Dzień Kobiet na sportowo w „Staszicu”

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Zespole Szkół Nr2 w Hrubieszowie, odbyły się Mistrzostwa Dziewcząt Liceum w Piłce Koszykowej. W zmaganiach o atrakcyjne nagrody brały udział zawodniczki z 10 klas. Podzielono je na 3 grupy, w każdej z nich licealistki walczyły o dostanie się do finału.

 

Organizatorami zawodów były sekcje koszykówki z liceum i gimnazjum pod nadzorem nauczycieli prowadzących zajęcia w tych sekcjach, sorki Barbary Cygan i sora Dawida Lewandowskiego.
Dziewczęta, które zajęły się organizacją i przeprowadzeniem zawodów to:
Z gimnazjum:

Julita Świeca( spiker), Ola Dzirba(spiker), Iga Patyjewicz sędz.stolik), Ada Nowosad(sędz.stolik), Kasia Wrona( sędz.stolik), Basia Kapusta(sędz.stolik), Emilia Pasieka(sędz.stolik) Jagoda Karcz (relacja z zawodów).

Z liceum:

Kamila Łopocka ( spiker i sędzia główny),Klaudia Kowalczuk, Klaudia Rot, Karolina Niemczyk, Ola Wojciechowska, Ada Kasprowicz, Oliwia Błaszczuk, Diana Jóźwiak.


Grupa I – IC, IB, IID

Rozegrane mecze:
1.IC<IB
I połowa – 2:2
wynik końcowy – 4:6

2.IB<IID
I połowa – 0:4
wynik końcowy – 2:8

3.IC<IID
I połowa – 4:4
wynik końcowy – 8:8
dogrywka – 8:14

Miejsca w grupie:
I miejsce – IID
II miejsce – IB
III miejsce – IC

Grupa II -  IE, ID, IIIE

Rozegrane mecze:
1.IIIE<ID
I połowa – 0:28
wynik końcowy – 0:40

2.IIIE<IE
I połowa – 0:14
wynik końcowy – 0:30

3.ID<IE
I połowa – 6:6
wynik końcowy – 8:14

Miejsca w grupie:
I miejsce – IE
II miejsce – ID
III miejsce – IIIE

Grupa III – IA, IIB, IIA, IIID

Rozegrane mecze:
1.IIB<IA
I połowa – 4:14
wynik końcowy – 10:28

2.IIID<IIA
I połowa – 4:10
wynik końcowy – 14:24

3.IIA<IA
I połowa – 2:20
wynik końcowy – 4:34

Miejsca w grupie:
I miejsce – IA
II miejsce – IIA
III miejsce – IIB i IIID

Finał – IE, IA, IID
1.IID<IE
I połowa – 2:11
wynik końcowy – 12:15

2.IID<IA
I połowa – 5:6
wynik końcowy – 15:17

3.IE<IA
I połowa – 0:14
Wynik końcowy – 9:26  

Finał i wynik końcowy:

I miejsce – IA
II miejsce – IE
III miejsce – IID
Najwięcej rzutów – Karina Krotkiewicz (38p)

Złote medale za zajęcie pierwszego miejsca oraz puchary za miejsce drugie i trzecie, wręczył Pan Dyrektor Jarosław Grzeszczuk.

Uczestniczki grały w następujących składach:
Klasa IA
1.    Karina Krotkiewicz
2.    Paulina Kaczmarska
3.    Karolina Gajewska
4.    Klaudia Jaskorska
5.    Magdalena Dąbrowska
6.    Alicja  Niźniakowska
7.    Agata Drzygało
Klasa IB
1.    Aleksandra Błaszczak
2.    Sara Czupryńska
3.    Elżbieta Kudyk
4.    Łucja Skorupa
5.    Matylda Ślażyńska
6.    Marta Bachusz
7.    Anna Najczuk
Klasa IC
1.    Kamila Łopocka
2.    Klaudia Rot
3.    Karolina Niemczyk
4.    Ola Wojciechowska
5.    Magda Kowalewska
6.    Alicja Czarnecka
7.    Agata Pakuła
Klasa ID
1.    Dagmara Szymusiak
2.    Nela Markiewicz
3.    Weronika Stępkowska
4.    Wiktoria Stępkowska
5.    Ewa Bartnik
6.    Patrycja Kaczoruk
7.    Wiktoria Żak
Klasa IE
1.    Klaudia Kowalczuk
2.    Ada Kasprowicz
3.    Basia Kusiak
4.    Wiktoria Rządkowska
5.    Kasia Karkuszewska
6.    Wiktoria Jaworska
7.    Agnieszka Traczuk
Klasa IIA
1.    Klaudia Lipnicka
2.    Jagoda Gontarz
3.    Milena Feliksiak
4.    Kinga Panasiewicz
5.    Laura Gałan
6.    Malwina Kostrubiec
7.    Marta Jabłońska
Klasa IIB
1.    Diana Jóźwiak
2.    Oliwia Błaszczuk
3.    Ola trześniowska
4.    Agnieszka Ożóg
5.    Ania Josse
6.    Agnieszka Szajnoga
7.    Natalia Sidor
Klasa IID
1.    Zosia Łyko
2.    Patrycja Bobrowska
3.    Diana Torbicz
4.    Anita Prus
5.    Agnieszka Sałęga
6.    Oliwia Kuśmierek
7.    Paulina Pańko
Klasa IIID
1.    Kaja Markiewicz
2.    Nikole Stasiuk
3.    Klaudia Żóraw
4.    Agnieszka Mielniczuk
5.    Wiktoria Rybczyńska
6.    Milena Drozdowska
7.    Katarzyna Turek
Klasa IIIE
1.    Ada Czerw
2.    Iza Jaroszyńska
3.    Monika Kowalczuk
4.    Diana Sowa
5.    Marta Iwanicka
6.    Magda Niedźwiedź
7.    Natalka Omelczuk 

