Warto uczyć się w "Staszicu"

4 i 5 kwietnia 2018 r., w naszej szkole odbył się cykl spotkań z ubiegłorocznymi maturzystkami, obecnie studentkami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Dominiką Malinowską  i Aleksandrą Szostak.

Dominika jest studentką I roku  fizjoterapii, a Ola – I roku  farmacji. Absolwentki na spotkaniach z młodzieżą gimnazjum i liceum opowiadały, dlaczego warto się uczyć w „Staszicu” oraz dlaczego warto wybrać klasę o profilu biologiczno - chemicznym. Podkreśliły, że są bardzo dumne z tego, iż skończyły właśnie nasze liceum. Mówiły o toku studiów, przedmiotach ścisłych, chętnie odpowiadając na pytania nurtujące uczniów. Wskazały również na możliwości, jakie daje studiowanie farmacji czy fizjoterapii. Na koniec spotkania dodały, że klimat w liceum się w ogóle nie zmienia i bardzo dobrze czują się w „starej” szkole.

Naszym absolwentkom pięknie dziękujemy i życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy na studiach!

Organizatorem i koordynatorem spotkań była pani Dorota Sędłak.

 

Tekst: D. Sędłak

  • 20180404_131411
  • 20180404_131356

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 204

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w gronie zwycięzców!!!

20 kwietnia w Centrum Języka Rosyjskiego na UMCS w Lublinie odbył się Jubileuszowy X  Konkurs Slawistyczny pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury Języka Rosyjskiego w Warszawie.
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o krajach słowiańskich, poznanie ich specyfiki i odmienności kultury (języka, literatury, świąt, zwyczajów i obrzędów, muzyki, komunikacji międzykulturowej itp. jednego z wybranych przez uczestnika krajów słowiańskich – Białorusi, Bułgarii, Rosji, Ukrainy).

Więcej…

Zawody sportowe

Koszykarki Staszica 3 rok z rzędu zdobywają brąz na województwie!!!

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady  SZS  w koszykówce dziewcząt. Nasz rejon reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, które po wygraniu zawodów powiatowych oraz rejonowych znalazły się wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

Ogłoszenia

Jan Kondrak - czwartek, HDK!

19 kwietnia o godz. 18 w Hrubieszowskim Domu Kultury wystąpi Jan Kondrak (nasz absolwent) w koncercie pt. "O miłości".

Cena biletu 20 zł, do nabycia w HDK pok. nr 4 w godz. 8:00 – 15:00.

Uroczystości, wydarzenia

100 drzew na stulecie "Staszica"

21 kwietnia  z okazji setnych urodzin "Staszica" uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami posadzili 100 drzewek.

Więcej…