Warto uczyć się w "Staszicu"

4 i 5 kwietnia 2018 r., w naszej szkole odbył się cykl spotkań z ubiegłorocznymi maturzystkami, obecnie studentkami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Dominiką Malinowską  i Aleksandrą Szostak.

Dominika jest studentką I roku  fizjoterapii, a Ola – I roku  farmacji. Absolwentki na spotkaniach z młodzieżą gimnazjum i liceum opowiadały, dlaczego warto się uczyć w „Staszicu” oraz dlaczego warto wybrać klasę o profilu biologiczno - chemicznym. Podkreśliły, że są bardzo dumne z tego, iż skończyły właśnie nasze liceum. Mówiły o toku studiów, przedmiotach ścisłych, chętnie odpowiadając na pytania nurtujące uczniów. Wskazały również na możliwości, jakie daje studiowanie farmacji czy fizjoterapii. Na koniec spotkania dodały, że klimat w liceum się w ogóle nie zmienia i bardzo dobrze czują się w „starej” szkole.

Naszym absolwentkom pięknie dziękujemy i życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy na studiach!

Organizatorem i koordynatorem spotkań była pani Dorota Sędłak.

 

Tekst: D. Sędłak

  • 20180404_131411
  • 20180404_131356

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 303

Sukcesy i osiągnęcia

„30-tka” stypendystów ze Staszica

20 czerwca 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury zostały wręczone jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta za wybitne sukcesy w dziedzinie kultury, nauki i sportu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali stypendia w kwocie od 150 – 800 zł. A są to:

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2017/2018

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Stulecie "Staszica" ze wsparciem wojska

W ostatnich dniach, wśród licznych wydarzeń jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, nie brakowało atrakcji z udziałem instytucji, które wspomagały nas w organizacji setnych urodzin „Staśka”.

Ogromną i zarazem wyjątkową atrakcją okazały się skoki spadochronowe zorganizowane pod kierunkiem mjr Artura Gosiewskiego z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego. Dwóch skoczków – st. kpr. Tomasz Podstawka i plut. Jakub Majchrzak, ze spadochronami w narodowych barwach i transparentem z życzeniami stu lat dla naszej szkoły, wylądowało na miejskim deptaku podczas festynu dla hrubieszowian.

Więcej…