Fotografie: Dawid Pirogowicz
Tekst: Jagoda Karcz
 
Zawody sędziowali:
Konrad Burdzy, Wiktor Kociach, Szymon Kurdel, Filip Pietrusiewicz.

Dziękujemy za udział wszystkim klasom i kibicom za tak liczną frekwencje oraz  sędziom i organizatorom za chęci podjęcia się tej inicjatywy i sprawne przeprowadzenie zawodów.

Do zobaczenia na następnych zawodach!!!

  • _MG_8930
  • _MG_8947
  • _MG_8946
  • _MG_8954
  • _MG_8951
  • _MG_8966
  • _MG_8960
  • _MG_8967
  • _MG_8968
  • _MG_8969
  • _MG_8977
  • _MG_8976
  • _MG_8984
  • _MG_8981
  • _MG_8991
  • _MG_8986
  • _MG_8999
  • _MG_9006
  • _MG_9024
  • _MG_9010
  • _MG_9034
  • _MG_9042
  • _MG_9036
  • _MG_9068
  • _MG_9059
  • _MG_9078
  • _MG_9092
  • _MG_9088
  • _MG_9120
  • _MG_9096
  • _MG_9155
  • _MG_9122
  • _MG_9163
  • _MG_9165
  • _MG_9172
  • _MG_9199
  • _MG_9179
  • _MG_9210
  • _MG_9204
  • _MG_9213
  • _MG_9214
  • _MG_9222
  • _MG_9216
  • _MG_9233
  • _MG_9229
  • _MG_9238
  • _MG_9240
  • _MG_9249
  • _MG_9250
  • _MG_9267
  • _MG_9263
  • _MG_9271
  • _MG_9290
  • _MG_9275
  • _MG_9293
  • _MG_9299
  • _MG_9323
  • _MG_9309
  • _MG_9344
  • _MG_9346
  • _MG_9348
  • _MG_9353
  • _MG_9357
  • _MG_9362
  • _MG_9378
  • _MG_9369
  • _MG_9401
  • _MG_9430
  • _MG_9441
  • _MG_9440
  • _MG_9459
  • _MG_9443
  • _MG_9469
  • _MG_9470
  • _MG_9477
  • _MG_9474
  • _MG_9481
  • _MG_9479
  • _MG_9488
  • _MG_9499
  • _MG_9511
  • _MG_9500
  • _MG_9517

Simple Image Gallery Extended





Odsłony: 774

Sukcesy i osiągnęcia

Międzynarodowy Konkurs Recytatorski na Krymie

Supersukces w Arteku!

13 maja 2018 r., w  Arteku na Krymie odbyły się eliminacje do ścisłego finału Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego „Żywa Klasyka 2018”.  

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Stypendium im. płk Franciszka Kornickiego

Dla najzdolniejszych uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica powstał fundusz stypendialny, utworzony przez absolwenta naszej szkoły płk Franciszka Kornickiego (1916 - 2017r.).

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Pożegnanie maturzystów

Dzisiaj pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów, którzy ukończyli szkołę w szczególnym czasie – Roku Jubileuszowym. Jak zawsze było to wielkie przeżycie, zarówno dla uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. 

Po mszy świętej maturzyści zgromadzili się na boisku szkolnym, gdzie po raz ostatni wzięli udział w wydarzeniach towarzyszących Jubileuszowi. Tym razem było to zdjęcie liczby 100 ułożonej z uczniów oraz zasadzenie Dębu Niepodległości. 

Więcej…