Warto uczyć się w "Staszicu"

4 i 5 kwietnia 2018 r., w naszej szkole odbył się cykl spotkań z ubiegłorocznymi maturzystkami, obecnie studentkami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Dominiką Malinowską  i Aleksandrą Szostak.

Dominika jest studentką I roku  fizjoterapii, a Ola – I roku  farmacji. Absolwentki na spotkaniach z młodzieżą gimnazjum i liceum opowiadały, dlaczego warto się uczyć w „Staszicu” oraz dlaczego warto wybrać klasę o profilu biologiczno - chemicznym. Podkreśliły, że są bardzo dumne z tego, iż skończyły właśnie nasze liceum. Mówiły o toku studiów, przedmiotach ścisłych, chętnie odpowiadając na pytania nurtujące uczniów. Wskazały również na możliwości, jakie daje studiowanie farmacji czy fizjoterapii. Na koniec spotkania dodały, że klimat w liceum się w ogóle nie zmienia i bardzo dobrze czują się w „starej” szkole.

Naszym absolwentkom pięknie dziękujemy i życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy na studiach!

Organizatorem i koordynatorem spotkań była pani Dorota Sędłak.

 

Tekst: D. Sędłak

  • 20180404_131411
  • 20180404_131356

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 354

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2018/2019

odbędzie się

3 września 2018 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pierwszoklasisty 2018

24.09.2018 odbył się Dzień Pierwszoklasisty, który pomógł naszym młodszym kolegom i koleżankom zaaklimatyzować się w nowej szkole.

Dziękujemy za Waszą kreatywność we wszystkich konkurencjach! Oficjalnie witamy wśród staszicowskiej braci!

SU

Więcej…