Śpiewające Walentynki

15 lutego br. w naszej szkole świętowaliśmy Miłość = Walentynki.
Na co dzień nasze głowy zajmuje nam, przeważnie, nauka, przez co zapominamy o tym, jak ważne jest dla nas wszystkich miłe słowo lub czuły gest okazany, zwłaszcza, ważnej dla naszego serca osobie. Nauczyciele pomogli nam przypomnieć sobie o tych drobnych, ale jak ważnych rzeczach.

To był dzień pełen atrakcji, wypełniony śpiewem, tańcem, zabawnymi zagadkami oraz scenkami kabaretowymi. Dzięki turniejowi rycerskiemu (który rozbawił nas do łez) chłopcy mogli poczuć się jak rycerze, a ich wybranki jak damy. Samorząd Uczniowski oczywiście zadbał o atmosferę, organizując pocztę walentynkową oraz kiermasz przepysznych ciastek, które przygotowali uczniowie wszystkich klas. Nie jest tajemnicą, że na uczniów „Staśka” można zawsze liczyć.
Uczniowie klas licealnych i gimnazjalnych zaprezentowali swoje talenty na scenie. W atmosferę walentynkową wprowadzili nas Albert Guluk z klasy IA oraz Kinga Bobczuk z klasy IIIag.  Nastrojowe piosenki w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim poruszyły całą widownię. Usłyszeliśmy „Can’t help falling in love” w wykonaniu  Dawida Kucharskiego z klasy IID, utwór „High hopes”  zaprezentowała Kinga Wlizło z klasy IIC, „All of me” zaśpiewała jej koleżanka z klasy Dominika Szumiło.  Swoimi umiejętnościami wokalnymi w języku niemieckim pochwalili się uczniowie z klasy IA i IB, wykonując utwór „Einen Stern”, uczniowie IIA i IIB  w utworze „Auf uns” oraz uczniowie klasy II bg, śpiewając  utwór „Karma’ przy akompaniamencie gitary Damiana Skiby. Oczywiście nie mogło zabraknąć wesołych i energicznych piosenek w języku rosyjskim, a zaśpiewali je dla nas: Kasia Cencelewicz kl. II B – „Поздно”, Michał Kościuk I B, Julia Dąbrowska IIC – „Сердце”, Oliwia Senkowska z II cg – „Дыши”. To, że kobiety „kochają uszami”, przez co mężczyźni muszą uważnie słuchać, pokazali nam Katarzyna Kańkowska - IA oraz Michał Kubik z klasy ID. Maciej Ciężki z kl. III ag zaskoczył wszystkich swoim perfekcyjnym głosem.
Pragniemy, aby miłość, radość i życzliwość towarzyszyły wszystkim, nie tylko w Walentynki, ale przez cały rok. Dziękujemy tym, którzy umilili nam ten dzień- niesamowitym artystom, cudownej widowni ale przede wszystkim nauczycielom języków obcych, którzy zorganizowali ten wspaniały dzień i dopilnowali, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.


Tekst: Katarzyna Kańkowska kl. I D

 • DSC_0128
 • DSC_0130
 • DSC_0150
 • DSC_0166
 • DSC_0159
 • DSC_0179
 • DSC_0176
 • DSC_0184
 • DSC_0198
 • DSC_0213
 • DSC_0204
 • DSC_0231
 • DSC_0237
 • DSC_0240
 • DSC_0243
 • DSC_0255
 • DSC_0268
 • DSC_0269
 • DSC_0271
 • DSC_0273
 • DSC_0275
 • DSC_0278
 • DSC_0280
 • DSC_0292
 • DSC_0294
 • DSC_0311
 • DSC_0331

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 531

Sukcesy i osiągnęcia

Międzynarodowy Konkurs Recytatorski na Krymie

Supersukces w Arteku!

13 maja 2018 r., w  Arteku na Krymie odbyły się eliminacje do ścisłego finału Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego „Żywa Klasyka 2018”.  

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Stypendium im. płk Franciszka Kornickiego

Dla najzdolniejszych uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica powstał fundusz stypendialny, utworzony przez absolwenta naszej szkoły płk Franciszka Kornickiego (1916 - 2017r.).

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Pożegnanie maturzystów

Dzisiaj pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów, którzy ukończyli szkołę w szczególnym czasie – Roku Jubileuszowym. Jak zawsze było to wielkie przeżycie, zarówno dla uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. 

Po mszy świętej maturzyści zgromadzili się na boisku szkolnym, gdzie po raz ostatni wzięli udział w wydarzeniach towarzyszących Jubileuszowi. Tym razem było to zdjęcie liczby 100 ułożonej z uczniów oraz zasadzenie Dębu Niepodległości. 

Więcej…