Staszic – spotkanie jubileuszowe

Kontynuując obchody jubileuszu 100-lecia szkoły, 7 czerwca br. w auli Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie odbyło się spotkanie byłych i obecnych pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych. W uroczystości wzięli także udział uczniowie, którzy swoją obecnością podkreślili wagę tego międzypokoleniowego święta. Ten dzień potwierdził, jak wyjątkowa więź łączy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób byli lub są związani z naszym liceum oraz atmosferę, która "od zawsze" sprzyja rozwojowi intelektualnemu, duchowemu, kształtowaniu osobowości czy nawiązywaniu przyjaźni. Duch szkoły ma wyjątkową moc...

 

Niepowtarzalnego charakteru spotkaniu nadało wręczenie przez Panią Dyrektor Alicję Borkowską jubileuszowych medali wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi obecnym na uroczystości. Ten niesamowity gest przyjaźni, poprzedzony wyrazami wdzięczności za trud pracy i tworzenia wizerunku szkoły, wywołał wiele wzruszeń. Pani Dyrektor, za ogromny wysiłek włożony w rozbudowę placówki, za pracę menadżera oraz wychowawcy, otrzymała od Rady Pedagogicznej list gratulacyjny oraz pamiątkową statuetkę.

Wyrazy uznania i podziękowania za zaproszenie oraz przygotowaną "niespodziankę" wyrazili byli dyrektorzy liceum: p.  Edward Łoś i p. Bolesław Pyc. 

Dopełnieniem pozytywnych emocji był montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież Staszica pod kierunkiem p. Neonili Pawluk oraz p. Wojciecha Borkowskiego. Wymowne teksty piosenek oraz prezentacja pokazująca dawną i obecną szkołę wywołały lawinę wspomnień, braw i szczerego śmiechu. Aktorzy pamiętali także o tych, którzy już odeszli, ale na zawsze pozostaną w sercach swoich wychowanków - ich pamięć uczczono minutą ciszy oraz wierszem pt. Czasem odchodzą nasze anioły…

W akademii wystąpili: prowadzący - Katarzyna Mączka i Wojciech Guluk, soliści - Aleksandra Nowosad  (absolwentka), Katarzyna Cencelewicz, Kinga Wlizło, Justyna Żołnierczuk, Dawid Kucharski, recytatorka - Aleksandra Wesołek, tancerze - Julia Majewska, Maciej Czajkowski, Julita Świeca, Filip Płoński, gitarzyści - Cyprian Kowalik, Łukasz Skiba oraz Paweł Capiuk (obsługa techniczna).  Opiekunom i uczniom gratulujemy występu!

Spotkanie, dla wielu "po latach", było okazją do wspomnień i rozmów o szkole "dawniej i dziś". Padło wiele ciepłych słów, będących wyrazem uznania oraz zapewnieniem o więzi ze Staśkiem. To dowód na to, że nowoczesna szkoła może, a nawet powinna, mieć głębokie oparcie w tradycji, podążać w przyszłość, nie zapominając o przeszłości...

Anna Potrzeszcz

 • DSC_0003
 • DSC_0004
 • DSC_0005
 • DSC_0007
 • DSC_0008
 • DSC_0011
 • DSC_0013
 • DSC_0015
 • DSC_0016
 • DSC_0018
 • DSC_0019
 • DSC_0020
 • DSC_0023
 • DSC_0025
 • DSC_0026
 • DSC_0028
 • DSC_0031
 • DSC_0036
 • DSC_0034
 • DSC_0105
 • DSC_0108
 • DSC_0116
 • DSC_0110
 • DSC_0127
 • DSC_0117
 • DSC_0155
 • DSC_0148
 • DSC_0183
 • _MG_4200
 • DSC_0195
 • _MG_4239
 • _MG_4250
 • _MG_4260
 • _MG_4263
 • _MG_4264
 • _MG_4278
 • _MG_4276
 • _MG_4452
 • _MG_4477
 • _MG_4519

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 732

Sukcesy i osiągnęcia

Laureaci "Matematyki z kalkulatorem graficznym"

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka z kalkulatorem graficznym” organizowany jest przez ZSDiOS w Zwierzyńcu, pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W maju  odbyły się eliminacje do jego III edycji, w wyniku których wyłoniono 24 finalistów. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów naszego gimnazjum: Marek Pokrywka (IIIag), Damian Skiba (IIIbg) oraz Jacek Majdanik (IIIdg). 21 września 2018 r. chłopcy rywalizowali w finale i wszyscy trzej wywalczyli miejsca w nagrodzonej pierwszej dziesiątce! Jacek uplasował się na siódmym, Marek na piątym, a Damian zajął zaszczytne drugie miejsce! 

 

Więcej…

Zawody sportowe

Kolejny sukces lekkoatletek ze Staszica!

3 października na stadionie w Zamościu odbyła się rejonowa Licealiada w Lidze LA, w której świetnie spisały się uczennice z naszej szkoły zwyciężając z drużynami z Hrubieszowa, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego.

Zawody podzielone były na dwie części: indywidualną i drużynową.

Więcej…

Ogłoszenia

Strofy dla Niepodległej

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim „Strofy dla Niepodległej” adresowanym do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie.

Regulamin...

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Przez cały miesiąc wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Więcej…