atrakcji, wypełniony śpiewem, tańcem, zabawnymi zagadkami oraz scenkami kabaretowymi. Dzięki turniejowi rycerskiemu (który rozbawił nas do łez) chłopcy mogli poczuć się jak rycerze, a ich wybranki jak damy. Samorząd Uczniowski oczywiście zadbał o atmosferę, organizując pocztę walentynkową oraz kiermasz przepysznych ciastek, które przygotowali uczniowie wszystkich klas. Nie jest tajemnicą, że na uczniów „Staśka” można zawsze liczyć.
Uczniowie klas licealnych i gimnazjalnych zaprezentowali swoje talenty na scenie. W atmosferę walentynkową wprowadzili nas Albert Guluk z klasy IA oraz Kinga Bobczuk z klasy IIIag.  Nastrojowe piosenki w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim poruszyły całą widownię. Usłyszeliśmy „Can’t help falling in love” w wykonaniu  Dawida Kucharskiego z klasy IID, utwór „High hopes”  zaprezentowała Kinga Wlizło z klasy IIC, „All of me” zaśpiewała jej koleżanka z klasy Dominika Szumiło.  Swoimi umiejętnościami wokalnymi w języku niemieckim pochwalili się uczniowie z klasy IA i IB, wykonując utwór „Einen Stern”, uczniowie IIA i IIB  w utworze „Auf uns” oraz uczniowie klasy II bg, śpiewając  utwór „Karma’ przy akompaniamencie gitary Damiana Skiby. Oczywiście nie mogło zabraknąć wesołych i energicznych piosenek w języku rosyjskim, a zaśpiewali je dla nas: Kasia Cencelewicz kl. II B – „Поздно”, Michał Kościuk I B, Julia Dąbrowska IIC – „Сердце”, Oliwia Senkowska z II cg – „Дыши”. To, że kobiety „kochają uszami”, przez co mężczyźni muszą uważnie słuchać, pokazali nam Katarzyna Kańkowska - IA oraz Michał Kubik z klasy ID. Maciej Ciężki z kl. III ag zaskoczył wszystkich swoim perfekcyjnym głosem.
Pragniemy, aby miłość, radość i życzliwość towarzyszyły wszystkim, nie tylko w Walentynki, ale przez cały rok. Dziękujemy tym, którzy umilili nam ten dzień- niesamowitym artystom, cudownej widowni ale przede wszystkim nauczycielom języków obcych, którzy zorganizowali ten wspaniały dzień i dopilnowali, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.


Tekst: Katarzyna Kańkowska kl. I D

 • DSC_0128
 • DSC_0130
 • DSC_0150
 • DSC_0166
 • DSC_0159
 • DSC_0179
 • DSC_0176
 • DSC_0184
 • DSC_0198
 • DSC_0213
 • DSC_0204
 • DSC_0231
 • DSC_0237
 • DSC_0240
 • DSC_0243
 • DSC_0255
 • DSC_0268
 • DSC_0269
 • DSC_0271
 • DSC_0273
 • DSC_0275
 • DSC_0278
 • DSC_0280
 • DSC_0292
 • DSC_0294
 • DSC_0311
 • DSC_0331

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 619

Sukcesy i osiągnęcia

„30-tka” stypendystów ze Staszica

20 czerwca 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury zostały wręczone jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta za wybitne sukcesy w dziedzinie kultury, nauki i sportu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali stypendia w kwocie od 150 – 800 zł. A są to:

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Stulecie "Staszica" ze wsparciem wojska

W ostatnich dniach, wśród licznych wydarzeń jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, nie brakowało atrakcji z udziałem instytucji, które wspomagały nas w organizacji setnych urodzin „Staśka”.

Ogromną i zarazem wyjątkową atrakcją okazały się skoki spadochronowe zorganizowane pod kierunkiem mjr Artura Gosiewskiego z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego. Dwóch skoczków – st. kpr. Tomasz Podstawka i plut. Jakub Majchrzak, ze spadochronami w narodowych barwach i transparentem z życzeniami stu lat dla naszej szkoły, wylądowało na miejskim deptaku podczas festynu dla hrubieszowian.

Więcej…