Zajęcia integracyjne

Przez cały wrzesień odbywały się zajęcia integracyjne w klasach I, które prowadziła pani pedagog. Wychowawcy klas zadbali o przeprowadzenie spotkań sprzyjających bliższemu poznaniu się i integracji nowego zespołu klasowego.

Podczas zajęć proponowane były ćwiczenia rozwijające umiejętności współpracy w grupie oraz kreatywność naszych uczniów. Wykonując ćwiczenie pt. „maszyna działająca”, młodzi ludzie wykazali się  wyobraźnią i pomysłowością, tworząc np. samolot, helikopter. Zadanie polegało na zbudowaniu maszyny działającej, w której każdy uczestnik miał stanowić jakąś część oraz każdy element maszyny powinien być połączony z innym, musiał również wydawać dźwięk.

Podczas spotkań panowała przyjazna i radosna atmosfera, która sprzyjała zacieśnianiu więzi pomiędzy uczniami i  nauczycielami.

Odsłony: 222

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…