Warto uczyć się w "Staszicu"

4 i 5 kwietnia 2018 r., w naszej szkole odbył się cykl spotkań z ubiegłorocznymi maturzystkami, obecnie studentkami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Dominiką Malinowską  i Aleksandrą Szostak.

Dominika jest studentką I roku  fizjoterapii, a Ola – I roku  farmacji. Absolwentki na spotkaniach z młodzieżą gimnazjum i liceum opowiadały, dlaczego warto się uczyć w „Staszicu” oraz dlaczego warto wybrać klasę o profilu biologiczno - chemicznym. Podkreśliły, że są bardzo dumne z tego, iż skończyły właśnie nasze liceum. Mówiły o toku studiów, przedmiotach ścisłych, chętnie odpowiadając na pytania nurtujące uczniów. Wskazały również na możliwości, jakie daje studiowanie farmacji czy fizjoterapii. Na koniec spotkania dodały, że klimat w liceum się w ogóle nie zmienia i bardzo dobrze czują się w „starej” szkole.

Naszym absolwentkom pięknie dziękujemy i życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy na studiach!

Organizatorem i koordynatorem spotkań była pani Dorota Sędłak.

 

Tekst: D. Sędłak

  • 20180404_131411
  • 20180404_131356

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 434

Sukcesy i osiągnęcia

Wstępne wyniki Konkursu Bóbr 2018

Informujemy o wstępnych wynikach tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr.

Więcej…

Zawody sportowe

Lekkoatletki ze Staszica Mistrzyniami Województwa!!!

„Celujemy jak najwyżej!” -  to słowa jednej z zawodniczek ze Staszica po wygranym rejonie w Zamościu. Celowały i trafiły! 11 października 2018 r., na Stadionie Miejskim w Lublinie, reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie drużynowo wywalczyły I miejsce na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA oraz medale indywidualnie. To pierwszy taki sukces lekkoatletek, które udowodniły, że chęci, determinacja, wiara, a przede wszystkim zdolności w połączeniu ze sobą dają widoczny efekt. O przedostaniu się na etap ogólnopolski zadecyduje kolejny rzut ligi, który odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Więcej…

Ogłoszenia

Zebranie z rodzicami

13 i 14 listopada 2018 r. o godz. 15.30 odbędą się zebrania z rodzicami.

  • 13.11.2018 r. - klasy trzecie gimnazjum i pierwsze liceum ogólnokształcącego
  • 14.11.2018 r. - klasy drugie i trzecie liceum ogólnokształcącego

 

Uroczystości, wydarzenia

Myślę pozytywnie

W dniu 26 listopada odbyły się warsztaty z panią psycholog w ramach programu „Myślę pozytywnie”. Dotyczyły one technik uczenia się i zapamiętywania. Nasz  gość przedstawiał uczniom między innymi jedną z technik ułatwiającą uczenie się tzw. „Mapy myśli”. Podkreślał, iż są one doskonałym sposobem notowania, który odzwierciedla  pracę naszego mózgu.

Więcej…