Śpiewające Walentynki

15 lutego br. w naszej szkole świętowaliśmy Miłość = Walentynki.
Na co dzień nasze głowy zajmuje nam, przeważnie, nauka, przez co zapominamy o tym, jak ważne jest dla nas wszystkich miłe słowo lub czuły gest okazany, zwłaszcza, ważnej dla naszego serca osobie. Nauczyciele pomogli nam przypomnieć sobie o tych drobnych, ale jak ważnych rzeczach.

To był dzień pełen atrakcji, wypełniony śpiewem, tańcem, zabawnymi zagadkami oraz scenkami kabaretowymi. Dzięki turniejowi rycerskiemu (który rozbawił nas do łez) chłopcy mogli poczuć się jak rycerze, a ich wybranki jak damy. Samorząd Uczniowski oczywiście zadbał o atmosferę, organizując pocztę walentynkową oraz kiermasz przepysznych ciastek, które przygotowali uczniowie wszystkich klas. Nie jest tajemnicą, że na uczniów „Staśka” można zawsze liczyć.
Uczniowie klas licealnych i gimnazjalnych zaprezentowali swoje talenty na scenie. W atmosferę walentynkową wprowadzili nas Albert Guluk z klasy IA oraz Kinga Bobczuk z klasy IIIag.  Nastrojowe piosenki w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim poruszyły całą widownię. Usłyszeliśmy „Can’t help falling in love” w wykonaniu  Dawida Kucharskiego z klasy IID, utwór „High hopes”  zaprezentowała Kinga Wlizło z klasy IIC, „All of me” zaśpiewała jej koleżanka z klasy Dominika Szumiło.  Swoimi umiejętnościami wokalnymi w języku niemieckim pochwalili się uczniowie z klasy IA i IB, wykonując utwór „Einen Stern”, uczniowie IIA i IIB  w utworze „Auf uns” oraz uczniowie klasy II bg, śpiewając  utwór „Karma’ przy akompaniamencie gitary Damiana Skiby. Oczywiście nie mogło zabraknąć wesołych i energicznych piosenek w języku rosyjskim, a zaśpiewali je dla nas: Kasia Cencelewicz kl. II B – „Поздно”, Michał Kościuk I B, Julia Dąbrowska IIC – „Сердце”, Oliwia Senkowska z II cg – „Дыши”. To, że kobiety „kochają uszami”, przez co mężczyźni muszą uważnie słuchać, pokazali nam Katarzyna Kańkowska - IA oraz Michał Kubik z klasy ID. Maciej Ciężki z kl. III ag zaskoczył wszystkich swoim perfekcyjnym głosem.
Pragniemy, aby miłość, radość i życzliwość towarzyszyły wszystkim, nie tylko w Walentynki, ale przez cały rok. Dziękujemy tym, którzy umilili nam ten dzień- niesamowitym artystom, cudownej widowni ale przede wszystkim nauczycielom języków obcych, którzy zorganizowali ten wspaniały dzień i dopilnowali, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.


Tekst: Katarzyna Kańkowska kl. I D

 • DSC_0128
 • DSC_0130
 • DSC_0150
 • DSC_0166
 • DSC_0159
 • DSC_0179
 • DSC_0176
 • DSC_0184
 • DSC_0198
 • DSC_0213
 • DSC_0204
 • DSC_0231
 • DSC_0237
 • DSC_0240
 • DSC_0243
 • DSC_0255
 • DSC_0268
 • DSC_0269
 • DSC_0271
 • DSC_0273
 • DSC_0275
 • DSC_0278
 • DSC_0280
 • DSC_0292
 • DSC_0294
 • DSC_0311
 • DSC_0331

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 677

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Kolejny sukces lekkoatletek ze Staszica!

3 października na stadionie w Zamościu odbyła się rejonowa Licealiada w Lidze LA, w której świetnie spisały się uczennice z naszej szkoły zwyciężając z drużynami z Hrubieszowa, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego.

Zawody podzielone były na dwie części: indywidualną i drużynową.

Więcej…

Ogłoszenia

Strofy dla Niepodległej

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim „Strofy dla Niepodległej” adresowanym do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie.

Regulamin...

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Przez cały miesiąc wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Więcej…