Czytaliśmy „Przedwiośnie”…

8 września 2018 r., na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury, czytaliśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, włączając się tym samym w tegoroczne Narodowe Czytanie.

 

Organizatorem hrubieszowskiego przedsięwzięcia była Miejska Biblioteka Publiczna. Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter - w związku z Jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - Para Prezydencka zaprosiła do lektury "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, zaliczanego do kanonu polskiej literatury patriotycznej.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.


Oprac: Nauczyciele bibliotekarze

  • 20180908_112401
  • 20180908_112516
  • 20180908_130830

Simple Image Gallery Extended


Odsłony: 247

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…